فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

"ایران از روز اول فتنه داعش به یاری ما شتافت"

رئیس جمهور عراق بابیان اینکه اگر پایه های داعش در عراق محکم شود مشکلات بزرگی برای عراق، منطقه و جهان ایجاد خواهد شد، گفت:حضور ایران در ائتلاف ضد داعش ضروری است و ایران از روز اول ظهور داعش در عراق به یاری ما شتافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فواد معصوم رییس جمهور عراق در مورد ائتلاف ضد داعش گفت مهم این است که این کشورها در تصمیم گیری های کنفرانس شرکت کنند و نه اینکه حتما در عملیات شرکت داشته باشند.

وی افزود: اگر پایه های داعش در عراق محکم شود مشکلات بزرگی برای عراق، منطقه و جهان ایجاد خواهد شد بنابراین ما باید از کشورهای دیگر کمک بگیریم تا جبهه ای جهانی علیه این گروه که می خواهد در عراق مستقر شود و از آنجا جهان را با خطر مواجه سازد تشکیل شود.

رییس جمهور عراق ادامه داد: به اعتقاد ما ایران باید در ائتلاف ضد داعش حضور داشته باشد زیرا میان ایران و عراق مرزی به طول تقریبا هزار کیلومتر وجود دارد و ایران از روز اول ظهور داعش و حمله آن به موصل کمکهای انسان دوستانه و نظامی زیادی به ما ارایه کرد.

ممکن است برخی از کشورها در مورد ایران حساسیت هایی داشته باشند اما امروز مساله، مبارزه با داعش است. اگر می خواهیم داعش را به محاصره در بیاوریم و به آن ضربه بزنیم در اولین گام باید کشورهای منطقه را در مسیر و هدفی واحد قرار دهیم و سپس به سراغ کشورهای دیگر برویم. حمله به داعش و نابودی آن به نفع همه است زیرا احتمالا داعش انواع تندروی های دینی دیگر را هم در دل خود داشته باشد.

فواد معصوم ادامه داد: امروز ما نیازمند هماهنگی و همکاری دستگاههای امنیتی و استفاده از تجربیات کشورهای دیگر در مبارزه با تروریسم هستیم. ما سرباز و نیروهایی داریم که می توانند با داعش مقابله کنند اما ما نیازمند به تجهیزات و فناوری جدید و کمک های نظامی هستیم تا بتوانیم با این نوع تروریسم مقابله کنیم.

عراق با داشتن نظامیان، نیروهای پیشمرگه و نیروهای داوطلب نیاز به نظامیان کشورهای دیگر ندارد بلکه نیازمند تجربیات و کمکهای آنها و آموزش نیروها برای مقابله با داعش هستیم.

وی در پایان گفت: امیدواریم شرکت کنندگان در نشست پاریس حساس بودن اوضاع و خطری که منطقه و جهان را تهدید می کند درک کنند.

جدید ترین مطالب سایت