فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

هفت روز برای 11 میلیون جوان مجرد

از فردا هفته ای در کشور آغاز می شود که با وضع این افراد مناسبت دارد، زیرا از چهارم مهر، هفته ازدواج شروع شده و...

هموطن: میلیون و 240 هزار نفر در کشور در سن ازدواج قرار دارند، اما هنوز مجرد باقی مانده اند، در این بین آقایان بیست و تا سی وچهار ساله، پنج میلیون و 570 هزار نفر و خانم های پانزده تا بیست و نه ساله نیز پنج میلیون و 670 هزار نفر از این آمار را تشکیل می دهند.

باید تاکید کرد از فردا هفته ای در کشور آغاز می شود که با وضع این افراد مناسبت دارد، زیرا از چهارم مهر، هفته ازدواج شروع شده و این جمعیت میلیونی توقع دارند برخلاف گذشته از مسئولان سخنانی را شنیده یا بخوانند که خبر از باز شدن گره سختی های ازدواج بدهد.

چند سالی است که مسئولان در چنین مناسبتی سخنرانی می کنند یا نشست خبری برگزار کرده و تصمیم هایی می گیرند که دردی از مشکل جوانان دوا نمی کند.

برای نمونه در چند سال گذشته مسئولان طلاق را در این هفته ممنوع اعلام می کردند، اما باید گفت این تصمیم فقط زمان تعدادی از طلاق ها را برای مدتی به تاخیر می انداخت و سبب می شد دفاتر ثبت طلاق و ازدواج بعد از این هفته شلوغ تر از روز های دیگر باشد.

نکته اینجاست که تاکنون مسئولان در این مناسبت ها در حد کارشناس عمل کرده و از مقام وعده یا بیان مشکلات فراتر نرفته اند.

باید تاکید کرد این روند نه فقط گرهی از کار جوانان باز نکرده بلکه سبب لوث شدن ماجرا شده و جوانان بیشتری را نسبت به بهبود شرایط ناامید کرده است، زیرا کارشناسان در این حوزه آن قدر هشدار داده اند که این روزها بیشتر اشخاص از مشکلات اطلاع داشته و می توانند در این باره حرف بزنند بنابراین جوانان از مسئولان توقع دارند به جای اظهارنظر هایی که کارشناسان بارها آنها را تکرار کرده اند، برای حل مشکلاتی که راهکارهایشان نیز مشخص شده قدم بردارند، برای نمونه جوانان توقع دارند در هفته پیش رو خبرهایی درباره ایجاد شغل، ساخت مسکن مناسب، افزایش کمک هزینه های ازدواج و ارزان شدن شرایط مشاوره پیش از ازدواج را بشنوند.

باید یادآور شد علاوه بر 11 میلیون جوانی که در سن متعارف ازدواج هستند، یک میلیون و 300 هزار دختر و پسر در کشور وجود داشته که بین 30 تا 49 سال دارند و ازدواج نکرده اند، افزون بر این افراد 152 هزار زن و مرد نیز در کشور زندگی می کنند که از سن تجرد قطعی یعنی چهل ونه سالگی عبور کرده  و ازدواج نکرده اند، بنابراین باید هشدار داد تازمانی که اقدام ها برای حل مشکلات جوانان در حد توصیه و اظهار نظر باقی بماند باید منتظر رشد آمار مجرد های قطعی یا تک زیست ها در کشور بود.

منبع خبر: گروه خبر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت