فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

زنانی از قلب آمریکا/ نگاه خریدارانه داعش

مسئولان آمریکایی در اقدامی دیرهنگام، تحقیق درباره پدیده صدور زنان از قلب آمریکا برای گروه تروریستی داعش را آغاز کردند. نظارت بر صفحه های افراطی ها در شبکه اجتماعی نشان می دهد، داعشی ها از این ارتباطات، اهداف کثیفی داشته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از «العالم»، «عبدالرزاق بیهی»، از سومالیایی  های سرشناس مقیم آمریکا، می گوید، دست کم سه خانواده سومالیایی تبار منطقه مینیاپولیس و سنت پل، از ناپدید شدن شماری دختر در شش هفته گذشته شکایت کرده  اند که احتمال می رود، برای پیوستن به گروه تروریستی داعش، اقدام کرده  باشند.

عبدالرزاق تاکید کرد: با توجه به مشخص نبودن علت ناپدید شدن این دختران، از خانواده  ها خواسته شده پلیس را در جریان بگذارند.

 زنانی از قلب آمریکا/ نگاه خریدارانه داعش 

در موردی دیگر، یک دختر آمریکایی سومالیایی تبار 19 ساله، اهل «سنت پل»، از منزل والدینش در25 آگوست فرار کرد و گفت، می خواهد به جشن دوستش در آستانه ازدواج برود، اما به جای آن به ترکیه رفت و به تروریست ها در سوریه پیوست.

بر اساس این گزارش، این منطقه در ایالت «مینه سوتا»، محل زندگی بیشترین نسل سومالیایی تبارها در آمریکا به شمار می رود که صحنه عملیات جذب نیرو برای گروه های تروریستی، از زمان آغاز اقدام جنبش جوانان سومالی در سال 2007 میلادی برای جذب نیرو در آمریکا بوده است.

زنانی از قلب آمریکا/ نگاه خریدارانه داعش

برخی مقامات آمریکایی می گویند، آنها در سال گذشته از وجود 15 تا 20 مرد دارای ارتباط با سومالیایی های مینسوتا آگاهی یافته اند. این افراد در صفوف گروه های تروریستی در سوریه می جنگند؛ از جمله آنها داگلاس مک وثر است که در نبردهای تابستان امسال کشته شد.

در ادامه این مسائل، نخستین بار اعلام شد یکی از دختران اهل سنت پل به داعش پیوسته است؛ خانواده این دختر درخواست کرده اند از ترس انتقام گیری، نام وی منتشر نشود.

«گرینگ پوسالیس»، مشاور دفتر تحقیقات فدرال آمریکا در مینیاپولیس گفت: مجریان قانون درباره احتمال اقدام تندروها در جذب دختران دیگری در منطقه همراه با مردان تحقیقات می کنند.

شانون کونلی، دختر 19ساله آمریکایی، نیز هفته پیش اعتراف کرد، در تلاش برای سفر به خاورمیانه برای پیوستن به داعش بوده است. او ماه آوریل در فرودگاه دنور بازداشت شد و بعدا روشن شد که یک تندرو در سوریه از طریق اینترنت وی را جذب کرده است.

میابلوم از مرکز تحقیق تروریسم و امنیت در دانشگاه ماساچوست لویل، گفت: نظارت بر صفحه های افراطی ها در شبکه اجتماعی و نظایر آن نشان می دهد مردان مسلح به این زنان و دختران فقط برای همسر اختیار کردن، نگاه می کنند.

زنانی از قلب آمریکا/ نگاه خریدارانه داعش

پوسالیس گفت: نگرانی مجریان قانون در آمریکا از این است که این تندروهای آمریکایی، روزی به آمریکا بازگردند و عملیات تروریستی اجرا کنند.  

جدید ترین مطالب سایت