فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

حمله تکفیری ها به انقلابیون یمن/ ادامه کشتار حوثی ها با بمباران

با حمله تکفیری های وابسته به سعودی ها به تظاهرات مردم یمن در صنعا، حوادث یمن خونبار تر شد. حملات ارتش یمن به مناطق مسکونی حوثی ها نیز در شمال این کشور ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، از شبکه المنار پروازهای بین المللی به فرودگاه بین المللی صنعا در شمال پایتخت یمن همچنان متوقف است و حمله تکفیری های تحت حمایت ارتش به انقلابیون حوثی ادامه دارد.

یک منبع آگاه در فرودگاه صنعا اعلام کرد: تعلیق پروازهای شرکت های عربی و خارجی ادامه دارد . این درحالی است که ساکنان محله های نزدیک به فرودگاه اعلام کردند حمل و نقل هوایی تقریبا قطع شده است .دیشب  جمال بن عمر فرستاده سازمان ملل متحد، بدون دستیابی به توافق آتش بس از صعده ، پایگاه جنبش انصارالله در شمال یمن ، به صنعا برگشت .

همچنین معترضان یمنی، ساختمان تلویزیون دولتی این کشور در صنعا را تسخیر کردند.

یک مقام نزدیک به ریاست جمهوری یمن هم  از امضای توافق نامه سیاسی دولت با مخالفان خبر داد که شامل برقراری آتش بس، تشکیل دولت جدید، کاهش بهای سوخت و پایان دادن به تحصن ها و اعتراضات مخالفان در پایتخت می شود.

بر اساس این گزارش، آتش بس در صنعا طی ساعات آینده آغاز خواهد شد.

بن عمر پس از سه روز گفتگو با عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن گفت : من تلاش کردم فاصله بین دو طرف را کاهش دهم و درباره شماری از نکاتی که می تواند به عنوان پایه ای برای توافق به کار رود توافق حاصل شد.

این درحالی است که درگیری شدیدی صبح امروز میان ارتش یمن و طرفداران گروه انصارالله در شمال غرب صنعا و دانشگاه  الایمان  این شهر در نزدیکی مقر لشگر شش ارتش این کشور رخ داد و به دلیل شدت زد وخورد در اطراف دانشگاه ،  کلاس های درس آن تا اطلاع  بعدی  تعطیل شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ازصنعا ، به گفته منابع بیمارستانی  سه غیر نظامی شنبه صبح در گلوله باران محور مواصلاتی شمال شرقی صنعا یعنی خیابان ثلاثین که در فاصله نه چندان دوری از دانشگاه ایمان قرار دارد کشته شدند.

تکفیری ها نیز ساختمان های این دانشگاه را تسخیر کرده اند.

سخنگوی رسمی گروه انصار الله یمن تاکید کرد: مردم یمن دست از خواسته های خود برنمی دارند و حملات به غیرنظامیان در صنعا نه تنها انقلاب را خاموش نمی کند، بلکه خون شهیدان باعث تسریع در سرنگونی رژیم حاکم خواهد شد.

حمله تکفیری ها به انقلابیون یمن/ ادامه کشتار حوثی ها با بمباران

به گزارش شبکه تلویزیونی المسیره، محمد عبدالسلام  با محکوم کردن حملات به غیرنظامیان در بخش هایی از صنعا که با مناطق درگیری فاصله دارد افزود: انصار الله از خواسته های مردم یمن در اعتراضات انقلابی دست نخواهد کشید.

جنبش انصارالله برای پایان دادن به درگیری ها خواستار برکناری دولت متهم به فساد ، حق رای در تعیین وزیران و دسترسی به دریا است.

از یک ماه پیش جنبش انصارالله و طرفداران آنان اطراف صنعا به ویژه در جاده منتهی به فرودگاه چادر زنده اند و خواستار دست برداشتن دولت از اجرای دستورات آل سعود هستند.

جدید ترین مطالب سایت