فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

درگیری های خیابانی تن به تن در کوبانی/ ناکارآمدی حملات ائتلاف آمریکایی

نبرد ساکنان شهر کوبانی در مرز سوریه و ترکیه با گروه تکفیری داعش به جنگ تن به تن تبدیل شده است. بر اساس گزارش برخی رسانه ها، تروریست های تکفیری با استفاده از سلاح های سنگین ، چند خیابان از شهر کوبانی را به تصرف خود درآوردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر از فرانس پرس، آخرین خبرها از منطقه جنگ زده کوبانی حاکی است، تروریست های داعش وارد این شهر شده و سه منطقه را در شرق تصرف کرده اند.هم اکنون درگیری های خیابانی با مدافعان کوبانی در جریان است. این در حالیست که به اذعان بسیاری از کارشناسان، حملات هوایی  ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش با محوریت امریکا ، نتوانسته است جلوی پیشروی این گروه تروریستی را بگیرد.

ساکنان شهر کوبانی هم با تمام نیرو از شهر دفاع می کنند تا از سقوط آن جلوگیری کنند. شاهدان می گویند نیروهای حاضر در کوبانی که فقط به سلاح های قدیمی و ساده مجهزند، توان مقابله با تروریست های مجهز به سلاح های سنگین و پیشرفته را ندارند.

نیروهای مردمی به سرعت مشغول تخلیه ساکنان کوبانی هستند اما هزاران نفر هنوز در شهر باقی مانده اند که در صورت اشغال شهر، در خطر کشتار جمعی خواهند گرفت. در این میان ، ائتلاف آمریکایی برای مقابله با داعش اعلام کرد چند نوبت مواضع داعش را در اطراف کوبانی مورد حمله هوایی قرار داده اما نیروهای حاضر در این محل اعلام کردند این حملات در کاهش فعالیت تروریست ها هیچ تاثیری نداشته است.

بسیاری از صاحبنظران تصریح می کنند تحولات اخیر کوبانی و ادامه پیشروی  تروریست ها در این شهر، مصداق عینی ناکارآمدی و نمایشی بودن حملات هوایی ائتلاف نمایشی آمریکا به مواضع داعش است.

برخی خبرها نیز حاکی است، سی و پنج تروریست داعش در کمین نیروهای کردی در بیمارستال الامل در ورودی جنوبی کوبانی کشته شدند.

درگیری های خیابانی تن به تن در کوبانی/ ناکارآمدی حملات ائتلاف آمریکایی

در تحولی دیگر، بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد، اقدام فوری به منظور محافظت از غیر نظامیان تحت محاصره در شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه را خواستار شد.

 نیروهای ترکیه هم که در مرز این کشور با سوریه در آماده باش به سر می برند از دور نظاره گر سقوط شهر کوبانی هستند و با وجود همکاری با ائتلاف نمایشی آمریکا برای مقابله با داعش ، تاکنون هیچ اقدامی برای حمایت از ساکنان کوبانی در برابر تروریست ها انجام نداده اند.

درگیری های خیابانی تن به تن در کوبانی/ ناکارآمدی حملات ائتلاف آمریکایی

 بی توجهی ترکیه به جنگ در کوبانی و سرنوشت مردم این شهر، اعتراض شدید مردم ترکیه را برانگیخته است. برخی گروه های مردمی و احزاب در ترکیه از مردم این کشور خواسته اند در محکومیت ورود تکفیری های داعش به شهر کوبانی سوریه و اعتراض به خودداری آنکارا از مداخله علیه این گروه به خیابان ها بیایند.

به گفته شاهدان، صدها نفر نیز در شهر مرزی سوروچ در چند کیلومتری مرز سوریه برای حمایت از شهر کردنشین محاصره شده کوبانی تجمع کرده اند. رسانه های ترکیه همچنین از برگزاری تظاهرات در چند شهر از جمله استانبول و آنکارا و دیاربکر و ماردین در جنوب شرق این کشور در اعتراض به عملکرد دولت خبر دادند. درگیری هایی نیز بین پلیس و تظاهرات کنندگان در چند منطقه استانبول به ویژه بی اوغلو و گزی روی داد و معترضان یک خودرو و یک اتوبوس را آتش زدند.

در عراق هم نبرد ارتش و نیروهای مردمی با تکفیری های داعش ادامه دارد. فرمانده عملیات استان "الانبار" عراق از هلاکت یک سرکرده گروه تکفیری داعش در نزدیکی الرمادی خبر داد. به گفته این مقام نظامی عراق ، عماد کریم عزیز محمد ، سرکرده تروریست های تکفیری در منطقه "الخمسه کیلو" در نزدیکی الرمادی به هلاکت رسیده است ."شاکروهیب "یکی از فرماندهان ارشد داعش و شماری از دستیاران وی نیز نزدیک منطقه "کبیسه " در غرب الرمادی به هلاکت رسیدند .

کشف یک گور جمعی در موصل

گروهی از شورای عشایری موصل که علیه عناصر تروریستی داعش قیام کرده اند روز دوشنبه از کشف گور جمعی در منطقه الغابات این شهر خبر داد. عبدالله یاسین الشمری معاون رئیس شورای عشایری موصل گفت: آن چه که اکنون در موصل رخ می دهد یک نسل کشی بی سابقه در تاریخ است.

الشمری افزود: در موصل عملیات سازمان یافته قتل شهروندان غیرنظامی و بی گناه به دست داعشی های تروریست جریان دارد. وی گفت: گروهی از نیروهای شورای عشایری موصل یک گور جمعی در منطقه الغابات این شهر کشف کرده است  و اجساد 6 زن موصلی در این گور وجود دارد.

این عضو شورای عشایری موصل تاکید کرد، ما هر روز بیش از ده جسد در خیابان های موصل کشف می کنیم. عناصر تروریستی داعش پرچم های خود را بر بام خانه های مردم عادی قرار می دهند تا وانمود شود مقر نظامی داعشی هاست ولی در واقع این شهروندان بی گناه قربانی می شوند و تروریست ها در مخفگاه ها و تونل های زیر زمینی قرار دارند.

جدید ترین مطالب سایت