فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

عرفات عصر امروز میزبان زائران بیت الله الحرام

شصت و چهار هزار زائر ایرانی، همدل و همگام با سه میلیون زائر مسلمان از دیگر کشورهای جهان، عصر امروز پنج شنبه(هشتم ذی الحجه)، راهی عرفات می شوند تا واجبات حج تمتع را به جا آورند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در حال حاضر حدود سه میلیون زائر از سراسر جهان در مکه مکرمه حضور دارند که از عصرامروز پنجشنبه ۱۰ مهرماه مصادف با ۸‬ ذی الحجه (یوم الترویه) راهی عرفات شده و ظهر تا غروب روز جمعه را در عرفات وقوف می کنند.

عرفات عصر امروز میزبان زائران بیت الله الحرام

مراسم برائت از مشرکین و دعای پرفیض عرفه روز جمعه در عربستان برگزار می شوند. به گفته رئیس سازمان حج و زیارت 395 دستگاه اتوبوس از عصر امروز زائران  ایرانی را در 3 نوبت به صحرای عرفات منتقل می کنند.

روز جمعه ۱۱ مهرماه ، ۹‬ ذی الحجه (روز عرفه) زائران از ظهر تا غروب وقوف در عرفات را تجربه خواهند کرد و مطابق سنتی دیرینه صبح روز جمعه مصادف با روز عرفه (وقتی که حاجیان به طرف صحرای عرفات رفته و مسجدالحرام تا حدودی خلوت است) پرده کعبه معظمه طی مراسمی تعویض می شود.

 اوحدی همچنین از استقرار گروه های پزشکی در عرفات و منا خبر داد و افزود: داروها و تجهیزات پزشکی در عرفات و منا مستقر شده و درمانگاه های تخصصی همچنین اورژانس دندانپزشکی فعالیت شبانه روزی خواهند داشت.

عرفات عصر امروز میزبان زائران بیت الله الحرام

زائران، از نیمروز تا غروب جمعه در عرفات می مانند و روز شنبه در عربستان عید قربان خواهد بود. شنبه ۱۲ مهرماه، ۱۰ ذی الحجه (روز عید قربان) زائران تا طلوع آفتاب در مشعرالحرام وقوف و سپس به سمت منا حرکت و اعمال رمی، قربانی، تراشیدن سر و بیتوته در منا را انجام می دهند، پس از انجام عمل قربانی است که زائران حاجی می شوند.

روز یکشنبه ۱۳ مهرماه، مصادف با ۱۱‬ ذی الحجه  نیز بیتوته در منا و رمی جمرات (پرتاب سنگ به شیطان سه گانه) صورت خواهد گرفت و روز دوشنبه ۱۴ مهرماه، ۱۲‬ ذی الحجه نیز زائران در منا  بیتوته کرده رمی جمرات (پرتاب سنگ به شیطان سه گانه) را انجام می دهند و حرکت به طرف مکه پس از اذان ظهر آغاز می شود.

در مکه مکرمه نیز اعمال مکه طواف و نماز زیارت، سعی بین صفا و مروه و طواف نساء و نماز پس از روز عید قربان تا حداکثر پایان ماه ذی الحجه انجام می شود.

 64 ‬هزار زائر از جمهوری اسلامی ایران در مناسک معنوی حج تمتع امسال حضور دارند.

جدید ترین مطالب سایت