فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اذعان آژانس به اقدامات مثبت ایران در راستای توافق هسته ای؛ متن کامل گزارش

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش جدید به شورای حکام این آژانس درباره توافق ژنو، اقدامات مثبت ایران را در راستای توافقنامه ژنو تائید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، متن کامل گزارش مدیرکل آژانس که امروز (جمعه ) منتشر شد- به این شرح است :

1 - همانطور که در گزارش /GOV 2/2014 اشاره شده بود- این گزارش اطلاعاتی درباره وضعیت برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با "طرح مشترک اقدام " (JPA) مورد توافق بین گروه 1+5 و ایران در 24 نوامبر 2013- ارائه می کند  طرح مشترک اقدام در تاریخ 20 ژانویه 2014 و در ابتدا برای مدت شش ماه اجرایی شد  طول دوره طرح مشترک اقدام در 24 ژوییه 2014 - تا 24 نوامبر 2014 تمدید شد.

2 - آژانس تائید می کند که ایران از 20 ژانویه 2014 تاکنون :

الف   در هیچکدام از تاسیسات هسته ای اعلام شده خود اقدام به غنی سازی اورانیوم فراتر از 5 درصد نکرده است. 

ب   در هیچکدام از تاسیسات اعلام شده خود - اقدام به بهره برداری از آبشارهای سانتریفیوژ به طور مرتبط با هم نکرده است. 

ج   حد غنای 108 4 کیلوگرم از هگزا فلوراید اورانیوم غنی شده تا 20 درصد را به حداکثر 5 درصد کاهش داده است .

ح   مقدار 100 کیلوگرم از هگزافلوراید اورانیوم (6UF) غنی شده تا حد 20 درصد را برای تبدیل به اکسید اورانیوم - به فرایند تبدیل در کارخانه تولید صفحه سوخت (FPFP) تزریق کرده است .

خ   هیچ خط فراوری برای بازتبدیل اکسید اورانیوم به هگزا فلوراید اورانیوم در کارخانه FPFP نداشته است .

د   "هیچ پیشرفت بیشتری " در فعالیت های خود در کارخانه غنی سازی سوخت (FEP) - کارخانه غنی سازی سوخت فردو (FFEP) یا رآکتور اراک - از جمله تولید و آزمایش سوخت برای رآکتور-IR 40 - انجام نداده است  

ذ   مقدار 1505 کیلوگرم از هگزافلوراید اورانیوم غنی شده تا حد 5 درصد را به فرایند تبدیل در کارخانه پودر دی اکسید اورانیوم غنی شده (EUPP) - برای تبدیل به اکسید اورانیوم - تزریق کرده است .

ر   به اقدامات تحقیقات و توسعه غنی سازی خود در چارچوب پادمان هسته ای در کارخانه آزمایشی غنی سازی سوخت (PFEP) ادامه داده - بدون این که اورانیوم غنی شده را جمع آوری کند.

ز   فعالیت های مرتبط با بازفراوری را در رآکتور تحقیقاتی تهران (TRR) و تاسیسات تولید رادیو ایزوتوپ ها (MIX) یا در سایر تاسیساتی که آژانس به آنها دسترسی دارد - انجام نداده است. 

س   اطلاعات و دسترسی مدیریت شده ای به معدن و کارخانه اورانیوم در گچین - معدن اورانیوم ساغند و کارخانه تولید اورانیوم اردکان - فراهم کرده است .

ش   دسترسی منظم مدیریت شده ای به کارگاه های مونتاژ سانتریفیوژ - کارگاه های تولید پره سانتریفیوژ و سایر تاسیسات فراهم کرده  و اطلاعاتی در این زمینه ارائه داده است و ص   در ارتباط با افزایش نظارت ها - این موارد را فراهم کرده است :

 *طرح هایی برای تاسیسات هسته ای و توصیفی از هر ساختمان در هر سایت هسته ای  

 *توصیف هایی از مقیاس فعالیت های در حال انجام برای هر مکان مرتبط با فعالیت های هسته ای مشخص شده : 

 *اطلاعاتی درباره معادن و کارخانجات اورانیوم  

3 - بعلاوه - آژانس تائید می کند که ایران از 24 ژوییه 2014 تا کنون :

الف   مقدار 12 5 کیلوگرم از اکتوکسید تری اورانیوم (8O3U) تبدیل شده از هگزا فلوراید اورانیوم غنی شده تا حد 20 درصد را برای تولید اقلام سوختی برای رآکتور تحقیقاتی تهران - مصرف کرده است.

ب   به آژانس اطلاع داده است که حدود 4118 کیلوگرم از هگزافلوراید اورانیوم غنی شده تا حد 2 درصد را تا سطح اورانیوم طبیعی رقیق خواهد کرد.

  ایران برای آماده سازی این رقیق سازی - کار مخلوط کردن تمام این مواد هسته ای را که در آغاز سطوح غنای مختلفی داشتند (همه آنها زیر 2 درصد بودند) و در سیلندرهای مختلفی بودند- آغاز کرده است.

گزارش آژانس در حالی منتشر شد که  نشست رسمی مدیران سیاسی جمهوری اسلامی ایران و گروه پنج بعلاوه یک  امروز( جمعه) قبل با هدف دستیابی به توافق در موضوع هسته ای کشورمان، در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک آغاز شد.

محمد جواد ظریف و کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این نشست حضور داشتند.

عباس عراقچی و مجید تخت روانچی، معاونان وزیر امور خارجه و حمید بعیدی نژاد، مدیرکل سیاسی و بین الملل وزارت امور خارجه کشورمان، اعضای اصلی هیئت مدیران سیاسی ایران در این مذاکرات را تشکیل دادند.

چند کارشناس حقوقی وزارت امور خارجه کشورمان نیز این هیئت را همراهی می کنند.

مذاکرات دوجانبه معاونان وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و گروه پنج به علاوه یک نیز صبح و عصر پنجشنبه در نیویورک برگزار شد.

هنوز منابع رسمی خبری را از این نشست های دوجانبه منتشر نکرده اند.

سکوت خبری حاکم بر مذاکرات جاری در نیویورک، بازار گمانه زنی های رسانه ای را داغ کرده است.

برخی رسانه ها از دیدار بیش از چهار ساعته هیئت ایرانی با دو هیئت آمریکائی و روسی خبر داده اند.

طبق بیانیه چهارشنبه وزارت امور خارجه آمریکا، ویلیام برنز، قائم مقام و وندی شرمن، معاون وزیر خارجه آمریکا به همراه جیکوب سولیوان، مشاور ارشد امنیت ملی این کشور در هئیت آمریکائی حضور دارند.

همچنین ، شش نفر از مدیران ارشد شورای امنیت ملی، وزارت خارجه و وزارت خزانه داری آمریکا نیز در هیئت آمریکایی به سرپرستی وندی شرمن، حضور دارند.

هفتمین دور مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و گروه پنج بعلاوه یک با دیدار ظهر چهارشنبه محمد جواد ظریف و کاترین اشتون در نیویورک آغاز شده است.

در شش دور مذاکرات قبلی ایران و گروه پنج بعلاوه یک، تعداد سانتریفیوژها میزان غنی سازی، لغو تحریم ها و نحوه فعالیت برخی از تاسیسات غنی سازی و نهایتاً نحوه نظارت و بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی، از جمله محورهای مورد اختلاف بوده است.

جدید ترین مطالب سایت