لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

"خوراسان" گروه تروریستی ادعایی آمریکا و علت نامگذاری آن

"خوراسان " نامی است که نهادهای اطلاعاتی آمریکا بر گروهی کوچک از تروریست های زبده القاعده گذاشته اند. نکته جالب این که آمریکا که در تشکیل گروههای تروریستی وئ حمایت از آنان در جهان زبانزد است، این گروه را بهتر از همه می شناسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از بی بی سی، نام خوراسان تلفظ عربی از نام خراسان منطقه ای تاریخی که بخش های وسیعی از افغانستان، پاکستان و شرق ایران را در بر می گرفته است  .

گفته می شود، محسن الفضلی، فرمانده این گروه در یک سال اخیر وارد سوریه شد و سعی کرد، حضورش را در سطح رسانه ها پنهان نگه دارد.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا می گویند، این شهروند 33 ساله کویتی از افراد نزدیک به اسامه بن لادن بوده است  .

گروه خوراسان با نامی که نهادهای اطلاعاتی آمریکا بر این گروه گذاشته اند، متشکل از حدود 50 شبه نظامی زبده القاعده از افغانستان ، پاکستان، شمال آفریقا و چچن است  .

مقام های آمریکایی مدعی شده اند، ایمن الظواهری ، سرکرده القاعده ، این گروه را به سوریه نفرستاده است که علیه حکومت بشار اسد بجنگند، بلکه ازآنها خواسته است، "حملات خارجی را گسترش دهند، وسایل انفجاری جدید بسازند و آزمایش کنند، شهروندان غربی جدید برای عملیات استخدام کنند "

دو سال پیش وزارت خارجه آمریکا برای دریافت اطلاعاتی که منجر به مرگ یا دستگیری محسن الفضلی شود، 7میلیون دلار جایزه تعیین کرد و گفت او رهبری شبکه ای را در ایران به عهده دارد که مسئول انتقال پول و نیروهای شبه نظامی به منطقه است. 

برخلاف نقش عالی رتبه فضلی در این شبکه، برخی تحلیلگران درباره تحلیل نهادهای اطلاعاتی آمریکا مبنی بر به عهده داشتن رهبری گروه خوراسان ابرازتردید کرده اند  .

مصطفی العانی از مرکز مطالعات امنیت و تروریسم در دوبی می گوید: فضلی "بیش از آنکه فرمانده باشد، موعظه گر بود "

بنا بر تحلیل های نهادهای اطلاعاتی آمریکا، گروه خوراسان پیشترهمکاری نزدیکی با شاخه القاعده در شبه جزیره عربستان داشته تا راه های ورود تجهیزات انفجاری به فرودگاه ها را آزمایش کند .

بنا بر گزارش ها، این گروه بمبی ساخته است که تشخیص آن با دستگاه های کنونی دشوار است، زیرا در وسایلی غیر فلزی همچون لوله خمیردندان و البسه جاسازی می شود.

نکته قابل توجه در نامگذاری این گروه تروریستی از سوی آمریکا، نامیدن آن به عنوان "خوراسان " و با این توجیه می باشد که این گروه از افرادی تشکیل شده است که در منطقه شرق ایران یعنی خراسان ، شمال پاکستان و غرب افغانستان ریشه دارند.

با توجه به اعلام مکرر مقامات کشورمان که ایران هیچگاه با هیچ گروه تروریستی همراهی و همکاری نداشته و همواره آنها و فعالیت هایشان را محکوم کرده است، اما این اقدام آمریکا گامی دیگر برای ایجاد ایران هراسی میان کشورهای مختلف جهان از جمله کشورهای خاورمیانه است.

جدید ترین مطالب سایت