فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نقش تغذیه در شادابی پوست

اگر می  خواهید پوستی جوان داشته باشید، خوردن آب را فراموش نکنید. با نوشیدن آب پوست خود را از درون آبرسانی می  کنیم و به حفظ خاصیت الاستیسیته ی پوست و انعطاف پذیری آن کمک می  نماییم و از خشک و شکننده شدن پوست جلوگیری می  کنیم.

 نقش تغذیه در شادابی پوست

هموطن:ویتامین  های A، C و E(که خود نوعی آنتی اکسیدان هستند) و هم  چنین مواد آلی مانند روی و سلنیوم می  توانند با کاهش دادن رادیکال  های آزاد که برای پوست مضر می باشند، روند چروک پوست را به تاخیر بیندازند.

برای داشتن پوستی جوان و سالم از تابش غیرمستقیم نور آفتاب دوری کرده و از مواد غذایی حاوی کاروتنوئیدها مانند طالبی، زردآلو، هویج، سیب  زمینی شیرین، اسفناج و میوه  ها و سبزیجاتی که به رنگ  های سبز تیره، زرد، نارنجی و قرمز هستند، استفاده کنید.

آنتی  اکسیدان  های گیاهی می  توانند در محافظت از پوست در برابر اشعه  های فرابنفش خورشید بسیار موثر و مناسب باشند و این دلیل خوبی است برای این که روزانه دست کم 4 واحد میوه و 5 واحد از سبزیجات مصرف کنید.

در این جا منابع غذایی را که برای پوست و بدن مناسب هستند، ذکر می  کنیم:

سبزیجات: اسفناج، کاهو، هویج، سیب زمینی شیرین و کدو تنبل. همه ی این سبزیجات حاوی ویتامین  A (کاروتنوئید) می  باشند. گوجه فرنگی و انواع فلفل نیز حاوی ویتامین C هستند.

میوه  جات: خربزه، انبه و طالبی. حاوی ویتامین A(کاروتنوئید) می  باشند. پرتقال و گریپ فروت نیز ویتامین C دارند.

مواد غذایی:  مواد غذایی سبوس دار غنی شده که حاوی ویتامین های B، D و همچنین روی و سلنیوم هستند. انواع مغزها(گردو، پسته، بادام، فندق و ...) و انواع دانه ها(تخم آفتابگردان، تخم  کدو و ...) حاوی ویتامین E و روی می  باشند.

ماهی سالمون و ماهی تن که ویتامین  های D و E و کلسیم، روغن  های امگا3، سلنیوم و پروتئین دارند. روغن  های گیاهی که دارای ویتامین  های D و E هستند.

شیر کم چرب که ویتامین A(رتینول)، کلسیم، روی و سلنیوم دارد.

تخم مرغ که دارای ویتامین های A(رتینول)، E، B و همچنین روی می  باشد.

مصرف انواع بنشن(مانند نخود، لوبیا، عدس) و غلات که حاوی ویتامین  های گروه B و روی می  باشند.

همچنین، مصرف مواد غذایی را که دارای کربوهیدرات  های ساده هستند و سریع قند خون را بالا می  برند، مانند انواع نان  های سفید و همچنین غذاهای فرآوری شده مانند سوسیس و کالباس و ... و شیرینی  جات، نوشابه  های گازدار که ارزش غذایی آن ها صفر بوده و از طرفی دارای مقادیر بسیاری شکر هستند را کاهش دهید تا پوستی سالم داشته باشید و از مواد غذایی دارای کربوهیدرات های مرکب مانند نان  های سبوس دار استفاده کرده و مصرف حبوبات و غلات را افزایش دهید.

آنتی  اکسیدان  های گیاهی می  توانند در محافظت از پوست در برابر اشعه  های فرابنفش خورشید بسیار موثر و مناسب باشند و این دلیل خوبی است برای این که روزانه دست کم 4 واحد میوه و 5 واحد از سبزیجات مصرف کنید.

اگر می  خواهید پوستی جوان داشته باشید، خوردن آب را فراموش نکنید.

با نوشیدن آب پوست خود را از درون آبرسانی می  کنیم و به حفظ خاصیت الاستیسیته ی پوست و انعطاف پذیری آن کمک می  نماییم و از خشک و شکننده شدن پوست جلوگیری می  کنیم.

نوشابه  های الکلی و نوشیدنی  های کافئین  دار مانند چای، قهوه و انواع کولاها از نظر ارزش غذایی و آبرسانی به پوست  فایده ی کمتری دارند و از طرفی به علت مُدر بودن سبب از بین رفتن ذخیره ی آب بدن می  شوند.

البته نوشیدن این گونه مایعات در مقدار محدود، فعالیت کلیه  ها را افزایش داده و برای بدن منافعی دارد، ولی برای تاثیر مثبت بر پوست، نوشیدن آب ساده بهترین است. ورزش کردن و آب و هوای خشک و غیر مرطوب نیز بر میزان آب بدن تاثیرگذار است.

پس، فراموش نکنید نوشیدن چندین لیوان آب در روز به شادابی و سالم ماندن پوست شما کمک بسیاری می  کند.

منبع خبر:مشاوره سلامتی


جدید ترین مطالب سایت