فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

"در کنار داعش نباید به اسلام اشاره شود"

وزیر خارجه ایتالیا و مسئول آتی سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با تاکید بر اینکه گروه تکفیری داعش برای مذهب های مختلف احترامی قائل نیست، گفت: وقتی از داعش صحبت می شود نباید به اسلام اشاره شود، زیرا اسلام تروریسم نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، «فدریکا موگرینی» دیروز سه شنبه، در کمیسیون های مشترک دفاع و خارجی پارلمان این کشور، به نتایج اجلاس دو روزه اخیر ناتو در ولز انگلستان اشاره کرد و گفت: برنامه مقابله با داعش نباید از طریق درگیری میان ادیان و تمدن ها انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه در عراق و سوریه باید از درگیری تمدن ها و جنگ میان ادیان جلوگیری کرد، افزود: گروهک تروریستی داعش احترامی به گروه های مذهبی ندارد؛ بنابراین وقتی از داعش و سازمان هایی صحبت می شود که هیچ احترامی به مذهب های مختلف ندارند، نباید به اسلام اشاره شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه نباید سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را برای مقابله با داعش به جریان انداخت، تصریح کرد: اولویت در استراتژی مقابله با داعش، ایجاد یک ائتلاف در چارچوب سازمان ملل متحد و با مشارکت کشورهای عربی و اسلامی و با ابزار بشردوستانه و کنترل جریانات مالی و اقتصادی این گروهک تروریستی برای جلوگیری از دستیابی داعش به منابع (مالی) است.

وی همچنین درباره نقش ناتو در این خصوص نیز گفت: ناتو باید مجهز به ابزاری واقعی برای جلوگیری از وقوع بحران ها شود.

وزیر امور خارجه ایتالیا، در اواخر مرداد امسال، با خطرناک خواندن گروهک ترویستی داعش گفته بود، «هیچ کشوری از خطر داعش مصون نیست و اسلام هیچ ارتباطی با این گروهک تروریستی ندارد؛ داعش قصد دارد ما را به درگیری تمدن ها میان اسلام و غرب بکشاند.»

وزیر امور خارجه ایتالیا، افزود: داعش یک سازمان تروریستی است که از دین برای رسیدن به اهدافش استفاده می کند در حالی که اسلام هیچ ارتباطی با آن ندارد.

موگرینی، همچنین به بحران اوکراین اشاره و ابراز امیدواری کرد که هرچه سریعتر راه حلی برای پایان دادن به این بحران ارائه شود.

وی با تاکید بر اینکه باید در مسیر گفتگوها قدم برداشت، گفت: برای رسیدن به صلح باید پیام های تشویق کننده ارسال شوند به همین دلیل نیز اعمال تحریم علیه روسیه که از 30 اوت (8 شهریور) اتخاذ شده بود، متوقف شده است.

وی سپس با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری افغانستان و مشکلات پیش آمده میان دو نامزد نهایی، افزود: پس از گذشت ماه ها از انتخابات ریاست جمهوری این کشور، هنوز یک ساختار خاص و تعریف شده ای برای پایان دادن به این مسایل وجود ندارد.

وی تاکید کرد: هرنوع کمک و خدمات به نیروهای افغانی باید به درخواست و با همکاری مقام های آن کشور انجام شود؛ براین اساس نیاز است در کوتاه مدت یک دولت تشکیل شود.

جدید ترین مطالب سایت