لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پادشاه شنها در ایران/ صحنه هایی که باعث فتوای قتل کارگردان شد

فیلم «پادشاه شن ها» به کارگردانی نجدت انزور در جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در سینما فلسطین به نمایش درمی آید. عدنان العایض که فتوی قتل کارگردان فیلم پادشاه شن ها داده است، اعتقاد دارد این فیلم به اعتبار "آل سعود از ذخایر دین اسلام هستند ضربه زده.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر این فیلم در باکس ایران هراسی و اسلام هراسی جشنواره اکران می شود. برپایه این خبر، «پادشاه شن ها» فیلمی است به کارگردانی کارگردان معروف سینمای عرب «نجدت اسماعیل انزور» که دو هنرپیشه ایتالیایی به ترتیب نقش های جوانی و پیری عبدالعزیز را بازی کرده اند: «مارکو فوشی» (marco foschi) و «فابیو تستی» (fabio testi). این فیلم با یک دید انتقادی، تاریخ به وجود آمدن دولت آل سعود در سرزمین نجد و حجاز را حکایت می کند.

پادشاه شنها در ایران/ صحنه هایی که باعث فتوای قتل کارگردان شد

پادشاه شنها در ایران/ صحنه هایی که باعث فتوای قتل کارگردان شد

"عدنان العایض" مفتی عربستانی از سال گذشته " فتوای قتل " نجدت انزور " کارگردان سوری فیلم " پادشاه شن ها " را صادر کرده بود. وی قتل انزور را چنین توجیه می کند که وی با ساخت فیلم پادشاه شن ها به اعتبار خاندان آل سعود ضربه زده است، زیرا العایض معتقد است که "آل سعود از ذخایر دین اسلام هستند".

این فیلم با وجود همه تلاشها و هشدارهای شاهزادگان سعودی برای جلوگیری از ساخت و یا اکران آن، در دمشق اکران شد و با استقبال گسترده ای مواجه شده است .

پادشاه شنها عنوان فیلم تاریخی است که تاریخ بوجود آمدن رژیم آل سعود در سرزمین حجاز و نجد را حکایت می کند. این فیلم در سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ توسط کارگردان سینمای عرب نجدت اسماعیل انزور کارگردانی شده و با هنرنمایی هنرپیشه ایتالیایی فابیو تستی و هنرمند انگلیسی بیل فلووز در نقش عبدالعزیز را بازی می نمایند.

جدید ترین مطالب سایت