فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

انفجار در کابل در آستانه مراسم سوگند احمدزی

تنها چند ساعت تا آغاز مراسم تحلیف "اشرف غنی احمدزی" رئیس جمهور جدید افغانستان و معرفی دولت وحدت ملی این کشور صدای انفجار مهیبی در کابل پایتخت افغانستان شنیده شد. شبکه تلویزیونی المیادین هم از وقوع حمله انتحاری در یک مقر دولتی در ولایت پکتیا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر تنها چند ساعت مانده به مراسم تحلیف "اشرف غنی احمدزی" رئیس جمهور جدید افغانستان شبکه تلویزیونی الجزیره در خبر فوری گزارش داد: صدای انفجار مهیبی در کابل پایتخت افغانستان شنیده شد .

انفجار در کابل در آستانه مراسم سوگند احمدزی

دیروز نیز انفجار خودروی بمبگذاری شده در کابل افغانستان، نگرانی های امنیتی مقامات این کشور را تشدید کرد . یک روز مانده به برگزاری مراسم سوگند رئیس جمهور افغانستان، یک دستگاه خودروی نظامی بمبگذاری شده در شهر کابل منفجر شد. پلیس افغانستان اعلام کرد : انفجار این خودرو نزدیک کاخ ریاست جمهوری و چند سفارت خارجی، کشته نداشته است.

شبکه تلویزیونی المیادین هم خبر داد یک عامل انتحاری به یک مقر دولتی در ولایت پکتیا در افغانستان حمله کرد.  این حمله انتحاری در نقطه ورودی این مرکز دولتی انجام شد . هنوز از خسارت مالی و جانی این حمله هیچ خبری در دست نیست.

مراسم تحلیف "اشرف غنی احمدزی" رئیس جمهور جدید افغانستان  و معرفی دولت وحدت ملی این کشور امروز برگزار می شود. شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور، به نمایندگی از دکتر روحانی  در این مراسم شرکت خواهد کرد.

انفجار در کابل در آستانه مراسم سوگند احمدزی

نزدیک به ۲۰۰ مهمان خارجی و بیش  از 1200 مهمان داخلی در مراسم امروز تحلیف "اشرف غنی احمدزی" رئیس جمهور جدید افغانستان شرکت  می کنند.

همه ادارات دولتی،  دانشگاهها ،  مدارس و مراکز آموزشی کابل، امروز دوشنبه  تعطیل هستند . وزارت داخله افغانستان نیز اعلام کرد ، تدابیر شدید امنیتی در پایتخت اتخاذ شده و هرگونه رفت و آمد به ویژه در اطراف ارگ ریاست جمهوری کنترل می شود . شب گذشته نیز حامد کرزی، برای آخرین بار به عنوان رئیس جمهور افغانستان، با مردم این کشور سخن گفت. کرزی ضمن اشاره به برخی دستاوردهای حکومت سیزده ساله خود، گفت: " وقتی ۱۳ سال قبل مسئولیت دولت به من واگذار شد کشور ما نه پرچم داشت و نه پول واحد و صاحبان این کشور مالک این کشور نبودند. "  کرزی افزود : با آنکه در بخش ایجاد پلیس و ارتش دستاورد هایی داشته، اما در تامین صلح تلاش هایش ناموفق بوده است. رئیس جمهور افغانستان از مردم کشورش به دلیل صبوری و همراهی با دولت خود تشکر کرد.

جدید ترین مطالب سایت