لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

موشه یعلون در آذربایجان به دنبال چیست؟

موشه یعلون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، سرزده به جمهوری آذربایجان رفت. این در حالی است که چندی پیش یک پایگاه خبری صهیونیستی مدعی شد که پهپاد سرنگون شده در ایران از نوع هرمس ۴۵۰ از یک پایگاه هوایی در جمهوری آذربایجان پرواز کرده بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی طی سفر سرزده و بی سابقه به کشور جمهوری آذربایجان گفت: «من به عنوان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از این سفر تاریخی بسیار خوشحال هستم؛ همکاری های دو جانبه میان ما و جمهوری آذربایجان رو به افزایش است. دو طرف روابط  استراتژیکی در مسائل مختلف دارند.»

وزیر جنگ رژیم در این دیدار با الهام علی اف رئیس جمهور ، ذاکر حسن اف  وزیر دفاع ، المار ممدیاروف وزیر امور خارجه و سایر مقام های  ارشد جمهوری آذربایجان دیدار کرد.  

هر چند سفر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شرکت در یک نمایشگاه گزارش شده است اما پشت پرده این سفر موضوع دیگری به نظر می رسد.

کمتر از پانزده روز پیش یک پایگاه خبری صهیونیستی مدعی شد که پهپاد اسرائیلی سرنگون شده در ایران از نوع هرمس 450 بوده و از یک پایگاه هوایی در جمهوری آذربایجان پرواز کرده است.

موشه یعلون در آذربایجان به دنبال چیست؟

موشه یعلون در آذربایجان به دنبال چیست؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دبکا، پهپاد اسرائیلی هرمس 450 که در روز 23 اوت بر فراز حریم هسته ای نطنز واقع در مرکز ایران هدف اصابت موشک قرار گرفت از یک پایگاه هوایی در نخجوان در جمهوری آذربایجان برخاسته بود.

بر اساس این گزارش، پایگاه هوایی نخجوان با ایران، ارمنستان و ترکیه هم مرز است و سه سال پیش یک پهپاد هرمس 450 دیگر در آسمان ارمنستان به پرواز در آمده بود که از سوی یک پدافند هوایی در این کشور هدف قرار گرفت.

بنابر این گزارش، چهارم شهریور ماه 1393 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد یک هواپیمای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی را که قصد ورود به حریم هسته ای نطنز را داشته به وسیله موشک سرنگون کرده است.

در پی سرنگونی این پهپاد کارشناسان با توجه به این حقیقت که به دلیل فاصله زیادی اراضی اشغالی تا ایران این پهپاد نمی توانسته از آن جا برخواسته باشد، اعلام کردند به احتمال زیاد از یک کشور عربی که گفته می شود عربستان بوده به پرواز درآمده است.

این پایگاه خبری همچنین مدعی شد پهپادهای زیادی هر چند هفته یک بار برای جاسوسی از تأسیسات هسته ای ایران از پایگاه هوایی نخجوان بلند می شوند.

این پهپادها از آن جایی که از تکنولوژی بالایی برخوردارند قادرند تصاویر ویدئویی و عکس هایی با کیفیت بسیار بالا از فاصله دور تهیه کنند.

دبکا در ادامه مدعی شد:  این هواپیما پیش از سرنگونی توانسته 300 کیلومتر را در آسمان ایران پرواز کند.

بیشتر جمعیت  جمهوری آذربایجان را که زمانی  از ایران جدا کردن و مدتی  اراضی کشور اتحاد جماهیر شوروی سابق محسوب میشد ؛  شیعیان  تشیکل می دهند .

ولی نظام سیاسی این کشور جامعه ای بشدت سکولار است  و با غرب و رژیم صهیونیستی در خصوص مسائل نظامی، انرژی و فناوری  روابط بسیار نزدیکی دارد.

جدید ترین مطالب سایت