لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آمار مشاوران املاک از نیاز مسکن

اعلام آماري مبني بر «دو ميليون واحد مسكوني اضافه بر تقاضا در بازار مسكن كل كشور» آن هم در شرايطي كه وزارت راه وشهرسازي از كمبود حداقل يك ميليون عرضه آپارتمان خبر مي دهد، باعث موضع گيري مشاوران املاك شد.

رئيس اتحاديه مشاوران املاك تهران به اظهارنظرهاي برخي كارشناسان طي چند روز گذشته مبني بر «رخداد افزايش عرضه در بازار مسكن» واكنش نشان داد و با بيان اينكه، چنين نظراتي اثر منفي جبران ناپذيري بر اقتصاد مسكن مي گذارد، اعلام كرد: در حال حاضر آنچه در بازار مسكن چه از سوي افراد عامه و چه از طرف متخصصان، قابل درك و مشاهده است، «كمبود شديد آپارتمان» است. در اين بين، اگر آماري دال بر نبود نابرابري و بدتر از آن، يعني اعلام «فزوني عرضه بر تقاضا» عنوان شود، به معناي بي نياز بودن بازار مسكن از توجه و حمايت دولت خواهد بود در حالي كه، بازار كنوني بيش  از هر زماني به اجراي سريع سياست هاي جديد تامين مسكن نيازمند است.

حسام عقبايي افزود: مشاوران املاك به عنوان واسطه هاي بازار و افرادي كه از آخرين وضعيت حجم عرضه و تقاضا مطلع هستند، بحث «انباشت عرضه» را تكذيب مي كنند و معتقدند بازار فعلي به شدت با كمبود عرضه روبه رو است.

رئيس اتحاديه مشاوران املاك تهران با تاييد نتايج تحقيقات وزارت راه وشهرسازي درباره كمبود يك ميليون واحد مسكوني در كشور گفت: اين ميزان كمبود به معناي ضرورت اجراي سريع برنامه هاي حمايتي است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران در این باره گفت: برآورد نیاز واقعی در بازار مسکن، کمبود میانگین سالانه یک میلیون واحد مسکونی را نشان می دهد و دولت نباید با تکیه بر آمارهایی که منبع اطلاعاتی نامشخصی دارند،  توجه به تامین این تعداد واحد مسکونی در سال را نادیده بگیرد.

وي افزود: اینکه در کشور مازاد تولید واحد مسکونی داریم را قبول ندارم و این نوع آمارها که بر وجود مازاد مسکن در کشور تاکید می کند براساس يكي، دو شاخص از جمله ساخت وساز، محاسبه مي شود كه چون ساير شاخص هاي موثر بر عرضه و تقاضا در اين محاسبات لحاظ نمي شود، نمي تواند بيان كننده حجم دقيق نياز مسكن باشد.

منبع خبر: دنیای اقتصاد

جدید ترین مطالب سایت