فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نتایج ۱۰ روز مذاکره هسته ای در نیویورک از زبان عراقچی

عراقچی گفت: اکنون تمرکز بر استفاده کامل از فرصت باقی مانده تا سوم آذر است، زیرا تفاهم مقدماتی وجود دارد، اما بر اساس اصولی که در آن قرار دارد، باید به تفاهم دیگری دست یابیم .

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه  کشورمان با اعلام این خبر افزود: مذاکرات بسیار فشرده ای  در مدت 10 روز در نیویورک داشتیم که هم  دو جانبه با تک تک اعضای گروه پنج به علاوه یک و هم  چند جانبه و در برخی موارد  گروهی انجام  گرفته است .

عراقچی افزود: این مذاکرات به ویژه در سطح کارشناسی بسیار فشرده و  زمان آن طولانی بوده است، البته در سطح وزیران نیز نشست هایی برگزار شد.

وی گفت : در برخی موارد  درباره جزئیات مسائل فنی پیشرفت های خوبی داشته ایم  و راه حل هایی نیز وجود دارد، اما هنوز درباره موضوعات کلان و اساسی به یک درک مشترک و تفاهمی که بتواند پایه یک توافق باشد ، نرسیده ایم.

معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه کشورمان گفت: البته ناامید نیستیم و تلاش ها ادامه دارد، نظریه ها و گزینه های مختلفی از سوی ما، طرف مقابل  یا حتی کسانی از خارج مذاکرات مطرح می شود که البته کمک کننده است، ما همه این گزینه ها را مد نظر داریم و در مذاکرات درباره آنها بحث می کنیم، ولی هیچیک از این گزینه ها هنوز نتوانسته پایه ای برای یک توافق در مسائل کلیدی باشد؛ در نتیجه هیچیک از اعداد و ارقامی که در رسانه ها گفته می شود، مورد تائید نیست ضمن آنکه برخی ها مسائلی را با اهداف سیاسی خاصی مطرح می کنند که اینموضوع نیز باید در نظر گرفته شود.

عباس عراقچی  با اشاره به  مذاکرات پنج شنبه گذشته سه جانبه ای بین آقای ظریف، آقای کری و خانم اشتون گفت: از مباحث اصلی دراین مذاکرات، تحریم ها است که بیشتر از سوی آمریکا و اروپا اعمال شده  که در نتیجه بسیاری از بحث های ما با آمریکا و اروپا است .

وی با اشاره به این که این نشست خوب و سازنده بود و تصمیم گرفته شد، امروز (جمعه) نیز ادامه یابد، افزود: این  موضوع  می تواند نشانه خوبی برای رسیدن به  درک مشترک باشد.

عراقچی گفت: ما کاملا آماده ایم تا این مذاکرات را به سرانجام رسانده و در طرف مقابل نیز این اراده دیده می شود. به طبع آنها مواضعی دارند و ما نیز مواضع خود را داریم که نزدیک شدن مواضع به یکدیگر نیاز به زمان و کار دارد .

وی تاکید کرد:  به طور مسلم ما یک ذره هم از حقوق هسته ای مردم ایران کوتاه نخواهیم آمد و دستور العمل ها دراین باره روشن است ، ولی فکر می کنیم با یک سری نظریه های خلاقانه می شود به فرمول هایی دست یافت که تضمین کننده حقوق ایران و همزمان برطرف کننده نگرانی ها باشد .

معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه کشورمان ابراز امیداوری کرد که امروز جمعه بتوانند به یک جمع بندی دست یافته و بدانند ادامه مذاکرات در نیویورک بیش از این مفید خواهد بود یا خیر؟.

عباس عراقچی در پاسخ به این سئوال که اگر به جمع بندی دست نیافتید چه خواهد شد؟ تصریح کرد: همان طور که می دانید هنوز دو ماه تا مهلت تعیین شده سوم آذر ماه (بیست چهارم نوامبر) باقی مانده است و هنوز درباره این که اگر توافق حاصل نشود، چه خواهد شد، برنامه ای در نظر گرفته  نشده است.

جدید ترین مطالب سایت