لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پلیس داعش و زورگیری/ افزایش قربانبان فاجعه اسپایکر

گروهک تروریستی داعش، آب آشامیدنی ۸۰۰ هزار تن را از دیروز قطع کرد. داعش مردم موصل را به پرداخت ماهانه ۱۰۰ دلار مجبور کرد. گروهک، در استان نینوا نیروی پلیس تشکیل داد.داعش اعلام کرد، مهندسان فعال در صنعت موشکی(!) موفق به ساخت و پرتاب یک فروند موشک شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، گروهک تروریستی داعش، جریان آب یک رود مهم را در شمال شرق بعقوبه، که تامین کننده آب آشامیدنی ۸۰۰ هزار تن است، از دیروز قطع کرد.

داعش جریان آب رود «مهروت» را در منطقه «سده الصدور» قطع کرد تا جریان آب رود «خریسان» که از مهروت جدا می شود، قطع شود. حال آنکه رود خریسان، آب آشامیدنی و مورد نیاز 800 هزار تن را در مقدادیه (35 کیلومتری شمال شرق بعقوبه)، شهر بعقوبه و نواحی پیرامون آن تامین می کند.

داعش، پیش از این، آب قناه «روز» را که منبع تامین آب منطقه «بلدروز» است، قطع کرده بود.

پلیس داعش و زورگیری/ افزایش قربانبان فاجعه اسپایکر

زورگیری داعش از موصلی ها

داعش مردم موصل را به پرداخت ماهانه 100 دلار مجبور کرد.

بر اساس این گزارش، داعش، مردم موصل را ملزم به پرداخت ماهانه 100 دلار جهت تامین مخارج و هزینه های عملیات تروریستی خود کرده است.

شیخ صکر الطائی، رئیس مجمع شیوخ موصل، در نشستی خبری، گفت: گروه تروریستی داعش، از مردم موصل خواسته است جهت تامین مخارج غذا برای اعضای عرب و خارجی داعش و اجرای عملیات تروریستی خود، ماهانه 100 دلار در اختیار آنان قرار دهند.

شمار ناپدید شدگان کشتار اسپایکر، به 1800 تن رسید

وزارت حقوق بشر عراق اعلام کرد: شمار ناپدیدشدگان کشتار در پایگاه نیروی هوایی اسپایکر در استان تکریت، از 1800 تن فراتر رفت.

وزارت حقوق بشر عراق تاکید کرد، برای شناسایی اجساد کشف شده از قربانیان کشتار اسپایکر، از آزمایش دی ان ای استفاده خواهد کرد.

پلیس داعش و زورگیری/ افزایش قربانبان فاجعه اسپایکر

فتوای عجیب مبلغان داعشی/تفاوت کشته های تکفیری و آمریکایی

یکی از مفتی های سودان که مبلغ اندیشه  های تکفیری است، می گوید: کسی که به دست آمریکایی  ها کشته شود، 144 حوری نصیبش می  شود و شفاعت خداوند شامل حال 140 تن از خانواده و بستگانش خواهد شد.

بر اساس این گزارش به نقل از خبرگزاری ابنا، این مفتی، با تحریف روایت های نقل شده از پیامبر اکرم(ص)، مردم را برای پیوستن به گروه های تروریستی در عراق و سوریه تحریک می کند.

 وی در تازه ترین خطبه خود گفت: هر کس به دست مرتدهای کافر کشته شود، در بهشت 72 حوری نصیبش می گردد و می  تواند 70 تن از خانواده  اش را نیز در روز قیامت شفاعت کند.

شیخ سودانی افزود: اما کسی که به دست آمریکایی ها کشته شود، 144 حوری نصیبش می شود و شفاعت خداوند شامل حال 140 تن از خانواده و بستگانش خواهد گردید.

پلیس داعش و زورگیری/ افزایش قربانبان فاجعه اسپایکر

تشکیل پلیس داعش در نینوا

داعش در استان نینوا واقع در شمال غرب عراق، نیروی پلیس تشکیل داد؛ این در حالی است که یک منبع آگاه اعلام کرده است در تازه ترین حملات به مواضع داعش، 75 تن از اعضای این گروه تروریستی به هلاکت رسیدند.

پلیس دیالی نیز از آغاز عملیات امنیتی گسترده  برای پاکسازی مناطق شمال مقدادیه خبر داده است.

برابر این  گزارش، به نقل از سایت الوطن العربی، عکس  هایی که در پایگاه های اینترنتی وابسته به تروریست  ها منتشر شده است، نشان می  دهد افراد مسلح داعش، لباس  هایی پوشیدند که بر روی آنها عبارت «پلیس اسلامی» در ولایت نینوا نوشته شده است. در این عکس  ها، نیروهای داعش، سوار بر خودروهای پلیس و همچنین سوار بر یک قایق اند.

در متنی که اعضای داعش منتشر کرده اند، آمده است این نیروهای پلیس به صلاحدید خود «نظم را حفظ کرده و مجرمان و فاسدان را بازداشت خواهند کرد».

در همین حال، ساکنان استان نینوا گفته  اند، به نظر می رسد ماموریت اصلی نیروهای پلیس داعش بازداشت هرشخصی است که با این گروه مخالفت کند.

ساکنان اعلام کردند که نیروهای پلیس، ایست های بازرسی را در این مسیرها ایجاد کرده و منازل را مورد تفتیش و بررسی قرار می دهند.

گزارشی تکان دهنده از آن روی سکه داعش

برابر این گزارش در گزارشی تکان دهنده از بازار کارگران سلیمانیه که به تازگی خبرنگار خبرگزاری آناتولی ترکیه مخابره کرده، کارمندان دولتی عراق و حتی قاضی شهر، به این بازار آمده تا برای سیر کردن شکم خانواده، کار کنند، چیزی که خود به صراحت به آن، «حمالی» می گویند.

فاجعه زمانی رخ می دهد که در بین عراقی های بحران زده که تروریست های داعش از کار بیکارشان کرده و شهر و کشورشان را به آشوب و آتش کشیده اند، کارگرانی از سوریه هم دیده می  شود. البته سوری ها همانند عراقی ها بحران مشابهی را تجربه کرده و حالا علاوه بر اینکه آواره اند، بیکار هم هستند.

سایت های باستانی عراق و سوریه در معرض نابودی

رئیس اداره موزه عراق گفت: داعش و گسترش قلمرو این گروه تروریستی در شمال عراق و مناطقی از سوریه که زمانی محل تمدن های بزرگ بین النهرین بود، باعث شده تا سایت های باستانی در این نواحی در معرض خطر و تهدید این گروه تروریستی قرار بگیرند و در برخی موارد داعشی ها آنها را به بازارهای سیاه برسانند.

برابر این گزارش به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، غیث حسین رشید، رئیس اداره دولتی موزه عراق گفت، دلالان بازار سیاه در عراق در مناطق تحت کنترل داعش یا در مناطق امن نزدیک این نواحی، تحت کنترل وارد شده و با حفر زمین و کندن آثار تاریخی، آنها را می  فروشند.

این نواحی زمانی محل سکونت آکدی ها، آشوری ها و بابلی ها بوده و آثار تاریخی و باستانی فراوانی در خود جای داده اند. زمانی که داعش در ژوئن امسال (میلادی)، شهر موصل و نینوا را به تصرف خود درآورد، سایت های باستانی را نیز در اختیار گرفت و هرقدر که به سمت جنوب پیش رفت، نواحی باستانی هم بیشتر شد.

این مقام مسئول تاکید کرد، بیشترین تخریب به کاخ اعظم کالهو وارد آمده که در قرن نهم پیش از میلاد مسیح برای مراسم تاجگذاری آشور ناسیرپای دوم پادشاه آشوریان مورد استفاده قرار گرفت. دیوارهای این کاخ را سر حیوانات شکار شده نظیر شیر و تجهیزات جنگی و یراق آلات نظامی مورد استفاده پادشاه زینت داده است. داعشی ها و دلالان این تزئینات و کاشی های رنگارنگ کاخ را جدا کرده و می فروشند.

مقام ات عراقی بیم آن را دارند که دیگر سایت ها و بناهای تاریخی به زودی دچار چنین سرنوشتی شده از جمله موزه موصل که محل نگهداری کلکسیونی از صنایع دستی آشوری ها و دربرگیرنده شهر 2300 ساله هتره است که در جنوب موصل قرار دارد.

در داخل و اطراف موصل شبه نظامیان داعش دست کم 30 سایت تاریخی و باستانی را تخریب کرده اند که شامل معابد و مساجد نیز می شود. این سایت ها چندین قرن قدمت دارند.

پلیس داعش و زورگیری/ افزایش قربانبان فاجعه اسپایکر

 موشک داعش «خلافت۱»

داعش ادعا کرد، مهندسان فعال در صنعت موشکی (!) موفق به ساخت و پرتاب موفقیت آمیز یک فروند موشک به نام «خلافت ۱» شدند. داعشی ها گفتند: این موشک، امکانات زیادی دارد اما به جزئیات آن اشاره ای نکردند که آیا رادار گریز است یا خیر و سوخت جامد دارد یا مایع و مقدار برد و قدرت تخریب آن (!) اما از ظاهر آن به نظر می رسد که می توان در مراسم آتش بازی استفاده کرد!

پلیس داعش و زورگیری/ افزایش قربانبان فاجعه اسپایکر

افشاگری مقام سابق سازمان سیا از تولد داعش

مقام سابق سازمان سی آی ای، ضمن توصیه به واشنگتن برای کشتن بشار اسد، اذعان کرد، مسائلی که پس از تهاجم آمریکا به عراق و اشغال این کشور رخ داد، به شکل گیری داعش انجامید.

برابر این گزارش به نقل ازشبکه تلویزیونی بلومبرگ، مایکل مورل، معاون سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) که دو بار سرپرست سیا نیز بوده است، در گفتگو با این شبکه گفت:«در حال حاضر چند گروه وابسته به القاعده در جهان وجود دارد که تهدیدی برای آمریکا و خاک آن هستند. القاعده یمن در صدر این فهرست قرار دارد. القاعده یمن در سال های گذشته، سه مرتبه تلاش کرد در خاک آمریکا عملیات اجرا کند که هر سه عملیات انتحاری و بمب گذاری در خطوط هوایی آمریکا بود. هنوز هم رهبری مرکزی القاعده در پاکستان فعال است. برخی از سران این گروه کشته شده اند و این گروه ضعیف شده است اما هنوز هم این گروه و سران آن، تهدیدی برای آمریکا هستند کند.»

وی افزود:« وقتی من در سازمان سیا بودم، درباره خطر فزاینده راهبردی داعش هشدار می دادم. داعش منبعث از گروه القاعده عراق به رهبری ابومصعب الزرقاوی است که بلافاصله پس از تهاجم آمریکا به عراق شکل گرفت. تا پایان سال 2011، القاعده عراق به شدت تضعیف شده بود اما کاملا از بین نرفته بود.

وقتی نیروهای نظامی آمریکا از عراق خارج شدند چندین اتفاق رخ داد. یکی از این اتفاق ها آن بود که فشار نظامی از القاعده عراق برداشته شود. شماری از سنی ها از القاعده عراق حمایت کنند. درنتیجه، القاعده عراق بار دیگر متولدشد. سازمان سیا این مسئله را گزارش کرد و بعدا مسائل سوریه پیش آمد.

 این گروه در سوریه قویتر از عراق شد که علل مختلفی برای این مسئله مطرح است. علت نخست آنکه، این گروه تجربه های میدان جنگ را به دست آورد.

علت دیگر آنکه، این گروه با کسب پیروزی هایی در عراق توانست توجه ها را معطوف خودش کند. جلب توجه در دنیای تروریست ها خوب است زیرا سبب می شود پول بیشتری به سمت این گروهها سرازیر شود و افراد بیشتری جذب آنها شوند.

بیشتر تروریست های خارجی که به منطقه می رفتند، یا جذب جبهه النصره می شدند یا اینکه در صفوف داعشی ها قرار می گرفتند که این مسئله نیز سبب قدرت گرفتن بیشتر این گروه شد.

علت سوم اینکه داعش توانست به تسلیحات پیشرفته متعارف از زرادخانه های تسلیحاتی سوریه دست پیدا کند. بنابراین داعش با ورود به سوریه، قدرتش افزایش یافت.

ما در حوزه اطلاعاتی، عملکرد خوبی داشتیم و رصد می کردیم داعش به چه سمتی می رود و می خواهد در داخل عراق، سرزمین هایی را تصرف کند. اما پیش از آنکه داعش این کار را عملی کند، ما کاری نکردیم و این فرصت را از دست دادیم. آمریکا از این  مسائل غافل ماند.

تظاهرات عراقی ها در اعتراض به آمریکا

هزاران شهروند عراقی، امروز تظاهرات گسترده ای در بغداد، پایتخت عراق، در اعتراض به مداخله نظامی آمریکا  و غرب در این کشور برپا کردند.

جدید ترین مطالب سایت