لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

بلوف جیمی کارتر درباره ایران بعد از سه دهه

رئیس جمهور اسبق آمریکا طی سخنانی درحالی که سعی کرد خود را حامی صلح نشان دهد، مدعی شد که قادر بوده در زمان ماجرای گروگانگیری ایران را با خاک یکسان کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از فارس، "جیمی کارتر" رئیس جمهور اسبق آمریکا روز چهارشنبه مدعی شد که وی در صورتی که "مردانه تر" با ایران رفتار می کرد، می توانست در رقابت های انتخاباتی سال 1980 با "رونالد ریگان" بار دیگر انتخاب شود.

«جیمی کارتر»، رئیس جمهور اسبق آمریکا طی مصاحبه با شبکه خبری «سی ان بی سی» گفت: «شکست عملیات آزاد سازی گروگان های آمریکایی در تهران فرصت را از وی برای غلبه بر «رونالد ریگان»، دیگر رئیس جمهور اسبق آمریکا گرفت.»

کارتر در این مصاحبه تاکید کرد که اگر وی علیه ایران می جنگید، اهالی این کشور او را برای بار دوم در سال 1980 به ریاست جمهوری انتخاب می کردند.

کارتر در این زمینه گفت: «اگر علیه ایران عملیات نظامی انجام می دادم به عنوان ریاست جمهور جدید انتخاب می شدم. من قادر بودم ایران را با سلاح های که در اختیار داشتیم از نقشه حذف کنم اما به خاطر حفظ جان بیگناهان و نیز در خطر بودن جان گروگان های آمریکایی از انجام آن منصرف شدم . دعاهای من نیز البته مستجاب شده و گروگان ها سالم آزاد شدند. من  بر این باورم که تصمیم مناسبی اتخاذ کردم که البته کار آسانی نیز نبود.»

همسر جیمی کارتر نیز که در این جلسه حضور داشت با انتقاد از افکار عمومی آمریکا گفت: «در کشور ما صلح بسیار دشوار و جنگ محبوب می باشد.»

جدید ترین مطالب سایت