لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جزئیات گروگانگیری مسلحانه در سیرجان

وی افزود: در حین پیگیری ها، منتظر واکنش گروگانگیران بودیم که پس از پنج ساعت تماس گرفته و در مرحله اول درخواست ۸۰۰ میلیون تومان در ازای آزادی این فرد داشتند و پس از چند ساعت یک میلیارد تومان درخواست کردند.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: امسال دو مورد گروگانگیری مسلحانه در این استان داشته ایم که هر دو با موفقیت پلیس به پایان رسید، اما شمار گروگانگیری در استان به علت حجم عبور قاچاق مواد مخدر درمقایسه با میانگین کشوری بیشتر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار حسین چناریان در جمع خبرنگاران در بیان جزئیات آزادی گروگان در سیرجان گفت: در دوم مهرامسال توسط سامانه 110 با همکاران ما در سیرجان مبنی بر آدم  ربایی مسلحانه در یکی از تالارهای برگزاری مراسم این شهرستان اعلام شد که همکاران ما فوری در محل حضور یافته و مشخص شد، چهار نفر با یک خودرو در صحنه حضور یافته و مالک تالار را به گروگان گرفته اند.

وی افزود: در حین پیگیری ها، منتظر واکنش گروگانگیران بودیم که پس از پنج ساعت تماس گرفته و در مرحله اول درخواست 800 میلیون تومان پول به ازای آزادی این فرد داشتند، ولی بعد از چند ساعت یک میلیارد تومان درخواست کردند.

چناریان تصریح کرد: گروگانگیران درخواست تبدیل این مبلغ به سکه یا دلار را داشته و تاکید می کردند پلیس در جریان گروگانگیری قرار نگیرد.

وی با اشاره به این که مجرمان کار حرفه ای کرده و سرنخی از خود به جا نگذاشته بودند، تصریح  کرد: این افراد از مکان های مختلف در استان تماس گرفته و پیگیری درخواست هایشان بودند.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: همکاران ما پس از 48 ساعت کار اطلاعاتی مداوم و خستگی  ناپذیر، هشت ساعت قبل از عملیات نقطه حضور گروگانگیران و گروگان را با اطمینان در یکی از نقاط شهر سیرجان پیدا کردند.

چناریان افزود: در این مرحله طراحی عملیات آزاد سازی گروگان انجام و مشخص شد که هدف اخاذی است و مجرمان از شیوه های ویژه د استفاده می کنند و شرایط ایجاب می کرد، تدابیر جدیدتری شود.

چناریان تصریح  کرد: سرهنگ ناظری، جانشین فرماندهی استان با شناختی که از منطقه داشتند به سیرجان رفته و با برگزاری نشست و کار اطلاعاتی همکاران در شهرستان، وارد عمل شده و زمان را از دست ندادند.

وی افزود: گروگانگیران چند ساعت قبل از عملیات، مهلت تعیین کردند که در صورت تحویل ندادن پول، گروگان را می کشند و در این مرحله یگان ویژه استان وارد عمل شد و گروه آزاد سازی گروگان ویژه این نوع عملیات  که در ساختار یگان ویژه ناجا آموزش های لازم را دیده و تجریبات خوبی دارند، فوری به سیرجان رسیدند.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: فرمانده یگان ویژه با گروهی از همکاران، کمتر از یک و نیم ساعت در سیرجان حضور پیدا کردند و یکی از نقاط قوت کار ما آمادگی لازم همکاران بود.

وی افزود: بدون کوچک ترین شکست حفاظتی در کار اطلاعاتی، منطقه توسط سرهنگ ناظری بازدید و عملیات، طراحی و با نام جواد الائمه(ع) نامگذاری شد که با یاری خداوند نتیجه گرفتیم.

چناریان تصریح  کرد: در حین عملیات چند هدف مهم داشتیم که اولین هدف این بود که به مردم منطقه آسیب رسانده نشود و این تدبیر به خوبی محقق شد.

وی گفت : تا زمانی که عملیات آغاز و همکاران ما وارد خانه محل حضور مجرمان و گروگان شدند، عوامل بیرونی گروگانگیران اطلاعی از این موضوع پیدا نکرده بودند، در حالی که نیروهای ما از چند ساعت قبل در آن منطقه حضور داشتند و این نشان دهنده قابلیت، تجربه، تخصص پلیس و تدبیر فرماندهان و مدیران عملیات در صحنه است.

چناریان گفت: با شروع عملیات، سه نفر از گروگانگیران قصد فرار داشتند که یکی از آنها به دست گروگانگیر اصلی با شلیک گلوله زخمی شده و دو نفر دیگر نیز دستگیر شدند.

وی افزود: این عملیات چهار ساعت به طول انجامید و همکاران ما با حوصله و درایت تلاش می کردند، گروگان را سالم آزاد کنند و در این شرایط سخت با موفقیت کار انجام شد و گروگانگیر اصلی به هلاکت رسید.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: به مجموعه همکاران تبریک می گوییم که در هفته دفاع مقدس هنوز سلسله فداکاری ها و ایثارگری ها را در نجات جان مردم با این عملیات نشان داده و فرد گروگان آزاد شد.

وی افزود: رویکرد نیروی انتظامی و رسالت پلیس این است که برای جان مردم فداکاری کند و از مردم سیرجان تشکر می کنیم که با صبر و فداکاری همکاران ما را همراهی کردند و از مسئولان این شهرستان قدردانی می کنم.

فرمانده انتظامی استان کرمان در ادامه گفت : امسال چند سری از این عملیات  ها را در مقابله با اشرار و افراد مخل امنیت استان انجام داده ایم، اما به دلیل اهمیت عملیات دیروز، این موضوع را رسانه ای کردیم و از تلاش رسانه ها در انعکاس عملیات فداکارانه همکارانمان تشکر می کنم.

وی افزود: گروگانگیر اصلی در این حادثه فردی خارج از استان کرمان و دارای سابقه درگیری با ماموران در استان های همجوار بوده و سه نفر همدستان وی از استان کرمان بوده و هویتشان شناسایی شده است.

چناریان تصریح  کرد: متوسط سن این افراد 30 سال بود و دو ماه روی این سوژه کار کرده بودند. فردی که به هلاکت رسید، سابقه و ویژگی های خاصی در حوزه جرائم خشن داشت و با کمترین تلفات این عملیات انجام شد.

وی در ادامه بیان کرد: در استان کرمان گروگانگیری عمدتا با رویکرد موادمخدر است و با انگیزه های باج خواهی و از نوع عملیات روز گذشته کمتر در استان داشته ایم.

چناریان تصریح کرد: امسال دو مورد عملیات گروگانگیری مسلحانه در استان کرمان داشته ایم که هر دو با موفقیت پلیس به پایان رسیده، اما تعداد گروگانگیری در استان به جهت حجم عبور قاچاق موادمخدر نسبت به نرم کشور بیشتر است.

وی درباره کیفر دستگیرشدگان گروگانگیری سیرجان گفت: این افراد تحویل دستگاه قضایی می شوند اما اینکه اخلال در نظم عمومی داشتند، درخواست اشد مجازات را از مسئولان قضایی برای این افراد داریم و می خواهیم حکم عادلانه، منصفانه و قاطع بدهند که کسی هوای چنین کارهایی در استان به سرش نزند.

چناریان تاکید کرد: برخورد با این مجرمان حتما بر سطح امنیت استان تاثیر دارد و دستگاه قضایی باید اشد مجازات را قائل شود.

جدید ترین مطالب سایت