لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تبلیغات دروغ درباره فروش مسکن در ترکیه

در میان انبوه سایت های خرید وفروش آپارتمان در ترکیه هم یک نکته  مشترک وجود دارد، «اخذ ویزای دائم با خرید ملک در کشور ترکیه».

روزنامه دنیای اقتصاد: در میان انبوه سایت های خرید وفروش آپارتمان در ترکیه هم یک نکته  مشترک وجود دارد، «اخذ ویزای دائم با خرید ملک در کشور ترکیه». اما به گفته کارشناسان حوزه بازرگانی در ترکیه خرید ملک در این کشور سبب ارائه چنین امتیازی به خریداران نمی شود و برای گرفتن ویزا باید مراحل قانونی این کشور را طی کرد. 

یکی از شرکت های خرید و فروش ملک در ترکیه به متقاضیانی که برای خرید آپارتمان در شهر آنتالیا تماس می گیرند، می گوید: تمام روند گرفتن اقامت بدون گرفتن هزینه با شرکت فروشنده خانه است. او وعده می دهد خرید ملک همزمان با گرفتن ویزای دائم است. 

به گفته این فعال بازار مسکن در ترکیه، برای هر میزان سرمایه می توان در ترکیه خانه ای پیدا کرد تنها کافی است مشخصات ملک مورد نظرتان را به این شرکت داده تا بر اساس بودجه و علاقه شما خانه ای را در این کشور برای شما پیدا کند. 

 اما رضا کامی دبیرکل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه در گفت وگو با «دنیای اقتصاد» به خریداران ملک در ترکیه هشدار می دهد: هرگونه سرمایه گذاری در کشورهای دیگر باید با آگاهی کامل باشد و حتما پیش از هر خریدی به قوانین این کشورها رجوع شود و از مقامات رسمی مانند سفارتخانه ها و کنسولگری ها استعلامات و راهنمایی های لازم اخذ شود. 

او تاکید می کند: مزایایی که در تبلیغات خرید ملک در ترکیه نام برده می شود غیرواقعی است و این گونه نیست که بلافاصله بعد از خرید اقامت به خریدار داده شود و این سرمایه گذاری هیچ امتیاز ویژه ای به خریدار خارجی نمی دهد.

کامی اضافه می کند: کشور ترکیه به دلیل رکودي كه در بازار مسکن درگير آن شده است، مجوز اجاره و خرید و فروش ملک را به متقاضيان خارجی از جمله ایران داده است و این صرفا برای تحريك رونق اقتصادی این کشور است و خریداران برای اخذ اقامت باید روند قانونی خود را طی کنند. 

او یادآوری می کند: در این کشور از خانه های خالی مالیات گرفته نمی شود و مالیات بر دارایی ها نیز شامل این خانه ها نمی شود و خریدار تنها باید شارژ ماهانه ملک را بپردازد. همچنین خریداران می توانند خانه های خود را به شرکت های توریستی کرایه داده و تنها زمانی را که خود به این کشور سفر می کنند مشخص کرده تا آپارتمان ها در آن زمان خالی باشد. 

پس از مصوبه تملک اتباع بیگانه در ترکیه برخی با تبلیغ غیرواقعی تلاش می کنند خرید خانه در اين کشور را مساوی اخذ ویزا بدانند حتی در برخی از این سایت ها گفته می شود که برای خریداران ملک در ترکیه می توانند علاوه بر اقامت دائم، گذرنامه ترکیه ای نیز اخذ کنندکه به گفته برخی تجار ایرانی فعال در ترکیه این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و از نظر قانونی چنین چیزی در ترکیه ممکن نیست.

جدید ترین مطالب سایت