فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

حذف کامل روغن پالم از تمام محصولات لبنی

رئیس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت از حذف روغن پالم از صنعت شیر و لبنیات از اول مهرماه خبر داد.

خبرگزاری مهر: رئیس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت از حذف روغن پالم از صنعت شیر و لبنیات از اول مهرماه خبر داد.

دکتر رسول دیناروند در حاشیه افتتاح اولین نمایشگاه دارویی ایران (ایران فارما)، گفت: در این زمینه سه مبحث وجود دارد. ابتدا آنکه امسال واردات روغن پالم حدود 300 هزار تن کاهش می یابد. سال گذشته 700 هزار تن از این روغن وارد کشور شد، اما امسال این میزان به کمتر از 400 هزار تن می رسد.

وی ادامه داد: به این ترتیب سرانه روغن پالم به ازای هر نفر 4 کیلوگرم کاهش می یابد. پیش از این، سرانه روغن پالم برای هر نفر حدود 10 کیلوگرم بود که در 6 ماه دوم سال به 6 کیلوگرم کاهش می یابد.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: در جهت سلامت مردم با موارد افزودن غیرمجاز چربی گیاهی پالم به فرآورده های پرچرب لبنی با شدت برخورد و از آن جلوگیری می شود. همچنین افزودن مجاز روغن گیاهی پالم به برخی فرآورده ها نظیر پنیر پیتزا حذف می شود. طبق توافقی که با صنعت در این زمینه صورت گرفته است، از اول مهرماه اضافه کردن این روغن به محصولاتی که پیش از این مجاز بوده نیز قطع می شود. به این ترتیب روغن گیاهی پالم به طور کامل از صنعت شیر و لبنیات حذف خواهد شد.

دیناروند گفت: البته توصیه دائمی ما به مردم آن است که از شیر و لبنیات کم چرب استفاده کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: درباره محصولاتی که به صورت غیرمجاز از روغن گیاهی پالم استفاده می کرده اند نیز باید بگوییم که برخوردهای لازم در این زمینه صورت گرفته و متخلفان به دستگاه غذایی معرفی شده اند.

جدید ترین مطالب سایت