فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دست رد ترکیه به سینه آمریکا برای جنگ با داعش/ کری وارد آنکارا شد

ترکیه که یکی از اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و متحد اصلی واشنگتن در منطقه است، مایل نیست در عملیات علیه تروریست های داعش مشارکت داشته باشد یا به ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا اجازه دهد از این کشور به جهادی ها حمله کنند.

هموطن: جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه برای مذاکره با هدف ایجاد ائتلافی علیه جهادی های گروه دولت اسلامی، وارد آنکارا شد.

این سفر پس از آن صورت گرفت که ترکیه اعلام کرد اجازه نخواهد داد پایگاه های هوایی این کشور برای حملات هوایی علیه افراط گرایان به کار گرفته شود.

این دیپلمات ارشد آمریکا که برای تشکیل ائتلافی با مشارکت بیش از 40 کشور به منطقه خاورمیانه سفر کرده است، قرار است با سران ترکیه از جمله رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور برای مذاکرات در خصوص تدابیری برای غلبه بر ستیزه جویان در عراق و سوریه، دیدار کند.

ترکیه که یکی از اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و متحد اصلی واشنگتن در منطقه است، مایل نیست در عملیات رزمی علیه جنگجویان گروه دولت اسلامی مشارکت داشته باشد یا به ائتلاف تحت فرماندهی آمریکا اجازه دهد از خاک ترکیه به جهادی ها حمله کنند.

یک مقام ترکیه در آستانه این سفر به خبرگزاری فرانسه گفت :« دستان ما به علت گروگان ها بسته است ».

این مقام افزود ترکیه « در هیچ عملیات مسلحانه ای مشارکت نخواهد داشت اما کاملا بر عملیات بشر دوستانه تمرکز خواهد کرد ».

جنگجویان گروه دولت اسلامی 49 تبعه ترکیه، از جمله دیپلمات ها و کودکان، را به گروگان گرفته اند. آنها این افراد را ژوئن گذشته از کنسولگری ترکیه در موصل در شمال عراق ربودند.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین قرار است با احمد داود اوغلو نخست وزیر ترکیه و مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه این کشور دیدار کند.

این سفر یک روز پس از آن صورت می گیرد که ده کشور عربی از جمله عربستان سعودی، در جده موافقت کردند از واشنگتن در مبارزه با گروه دولت اسلامی حمایت کنند.

کری قبل از سفر به آنکارا گفته بود، آمریکا و ترکیه  مقابل چالش های منطقه ای در کنار یکدیگر خواهند ایستاد، اما نقش ترکیه در اقدام علیه  داعش،  بعد مشخص خواهد شد.

منبع خبر: خبرگزاری فارس

جدید ترین مطالب سایت