لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

مأموریت زن هفت تیرکش در سرقت 5 میلیاردی

زن هفت تیرکش از سوی شوهرش اجیر شده بود تا به سرقت 5میلیارد تومانی از خانه ای در شمال پایتخت دست بزند.

هموطن: ساعت 10 صبح 20 شهریور ماه سال جاری مأموران کلانتری 122 دربند در جریان سرقت مسلحانه از خانه مرد میلیاردری قرار گرفتند.

خیلی زود تیمی از مأموران خود را به خیابان بوکان در نیاوران رساندند و پای در یک برج اعیانی گذاشتند. مرد 75 ساله که وحشت زده بود به پلیس گفت: امروز درحالی که همسرم با زن خدمتکار در خانه بودند به محل کارم رفتم و ساعت 9 بود که عروسم در تماس تلفنی عنوان کرد هر چه به خانه مان زنگ می زند کسی پاسخگو نیست.

نگران شده بودم و از عروسم خواستم به خانه مان سر بزند، دقایقی بعد عروسم که به خانه مان رسیده بود دوباره زنگ زد و ادعا کرد کسی در خانه را باز نمی کند ولی از داخل خانه صدای ناله ضعیفی را می شنود. وی افزود: به سرعت خودم را به خانه رساندم و زمانی که وارد شدیم همسرم را در حالی که دست و پاهایش را بسته بودند داخل اتاق پیدا کردیم و متوجه سرقت 5 میلیارد تومان طلا شدیم و شنیدم که زن خدمتکار تپانچه ای داشته است.

با توجه به سرقت مسلحانه زن خدمتکار، بازپرس شعبه 4 دادسرای ناحیه 34 تهران دستور داد تیمی از مأموران اداره یکم پلیس آگاهی برای ردیابی دزد میلیاردی وارد عمل شوند.

کارآگاهان در گام نخست زن 74 ساله را تحت بازجویی قرار دادند، وی گفت: روز 17 شهریور ماه «فریده» به عنوان خدمتکار خانه از یک شرکت خدماتی به ما معرفی شد و شروع به کار کرد.

وی افزود: «فریده» از وضعیت مالی خوبی برخوردار نبود ولی اصلاً فکر نمی کردم که دزد باشد، شب قبل از سرقت فریده به بهانه اینکه جایی برای خوابیدن ندارد خواست شب را در خانه مان بماند.فردای آن روز پس از اینکه همسرم از خانه خارج شد، زن خدمتکار با هفت تیری که در دست داشت مرا تهدید به قتل کرد سپس با بستن دست و پاهایم در اتاق زندانی ام کرد.

وی افزود: پس از چند ساعت که در اتاق زندانی بودم، همسرم و عروسم به کمکم آمدند که خیلی زود به سراغ جواهراتم رفتم و متوجه دزدیده شدن آن ها شدیم. مأموران در این مرحله به سراغ شرکت خدماتی رفته و پی بردند زن خدمتکار مدارک جعلی ارائه داده است و تنها سرنخ، آدرس خانه وی در شهرک دانشگاه بود که کارآگاهان با مراجعه به آنجا دریافتند چندی پیش زن خدمتکار به خاطر نپرداختن اجاره خانه اش آنجا را ترک کرده است.

در این شاخه از تحقیقات مشخص شد شوهر «فریده» یکی از تبهکاران سابقه دار قدیمی است.

کارآگاهان در گام بعدی به محل کار «جواد» در شهرک ولیعصر رفته و زمانی که برای دستگیری وی اقدام کردند متوجه شدند «جواد» به خاطر اعتیادش از کار اخراج شده است. ردیابی های پلیسی ادامه داشت تا اینکه مأموران با اقدامات فنی و پلیسی توانستند مخفیگاه جدید زن خدمتکار را در شهرک آزادی شناسایی کنند.

ساعت 9 صبح نخستین روز مهر ماه «فریده» در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد و «جواد» نیز همان شب به دام افتاد و خرید هفت تیر از یک شهر مرزی را به گردن گرفت.

گفت وگو  با

زن خدمتکار

«فریده» 45 ساله علت دزدی میلیاردی اش را بی خانمان بودن بچه هایش می داند و ادعا می کند اعتیاد همسرش باعث شده زندگی اش به تباهی کشیده شود.

سابقه داری؟

نه، برای نخستین بار است که دست به خلاف زده  ام.

شغل؟

در گذشته برای خودم کارگاه دوخت رو مبلی داشتم اما پس از کلاهبرداری شوهر سابقم مجبور شدم همه وسایل کارم را بفروشم، از آن به بعد مجبور به کار در خانه های مردم شدم.

کلاهبرداری؟

بله، شوهر سابقم که اعتیاد دارد با چرب زبانی ادعا کرد می خواهد کاری راه بیندازد و نیاز به چند برگ چک دارد به همین خاطر دسته چکم را در اختیارش قرار دادم اما پس از چند ماه که «جواد»  ناپدید شده بود متوجه شدم وی چک ها را در اختیار مرد شرخری قرار داده و پول گرفته است و همین کافی بود تا هر چه پول داشتم برای نقد شدن چک ها بپردازم.

چرا دزدی کردی؟

ابتدا قصد دزدی نداشتم و با معرفی شرکت خدماتی در خانه های مردم کار می کردم اما به خاطر بی پولی صاحبخانه ام همه وسایل خانه ام را بیرون ریخت و مجبور بودم با بچه هایم در خیابان ها و پارک ها زندگی کنیم.

نقشه سرقت را چه کسی طراحی کرد؟

خسته شده بودم و روزی که جواد برای دیدن بچه هایم به پارک آمده بود گریه و التماسش کردم تا کمکم کند که وی هفت تیری از زیر لباسش درآورد و داخل کیفم گذاشت و خواست برای دزدی از خانه مرد میلیاردر از آن استفاده کنم.

 جواد از وضعیت مالی صاحبخانه خبر داشت؟

بله، چون درباره وضعیت مالی آن ها با جواد صحبت کرده بودم. ابتدا قصد داشتم از آن ها پول قرض بگیرم اما  نپذیرفتند و پول ندادند.

جواد پیشنهاد دزدی داد و تو به راحتی پذیرفتی؟

نخست مخالفت کردم اما وقتی شرایط زندگی بچه هایم را دیدم، پذیرفتم تا نقشه اش را اجرا کنم.

 روز سرقت چه کردی؟

از قبل به بهانه اینکه جایی برای خوابیدن ندارم از صاحبخانه خواستم شب را در آنجا بمانم و صبح پس از رفتن مرد خانه هفت تیر را از کیفم بیرون آوردم و با تهدید زن خانه را داخل اتاقی زندانی و اقدام به سرقت طلاها و پول کردم.

از محل نگهداری طلاها خبر داشتی؟

بله، در همان دو روز ابتدایی کارم از محل نگهداری طلاها و جواهرات داخل کمد یکی از اتاق ها اطلاع پیدا کردم.

پس از سرقت کجا رفتی؟

با پولی که از خانه دزدیده بودم به یک بنگاه مسکن رفته و 500 هزار تومان به عنوان پیش پرداخت داده و خانه ای در شهرک آزادی کرایه کردم سپس به کریم خان رفته و تعدادی از طلاها را فروختم تا بقیه پول پیش خانه را به دست آورم.

طلاها را بدون فاکتور خریدند؟

ابتدا به خاطر نبودن فاکتور کسی حاضر به خرید طلاها نبود تا اینکه در یکی از مغازه ها به صاحب مغازه گفتم باید پول پیش خانه ام را بپردازم و فاکتور آن را نیز پس از جابه جایی خانه ام خواهم آورد و وی با گرفتن مشخصاتم اقدام به خرید طلاها کرد.

با بقیه طلا و جواهرات چه کردی؟

فردای آن روز به در ساختمان مرد میلیاردر رفتم که یک جوان افغان جلوی برج بود و از وی خواستم طلاها را به صاحبش بازگرداند که او با شناختن من به عنوان دزد طلاها شروع به فریاد دزد دزد کرد و من نیز پا به فرار گذاشتم.

فکر می کردی دستگیر شوی؟

بله.

پس چرا دزدی کردی؟

به خاطر فشار بی پولی، جنون پول گرفته بودم و به هیچ چیز دیگری فکر نمی کردم.

از بچه هایت خبر داری؟

در همان خانه اجاره ای زندگی می  کنند و امیدوارم دخترم به خاطر ما به راه های خلاف کشیده نشود چون برای تربیت آن ها زحمت کشیدم و تا به امروز نگذاشتم قدم اشتباهی بردارند.

 از همسرت خبر داری؟

همان شب سرقت با پلیس تماس گرفتم تا جواد را به خاطر اعتیادش دستگیر کنند اما پا به فرار گذاشت که بعد از دستگیری ام او را لو دادم و پلیس، جواد را هم بازداشت کرد.

هفت تیر را چه کردی؟

همان شب داخل سطل زباله ای انداختم.

حرف آخر؟

شاید خودم را بکشم چون نمی توانم بدبختی بچه هایم را ببینم و از روی ناچاری دست به این کار زدم.

منبع خبر: روزنامه ایران

جدید ترین مطالب سایت