لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

پایان مذاکرات هفتم، ادامه زیاده خواهی آمریکا، پافشاری ایران بر خطوط قرمز

اعضای مذاکر کننده هسته ای ایران پس از ۱۰ روز مذاکره فشرده با کشورهای عضو گروه ۱+۵ نیویورک را ترک می کنند. هفتمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵ برای دستیابی به راه حل جامع از ۲۶ شهریورماه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس جمهور همراه با محمد جواد ظریف، برای شرکت در نشست روسای جمهوری کشورهای حاشیه دریای خزر از نیویورک راهی آستراخان روسیه می شود.

سایر اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای ایران نیز از نیویورک به تهران باز می گردند.

ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان  25 شهریورماه به همراه تیم مذاکره کننده هسته ای برای برگزاری هفتمین دور مذاکرات جامع هسته ای ایران با گروه 1+5 عازم نیویورک شد.

وی در جریان دیدارهای حاشیه ای در نیویورک، با کاترین اشتون، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  دو دور مذاکره کرد که هرکدام  دو ساعت و ١٥ دقیقه طول کشید.

به گفته تیم مذاکره کننده هسته ای، این مذاکرات در مجموع مفید و سازنده بود، اگرچه منجر به پیشرفت قابل ملاحظه ای در موضوعات مورد اختلاف نشد.

آخرین دور این مذاکرات که دیشب (جمعه) برگزار شد.

به گفته عباس عراقچی، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای، در هیچ یک از موضوعات اصلی در مذاکرات نیویورک توافق حاصل نشده است.

البته این نتیجه دور از ذهن نبود، زیرا عراقچی پیش از آن که راهی محل این مذاکرات در نیویورک شود، در جمع خبرنگاران گفت که «بعید است» دو طرف در این دور از مذاکرات به نتیجه نهایی برسند.

وی علت این موضوع را اختلافات فراوان باقیمانده بین دو طرف مذاکره کننده دانست .

در روزهای گذشته مقامات غربی درباره دستیابی به توافق نهایی ابراز خوشبینی کردند که  از جمله آن  باید به اظهارنظر جان کری وزیرخارجه آمریکا اشاره کرد که گفت: واشنگتن امیدوار است در هفته آتی در مورد برنامه هسته ای ایران توافق حاصل شود.

این در حالیست که وی در اظهارات جدید بار دیگر بر مواضع  قبلی آمریکا ضد برنامه هسته ای کشورمان  تاکید کرد.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز که در مقر سازمان ملل در نیویورک به سر می برد اعلام کرد: در مذاکرات مربوط به برنامه هسته ای ایران من همچنان به طور محتاطانه ای خوشبین هستم.

حجت الاسلام والمسلمین، حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی  کشورمان نیز که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می برد، دیشب  در نشست خبری در نیویورک گفت: نوبت انعطاف طرف مقابل در مذاکرات هسته ای فرا رسیده است.

روحانی با بیان این که پیشرفت ها در مذاکرات هسته ای  کند است، تصریح کرد: کشورهای جهان در انتظار حل مساله هسته ای ایران هستند.

براساس توافق های پیشین، مهلت دستیابی به توافق نهایی تا سوم آذر (24 نوامبر) است.

جدید ترین مطالب سایت