لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

اعتراف تلخ CNN از ائتلاف آمریکایی

با وجود ادعاهای آمریکا و متحدانش در ائتلاف ضدّ داعش، حملات علیه این گروه تاثیر جدی بر جای نگذاشته است. بلکه خسارتهای زیادی را به زیرساختهای عراق و سوریه و مردم غیر نظامی وارد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در جمع خبرنگاران از اجرای سیصد و ده حمله هوایی علیه نیروهای داعش در عراق و سوریه خبر داد . همچنین به گزارش همین منبع، هواپیماهای نیروی هوایی انگلیس در نخستین دور از حملات هوایی مواضع داعش را در شمال غرب عراق بمباران کردند .

اعتراف تلخ CNN از ائتلاف آمریکایی

به رغم ارائه این آمار، شبکه تلویزیونی سی ان ان در گزارشی از تصرف یک پایگاه نظامی در عراق توسط داعش خبر داد . این شبکه همچنین هشدار داد با وجود حملات هوایی آمریکا هنوز داعش مواضع قبل از حملات را تحت کنترل خود دارد .

شبکه تلویزیونی الجزیره هم تصاویری از کاروان خودروهای نظامی تروریست های داعش را در عراق به نمایش گذاشت. بسیاری از خودروهای این کاروان از ارتش عراق به غنیمت گرفته شده است. در همین حال گزارش هایی از احتمال توسعه حملات داعش به دیگر مناطق منتشر شده است.

در همین زمینه، شبکه تلویزیونی العربیه نیز از گسترش خطر داعش در مرزهای ترکیه خبر داد. بنابر این گزارش، معاون نخست وزیر ترکیه گفته است افراد مسلح داعش به مناطق مشرف به آرامگاه سلیمان شاه در شمال سوریه رسیده اند .

شبکه تلویزیونی فرانس 24 هم در گزارشی به شواهد و قرائنی استناد می کند که بیانگر آسیب جدی ندیدن نیروهای داعش در حملات هوایی ائتلاف است و برعکس این نیروها همچنان به پیشروی خود ادامه می دهند به گونه ای که نیروهای آن اکنون به دروازه های شهر کردنشین کوبانی در سوریه رسیده اند .

ژنرال «ژان- برنار پیناتل» کارشناس مسائل نظامی و نویسنده کتاب «دفترچه جنگ و بحران» در گفتگو با این شبکه معتقد است: " مشکلی که در نبرد با داعش وجود دارد این است که آنها هدف مشخصی نیستند که بتوان آنان را به راحتی هدف قرار داد... تا زمانی که آنها در روستا پراکنده و پنهان باشند هر گونه حمله هوایی خطر از بین رفتن تعداد زیادی غیرنظامی را در پی دارد." وی همچنین آمریکا را به ایجاد داعش با هدف بی ثبات کردن دولت بشار اسد متهم نمود.

حملات ائتلاف نمایشی آمریکا برای مقابله با داعش ، در حالیکه برخی زیرساخت های نفتی و گازی سوریه را تخریب کرده ، تاکنون در جلوگیری از پیشرویهای گروه تروریستی داعش تاثیری نداشته است . کارشناسان معتقدند آمریکا با ادامه این حملات ، بجای سرکوب داعش در واقع قصد دارد سوریه را از منابع مالی خود محروم کند

جدید ترین مطالب سایت