لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

ظریف عازم نیویورک شد/ نهار کاری ظریف و اشتون فردا

وزیر امور خارجه کشورمان برای ادامه گفتگو با گروه ۱+۵ و شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد سحرگاه امروز عازم نیویورک شد. مذاکرات ایران و ۱+۵ فردا با نهار کاری آقای ظریف و خانم اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از ایرنا، وزیر امور خارجه کشورمان در صدر تیم مذاکره کننده برای ادامه گفت وگو با گروه 1+5 و شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سحرگاه امروز ( سه شنبه) عازم نیویورک شد.

 مذاکرات ایران و 1+5 روز چهارشنبه با نهار کاری محمدجواد ظریف با کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز و عصر چهارشنبه و صبح پنجشنبه نیز دیدارهای دوجانبه میان هیات ایرانی و اعضای گروه 1+5 انجام می شود.

براساس برنامه اعلام شده، هفتمین دور مذاکرات جامع ایران و گروه 1+5 عصر پنجشنبه انجام می شود.

ظریف عازم نیویورک شد/ نهار کاری ظریف و اشتون فردا

«سیدعباس عراقچی» معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه گفت: در نهار کاری ظریف و اشتون، چگونگی ادامه مسیر مذاکرات ایران با 1+5 مشخص می شود. وی درباره حضور وزیران خارجه در این مذاکرات نیز گفت: 'اگر احساس کنیم حضور سایر وزیران نیز لازم است در این باره تصمیم گیری خواهیم کرد.'

وی در عین حال درباره روند این دور از مذاکرات در نیویورک گفت: 'ما مذاکرات را به صورت دوجانبه و همچنین با گروه 1+5 خواهیم داشت؛ اختلافاتمان جدی است؛ امیدواریم با توجه به مشورت هایی که با آمریکا، روسیه و چین داشته ایم و مجموع اقداماتی که در جلسه چهارشنبه و پنج شنبه خواهیم داشت بتوانیم به پیشرفتی دست پیدا کنیم.'

عراقچی تاکید کرد: حفظ حقوق ایران و دستاوردهای هسته ای مردم ایران و دانشمندان، خطوط قرمز ما است و به هیچ وجه برگشت پذیر نخواهد بود.

ظریف عازم نیویورک شد/ نهار کاری ظریف و اشتون فردا

«مجید تخت روانچی» معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه نیز دیروز (دوشنبه) در دیدار با خانم «پاتریسیا آدام» رئیس کمیسیون دفاعی مجلس ملی فرانسه، گفت: انتظار جمهوری اسلامی ایران از کشورهای غربی در مذاکرات این است که براساس توافق های به عمل آمده، پس از امضای توافق جامع، تمام تحریم ها علیه ایران «لغو» شود.

مذاکرات 27 شهریورماه ایران با گروه 1+5 در نیویورک در حاشیه شصت و نهمین نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل خواهد بود. این گفت وگوها هفتمین دور از مذاکرات جامع میان طرفین است که در مذاکرات وین 6 به دلیل اختلاف نظرهای عمیق بر سر مسایلی چون 'میزان و حجم غنی سازی اورانیوم ایران، طول مدت زمان توافق نهایی، راکتور آب سنگین اراک، تاسیسات فردو و نحوه برداشته شدن تحریم ها' نتوانستند به توافق جامع دست یابند.

پیش از برگزاری این دور از مذاکرات در نیویورک، ایران با اعضای گروه 1+5 دیدارهای مختلفی به صورت دوجانبه داشته اند.

پس از مذاکرات وین 6، ظریف و اشتون 10 شهریورماه در بروکسل گفت وگو کردند. ظریف همچنین 13 شهریور با 'فدریکا موگرینی' جانشین اشتون دیدار کرد.

سیدعباس عراقچی و مجید تخت روانچی نیز روزهای 16 مرداد و 13 و 14 شهریورماه در شهر ژنو سوئیس دو دوره با 'ویلیام جوزف برنز' معاون ارشد وزیر خارجه آمریکا و 'وندی شرمن' نماینده واشنگتن در مذاکرات با 1+5 به صورت دوجانبه مذاکره کردند.

معاونان وزیر خارجه ایران همچنین 20 شهریورماه در وین اتریش با نمایندگان سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان دیدار و گفت وگو کردند. البته پیش از آن نیز معاون وزیر خارجه ایران در سفر به پاریس با 'نیکلاس دوریویر' نماینده فرانسه به صورت دوجانبه مذاکره کرده بود.

همچنین ظریف، ششم و بیستم شهریور با 'سرگئی لاوروف' وزیر خارجه روسیه دیدار و گفت وگو کرد. ظریف همچنین 20 شهریور با همتای چینی خود در حاشیه اجلاس شانگهای در شهر دوشنبه تاجیکستان دیدار و گفت وگو کرد.

جدید ترین مطالب سایت