فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

شمار قربانیان ابولا از مرز ۳۱۰۰ نفرگذشت/ توضیح کامل بیماری ابولا

تعداد قربانیان مبتلا به ویروس مهلک ابولا با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سه روز گذشته، از مرز سه هزار و ۱۰۰ نفر گذشت. همچنین در حال حاضر حدود هفت هزار نفر در غرب آفریقا به این ویروس کشنده مبتلا هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت مستقر در آفریقای جنوبی با اعلام این خبر تاکید کرد: هر سه هفته تعداد مبتلایان به ابولا به 2 برابر افزایش می یابد که ضرورت رویارویی جهانی با این بحران را بیشتر گوشزد می کند.

شمار قربانیان ابولا از مرز ۳۱۰۰ نفرگذشت/ توضیح کامل بیماری ابولا

این سازمان با هشدار مجدد درباره شیوع تصاعدی بیماری مهلک ابولا افزود: کمک ها برای مقابله با ابولا باید 20 برابر افزایش یابد و تقریبا یک میلیارد دلار برای غلبه بر شیوع بیماری ابولا نیاز است.

براساس آمارهای جدید سازمان جهانی بهداشت، اکنون حدود هفت هزار نفر در غرب آفریقا مبتلا به این ویروس کشنده هستند؛ تعداد قربانیان مبتلا به ویروس ابولا تا روز سه شنبه دو هزار و 800 نفر بود.

سازمان جهانی بهداشت همچنین اعلام کرد: اگر تلاش ها برای کنترل ویروس ابولا بیشتر نشود، تا چهار ماه دیگر پرونده یک میلیون و 400 هزار نفر از افرادی که با خطر عفونت ویروس ابولا مواجه می شوند روی میز قرار می گیرد.

تاکنون آفریقای جنوبی، تونس، اوگاندا، نیجریه، تانزانیا، سنگال، آنگولا، کنیا، مصر و الجزایر اعلام کرده اند که ورود گردشگران و مسافران سه کشور ابولا زده لیبریا، گینه و سیرالئون تا اطلاع ثانویه به کشورهایشان ممنوع است.

شیوع این بیماری مسری خطرناک از گینه آغاز شد و به سرعت در کشورهای سیرالئون و لیبریا گسترش یافت.

بانک جهانی هشدار داده است که شیوع ابولا می تواند آثاری مصیبت بار بر اقتصاد کشورهای گینه، لیبریا و سیرالئون، سه کشور غرب آفریقا بگذارد.

این نهاد بین المللی می گوید که تاثیر اقتصادی ویروس ابولا می تواند در «مناطق آسیب پذیر، تا هشت برابر شدت پیدا کند.»

به گزارش شینهوا، سازمان ملل متحد نیز اعلام کرده است ، برای مبارزه با ابولا در غرب آفریقا به بیش از یک میلیارد دلار نیاز است و سازمان جهانی بهداشت نیز شیوع این بیماری را بحران بهداشتی «بی سابقه در عصر جدید» توصیف کرده است.

●  ابولا چیست؟

ابولا در واقع نام نوعی ویروس است. تب خونریزی دهنده ابولا، یک بیماری شدید و کشنده است که نخستین بار در سال ۱۹۷۶میلادی شناخته شد.

نام ویروس این بیماری از یکی از رودخانه های کشور زئیر، که امروزه جمهوری دموکراتیک کنگو نام دارد، گرفته شده است. این بیماری برای اولین بار در کشور کنگو دیده شد.

پژوهشگران بر این باورند که ویروس ابولا از طریق حیوانات به انسان سرایت می کند و معمولا در بدن جانوری زندگی میکند که در قاره آفریقا سکونت دارد.

اکثر افرادی که ابتلای آنان به ابولا تاکنون تأیید شده، اهل کشورهای آفریقایی بوده اند.

تب خونریزی دهنده ابولا معمولا به صورت شیوع ناگهانی بروز میکند و شیوع آن هم از یک بیمارستان یا درمانگاه آغاز میشود.

جدید ترین مطالب سایت