لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

راز مشترک داعش و ترکیه/ چند سوال کوتاه از آقای اوغلو

گروگانهایی که سه ماه قبل در کنسولگری ترکیه در شهر موصل در شمال عراق به اسارت گروه داعش افتاده بودند، در مبادله ای مشکوک وارد آنکارا شده اند. داعش این افراد را سه ماه پیش، در ماه ژوئن، پس از حمله به کنسولگری ترکیه در شهر موصل عراق گروگان گرفتته بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر احمد داود اوغلو گفت این گروگان ها بامداد روز شنبه آزاد شدند و حال همه آنها خوب است. آقای داود اوغلو به جزئیات چگونگی آزاد شدن این گروگان ها اشاره نکرد. احمد داود اوغلو که به تازگی نخست وزیر ترکیه شده، سفر خود به جمهوری آذربایجان را برای ملاقات با گروگان های آزاد شده، نیمه تمام گذاشت.

پس از انتشار بیانیه نهاد ریاست جمهوری ترکیه در خصوص آزاد سازی گروگانهای ترکیه از دست داعش، رسانه ها به چند نکته جالب در این بیانیه و روند آزاد سازی این افراد اشاره کردند. مهمتریننکته قابل توجه دربیانیه نهاد ریاست جمهوری ترکیه این است که نامی از گروه داعش و توصیف آن به گروهی تروریستی در این بیانیه نیامده است.

این بیانیه همچنین به ربایندگان اشاره ای نکرده و در سراسر مطلب خود از عبارت "بازداشت شدگان" به جای عبارت "ربوده شدگان" استفاده شده است.

ناظران همواره این پرسش را مطرح می کردند که با وجودی که داعش همواره از گروگانهای خود بعنوان بخشی از استراتژی برنده همیشگی و ایجاد رعب و وحشت، حتی در مورد گروگانهای آمریکایی و انگلیسی استفاده میکند، چرا این ربوده شدگان را نشان نمی دهد و نامی از هیچ یک از این ربوده شدگان نیز در بیانیه های رسمی این گروه نیست درحالی که برخی از آنها دیپلمات های شناخته شده از جمله کنسول ترکیه در موصل هستند.

جناح مخالفان ترکیه از همان آغاز در داستان ربوده شدن آنها شک و تردید به خرج داده و دولت ترکیه را به حمایت از افراد مسلح و پناه دادن به آنها متهم کردند و دولت ترکیه نیز موضعی در قبال اشغال موصل توسط داعش نگرفت و دیپلمات های خود را از این شهر خارج نکرد و این مسئله سوالاتی را درباره مسأله داعش و ارتباط آن با دولت ترکیه در جریان پرونده یورش به موصل و اشغال آن ایجاد کرد.

جدید ترین مطالب سایت