لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

صالحی: مشکلی با بازدید از پارچین نداریم

رئیس سازمان انرژی اتمی در جمع خبرنگاران درباره خبر منتشر شده در نیویوک تایمز گفت: اینکه در روزنامه ها به نقل از این و آن چه می گویند برای ما خیلی ارزش ندارد و ما مواضع خود را در مذاکره با طرف مقابل مورد گفت وگو قرار می دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی عصر امروز درحاشیه مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران در خصوص خبر نیویورک  تایمز درباره پیشنهاد به ایران در خصوص سانتریفیوژ ها اظهار داشت: اینها حرف های رسانه ای است و بنا نداریم در این برهه به این اظهارات پاسخ دهیم زیرا مذاکرات در حال حاضر به خوبی پیش می رود آنها مطالبات خودشان را دارند و ایران نیز مواضع خود را دارد. یا امروز فردا به نتیجه می رسند یا یک فردای دورتر ما خیلی نگران نیستیم و جمهوری اسلامی ایران اهل حکمت و عقلانیت سیاسی است و تمام حکمت و عقلانیت را در چارچوب عزت و اقتدار منافع و حاکمیت ملی خود پیش می برد.

رئیس سازمان انرژی اتمی اضافه کرد: اینکه در رسانه ها به نقل از این و آن که می گویند خیلی برای ما اهمیت ندارد ما مسائلمان را در مذاکره با طرف مقابل مورد گفت وگو قرار می دهیم و بنا نداریم به خصوص در حال حاضر در چنین برهه حساسی نسبت به مواضع رسانه ای پاسخ دهیم.

صالحی یادآور شد: چه بسا برخی از این مواضعی که اتخاذ می شود به خاطر این است که ما موضع گیری رسانه ای کنیم تا بعد آنها بخواهند سواستفاده کنند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: الان هیچ ضرورتی ندارد که ما به سخنان لغو بعضی  ها بخواهیم پاسخ دهیم. صبر می کنیم ببینیم مذاکره کنندگان ما که به خوبی و با اقتدار از امنیت، منافع و حاکمیت ملی ما دفاع می کنند آنها نتیجه را اعلام کنند.

وی در خصوص سفر رئیس جمهور به نیویورک و درخواست از مردم در این خصوص اظهار داشت: درخواست من از مردم این است که همچون سابق پشتیبان دولتشان باشند. تا زمانی که طرف مقابل بداند که مردم پشتیبان نظام و دولتشان هستند قطعا حساب دیگری باز می کنند ولی اگر روزی روزگاری خدای نکرده مردم روزی بخواهند از دولتشان جدا شوند وضعیت مشخص است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص دو موضوع باقیمانده بین ایران و آژانس گفت: راجع به دو مورد باقیمانده قدم هایی دارد برداشته می شود.

وی همچنین گفت: ما طبق توافقنامه ای که با آقای آمانو داشتیم جلو می رویم البته قبلا در رسانه ها عنوان شد ما گله هایی از آژانس داریم زیرا تفاهم نامه هایی که با آژانس امضا کرده بودیم و قرار مدارهایی که با هم گذاشته بودیم و نمایندگان ایشان به ایران آمدند و بعد آن گونه که باید این توافقات منعکس شود و نشد ما گله  خود را کردیم و الان شرایط یک مقدار بهتر شده است.

صالحی در خصوص بازدید بازرسان آژانس از سایت پارچین عنوان کرد: مدتی است که عنوان می کنند که ما می خواهیم از پارچین بازدید کنیم و ما نیز گفته ایم که شما دوبار از پارچین بازدید کرده اید. بار اول که بازدید کردند گفتند یکبار کفایت می کند ولی بعد از مدتی دوباره درخواستشان را مطرح کردند و گفتند که بار دوم کفایت می کند و مجددا این درخواست را مطرح می کنند.

وی اضافه کرد: ما مشکلی با بازدید از پارچین نداریم اما مشکل اینجاست که حاکمیت ملی ما برای ما تعریف کرده است که این حاکمیت ملی اجازه نمی دهد که سایرین بنا به اراده و خواست خودشان درخواست هایی را مطرح کنند که در چارچوب کنوانسیون ها مقررات بین المللی و توافقنامه های بین المللی نمی گنجد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ما الان یک توافقنامه پادمانی با آژانس داریم که در چارچوب آن توافقنامه عمل می شود و ما فراتر از آن توافق نامه قدم هایی را برداشته ایم. این نبایستی به این مفهوم باشد که هر اراده ای بکنند که خودشان واضع مقررات به صورت لحظه ای هستند.

وی ادامه داد: ما هروقت که مجددا پروتکل الحاقی را به اجرا درآوردیم در چارچوب آن پروتکل الحاقی باز می توانند عمل کنند و بازرسی های آنها می تواند وسیع تر شود.

وی در پاسخ به سوالی عنوان کرد: ما بحث مبنایی و براساس استدلال های علمی و مستندات باشد مشکل خیلی راحت می تواند حل شود اما اگر سیاست به ابعاد حقوقی و فنی اضافه شود ما مشکل داریم.

جدید ترین مطالب سایت