لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آن سوی چهره مدعیان/ داعش حقایق بزرگی را رو کرد

خودداری ترکیه از حمایت نظامی از عراقی ها در نبرد علیه داعش آنها را مجبور کرده در روابط خود با ترکیه بازنگری کنند و از سوی دیگر برنامه نمایشی آمریکا در عراق به هیچ عنوان کفایتی برای جنگ با داعش را نوید نمیدهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر  تنش میان دولت محلی کردستان عراق و ترکیه بر سر موضع آنکارا درباره حمایت از کردها در نبرد علیه داعش افزایش یافته است. نخست وزیر منطقه کردستان عراق از دولت ترکیه برای اینکه حاضر نشده است هیچ کمک نظامی به عراقی ها برای نبرد علیه داعش کند، انتقاد کرد. او تاکید کرد اربیل انتظار بیشتری از ترکیه داشت.

فرصت صوفی نماینده پارلمان کردستان عراق از حزب دموکراتیک گفت: ما انتظار تلاش و حمایت بیشتر از ترکیه برای نبرد علیه داعش داشتیم. اما ترکیه سیاست های خارجی خودش را دارد. هر چند مهم است اشاره کنم داعش هیچ فرصتی را از دست نمی دهد. از این رو مهم است همه کشورهای منطقه هیچ فرصتی به رشد داعش ندهند.

آن سوی چهره مدعیان/ داعش حقایق بزرگی را رو کرد

مسعود عبدالخالق تحلیلگر سیاسی نیزگفت: سیاستمداران کرد و عراقی تا کنون خوش بینی بیش از حدی درباره ترکیه داشتند اما اکنون آنها مجبورند در روابط خود را ترکیه بازنگری کنند و بیشتر به سمت ایران و تقویت روابط با تهران تمایل پیدا کنند زیرا ایران اولین کشوری بود که از کردها در نبرد علیه داعش حمایت تسلیحاتی کرد.

از سوی دیگر مقامات آمریکایی معتقدند استفاده از نیروی زمینی آمریکا علیه داعش بستگی به شرایط دارد و فعلا فقط هواپیماهای آمریکایی با برنامه خاص خود در نبرد علیه داعش مشارکت دارند و نیروهای زمینی آمریکا در آن شرکت نمیکنند. شبکه تلوزیونی سی ان ان افزود: فعلا عملیات زمینی به طور کامل روی دوش نیروهای زمینی محلی است. در سوریه، هدف ایجاد نیرویی متشکل از حدود پنج هزار نفر است که بتوانند در واحدهای سازمان یافته بزرگ بجنگند. البته پنتاگون می گوید آموزش چنین نیرویی ممکن است یک سال طول بکشد. در عراق، نیروهای عراقی و کرد در روی زمین می جنگند. البته مستشاران آمریکایی بر این باورند که بیش از نیمی از ارتش عراق مناسب شراکت با نیروهای آمریکایی در نبرد علیه داعش نیستند.

آن سوی چهره مدعیان/ داعش حقایق بزرگی را رو کرد

چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا یک بار دیگر نبرد با داعش را نبردی دشوار و طولانی توصیف کرد.

جدید ترین مطالب سایت