لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پرونده زمین خواری بزرگ در تهران/ ۶۳۰ هکتار در فرودگاه مهرآباد، ۸ میلیون متر در جاده قدیم

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به زمین خواری ۶۳۰ هکتاری در اراضی طرشت و بخشی از فرودگاه مهرآباد، گفت: در حال حاضر از طریق مراجع قانونی برای ابطال اسناد صادر شده پیگیری می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از ایسنا، واحدی در حاشیه برگزاری نوزدهمین جلسه ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز استان تهران و در جمع خبرنگاران افزود: یکی از پرونده های مهم در حوزه راه و شهرسازی 630 هکتار از اراضی که به اراضی طرشت مشهور است محسوب می شود و در حال حاضر در دادسرای مبارزه با زمین خواری مطرح شده است و همه جوانب آن در حال بررسی قرار دارد.

واحدی افزود: یک مقدار از این اراضی و در حدود زیر 100 هکتار توسط یک فرد حدود 20 سال پیش و با کمک ایادی که داشته است سند گرفته است و یکی از حوزه هایی که در این خصوص رأی جدید صادر کرده است رأی کمیسیون ماده 12 و حوزه زمین شهری سابق بوده که این موضوع در محاکم در دست بررسی قرار دارد.

وی به یک پرونده زمین خواری دیگر با مساحت 8 میلیون متر مربع در قلعه سلیمان خان اشاره کرد و گفت: پرونده این موضوع با زمین خواری طرشت متفاوت بوده و هم اکنون در محاکم مورد پیگیری قرار دارد.

واحدی با بیان این که متراژ زمین قلعه سلیمان خان 8 میلیون متر مربع است که در جاده مخصوص قرار دارد افزود: یکی از جاهایی که مثل ثبت و حوزه زمین شهری سابق رأی جعلی روی کمیسیون ماده 12 گذاشته اند و اسناد صادر کرده اند در پرونده اراضی طرشت مشاهده شده که ما به دنبال ابطال اسناد هستیم، چرا که در این خصوص دادنامه داریم و نشان می دهد این اراضی متعلق به دولت است و اراضی ملی به شمار می آیند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در رابطه با زمین خواری اراضی طرشت تصریح کرد: بخشی از فرودگاه مهرآباد، سازمان هواپیمایی، صنایع وابسته به وزارت دفاع و سازمان نقشه برداری و زمین شناسی در فضای این 630 هکتار قرار دارند.

وی کدی که بر روی برخی از پلاک های اراضی 630 هکتاری طرشت به ثبت رسیده است را جعلی عنوان کرد و گفت: مالکیت این اراضی در سال های اخیر از حساب سازمان های اشاره شده برداشت داشته است.

واحدی در پایان عنوان کرد: این شخص و ایادی وی نمی توانند علیه دولت و اراضی دولت حکم بگیرند و در ادامه نیز این اسناد باطل شده و قطعاً اراضی مورد نظر به دولت بازگردانده خواهد شد.

جدید ترین مطالب سایت