لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

افشاگری درباره تحصیل برخی افراد خاص

متاسفانه برخی مغایر با فرآیند سنجش دانشگاه وارد دانشگاه آزاد شده اند و به دلیل اینکه در بخش احراز هویت ثبت نشده اند تا زمانی که اسناد و مدارک خود را ارائه نکنند حق تحصیل در آن دوره را ندارند...

هموطن: رئیس دانشگاه آزاد درباره پرونده برخی دانشجویان که در دوره گذشته بدون آزمون و خارج از روال قانونی وارد دوره های تحصیلات تکمیلی شده اند، گفت: در بررسی پرونده برخی دانشجویان یا سوابق تحصیلی آنها متاسفانه مشخص شد که تعداد زیادی از افراد که در کلاس های ارشد و دکترا نشسته اند دارای سوابق شرکت در آزمون نیستند.

نشست رئیس دانشگاه آزاد در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره پرونده برخی دانشجویان که در دوره گذشته بدون آزمون و خارج از روال قانونی وارد دوره های تحصیلات تکمیلی شده اند، گفت: قصد کنکاش در گذشته را نداریم اما در عمل گاهی به مشکلاتی بر می خوریم که باید به گذشته برگردیم. در بررسی پرونده برخی دانشجویان یا سوابق تحصیلی آنها متاسفانه مشخص شد که تعداد زیادی از افراد که در کلاس های ارشد و دکترا نشسته اند دارای سوابق شرکت در آزمون نیستند.

در ادامه دکتر علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در این باره گفت در بحث سنجش و پذیرش اصولی وجود دارد که باید افراد از طریق مسیر شفاف و طی فراخوان های عمومی و با شانس برابر در فرایندی عادلانه انتخاب شوند. اگر کسی بر این اساس وارد دانشگاه شده باشد سند پذیرش برای او صادر می شود اما اگر کسی خارج از این مسیر و به اصطلاح دستوری وارد دانشگاه شده باشد، هویت او در بخش احراز هویت ثبت نمی شود.

وی افزود: متاسفانه برخی مغایر با فرآیند سنجش دانشگاه وارد دانشگاه آزاد شده اند و به دلیل اینکه در بخش احراز هویت ثبت نشده اند تا زمانی که اسناد و مدارک خود را ارائه نکنند حق تحصیل در آن دوره را ندارند.

معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با اشاره به فراخوان پذیرش دانشجوی پژوهش محور از سه شنبه همین هفته گفت: ظرفیت دانشجویان پژوهش محور در همان سقف 12 هزار نفر در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در مجموعه گروه علوم پزشکی نیز جذب دانشجو مطابق با قانون وزارت بهداشت بوده گفت: متاسفانه حدود 40 هزار نفر متقاضی معدل بالای 17 امسال نتوانستند در رشته مورد علاقه خود وارد شوند و این به معنای هدر رفت سرمایه های کشور است. پیشنهاد می کنیم اجازه دهند مکانیزم های کیفی را تقویت کنیم و امتحان جامع دانشجویان دکترا را نیز متمرکز برگزار کنیم. 

منبع خبر: گروه خبر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت