فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

کامرون رو در روی روحانی/ چرا کامرون مشتاق دیدار با رئیس جمهور است؟

روزنامه های انگلیس روز سه شنبه با اشاره به برنامه دیدار دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس با دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، از آن به عنوان «یک گام» و «دیداری تاریخی» یاد کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، روزنامه ایندیپندنت نوشت: این برای اولین بار از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1979میلادی است که مقامات دو کشور در این سطح قرار است به صورت رودرو با یکدیگر مذاکره و گفت وگو کنند.

ایندیپندنت پیش بینی کرد: دیدار کامرون با روحانی سبب ایجاد دلسردی در رژیم صهیونیستی و همینطور کشورهای حوزه خلیج فارس خواهد شد.

کامرون رو در روی روحانی/ چرا کامرون مشتاق دیدار با رئیس جمهور است؟

به نوشته این روزنامه انگلیسی، دیدار مذکور در راستای تلاش های انگلیس و آمریکا برای ایجاد یک ائتلاف بین المللی علیه گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه صورت می گیرد.

ایندیپندنت به نقل از منابع نخست وزیری انگلیس نوشت: انتظار می رود کامرون در جریان دیدار با روحانی ضمن درخواست از تهران برای پایان دادن به حمایت هایش از دولت بشار اسد در سوریه، خواستار انعطاف پذیری ایران در باره برنامه هسته ای اش بشود.

روزنامه تلگراف چاپ بلفاست نیز با تاریخی توصیف کردن دیدار کامرون با روحانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل نوشت: کامرون در این نشست از رئیس جمهوری ایران خواهد خواست که به تلاش های بین المللی برای مقابله با تهدیدات داعش پیوسته و به حمایت از رژیم بشار اسد پایان دهد.

به نوشته این روزنامه، دولت کامرون همچنین به دنبال جلب حمایت قدرت های منطقه خاورمیانه برای مقابله با گروهک تروریستی داعش است که هم اینک بخش هایی از کشورهای عراق و سوریه را تحت کنترل درآورده است.

تلگراف نوشت: کامرون در سخنانش در مجمع عمومی سازمان ملل نیز خواستار حمایت جهانی از تلاش های جاری در حمایت از دولت جدید عراق و مقابله با تهدیدات گروه های افراطی چون داعش خواهد شد.

روزنامه تایمز نیز در شماره روز سه شنبه اش با اشاره به دیدار نخست وزیر انگلیس با رئیس جمهوری ایران نوشت: کامرون در این دیدار خواستار کمک تهران برای مقابله با گروه داعش خواهد شد.

کامرون رو در روی روحانی/ چرا کامرون مشتاق دیدار با رئیس جمهور است؟

این روزنامه از دیدار نخست وزیر انگلیس با رئیس جمهوری ایران به عنوان یک «گام تاریخی» از سوی کامرون یاد کرده و آن را نشانه ای از خارج شدن تهران از محاصره دیپلماتیک و انزوای سیاسی دانسته است.

تایمز نوشت: کامرون با روحانی در حاشیه نشست حساس سازمان ملل متحد در نیویورک که امروز ( سه شنبه) آغاز می شود، دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

نخست وزیری انگلیس نیز شامگاه دوشنبه در بیانیه ای با اشاره به حضور دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در راس یک هیات بلندپایه در نشست مجمع عمومی سازمان ملل، از جمله اهداف هیات انگلیسی را جلب حمایت از دولت جدید عراق و اقدام بین المللی علیه گروهک تروریستی داعش و مقابله با تهدیدات آن عنوان کرده است.

دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در شصت و نهمین مجمع عمومی سازمان ملل بعداز ظهر روز دوشنبه به وقت محلی وارد فرودگاه جان اف کندی نیویورک شد.

جدید ترین مطالب سایت