لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جنگ داعش بدون ایران، پایان ندارد/ سخنان اوباما شکست است

الجزیره نوشت: بی حضور ایران، هر راهبرد حمله برای از میان بردن گروه  ها و عناصر خرابکار، بی تاثیر است. «در سخنان اخیر اوباما در زمینه حمله علیه داعش، هر چند وی متعهد به اجرای حمله شد؛ اما این سخنان، چیزی جز شکست نبوده است.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وبگاه شبکه تلویزیونی «الجزیره انگلیسی» در یاداشتی تاکید کرد، بی حضور ایران هرگونه ترتیبات منطقه ای و راهبرد حمله برای از میان بردن گروه  ها و عناصر خرابکار بی تاثیر است.

رئیس جمهور ایران اعلام کرده بود؛ ساده انگاری است که بتوان تصور کرد با حمله هوایی، مشکل بغرنج تروریسم را در منطقه از بین برد.

جنگ داعش بدون ایران، پایان ندارد/ سخنان اوباما شکست است

شبکه خبری «الجزیره» در پایگاه اینترنتی خود در آغاز این یادداشت نوشت: «حسن روحانی»، رئیس جمهور ایران در اجلاس پیمان شانگهای در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، اعلام کرد؛ ساده انگاری است که بتوان تصور نمود با حمله هوایی مشکل بغرنج تروریست در منطقه از بین برده شود.

بی شک روسای جمهور ایران، روسیه، و چین در زمینه سخنان اخیر باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، در 11 سپتامبر و وعده حمله هوایی به سوریه و علیه داعش به بحث پرداختند.

اوباما، در سخنان خود گفته نمی  تواند بر حکومت بشار اسد تکیه کند؛ اما وی بی شک نصایح کارشناسان ارشد نظامی چون «لرد ریچاردز»، وزیر دفاع سابق انگلیس، را نادیده انگاشته است.

وی در این زمینه، گفته بود اوضاع استثنایی امنیت جهانی، به یک نقشه بزرگ و راهبردی برای مقابله با خرابکاران نیاز دارد و ایران و روسیه، تنها کشورهایی هستند که در سوریه و حکومت اسد نفوذ دارند.

الجزیره افزود: از دیگر موارد مهم منطقه ای درباره ایران، و علت حضور این کشور در صحنه، باید به کاسته شدن از تنش موجود بین ایران و عربستان اشاره کرد که به علت تهدید داعش در اشغال شهرهای مقدس چون نجف، کربلا، مکه و مدینه این 2 کشور فهمیده  اند یک دشمن مشترک دارند، بنابراین مجبور به پذیرش همکاری محدود شده اند.

در بخش دیگر این یادداشت آمده است: هنوز فرصت وجود دارد همکاری محدودی هم در وین و هم در 2 هفته باقی مانده تا مذاکرات هسته  ای در نیویورک بین ایران و گروه «1+5» و نیز «کاترین آشتون»، رئیس دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در زمینه ترتیبات امنیتی منطقه صورت بگیرد.

باید گفت با توجه به وضع اضطراری امنیتی، منافع کشورهای خاورمیانه  و کشورهای غربی با هم پیوند خورده است.

این یادداشت تاکید کرد: همگرایی منافع ملی و جهانی، زمینه ساز بازنگری در ساختار و روش  های همکاری  های بین  المللی خواهد شد ؛ اما در سخنان اخیر اوباما در زمینه حمله علیه داعش، هر چند وی متعهد به اجرای حمله شد؛ اما این سخنان، چیزی جز شکست نبوده، خواه راهبرد او و شرکای فعلی او بتوانند به اوباما و تعهدش در نبرد علیه  داعش پیش از اتمام سمتش کمک کنند و یا این که پرسشی مبهم را بر جا بگذارد.

جدید ترین مطالب سایت