لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

از آخرین وضعیت خبرنگاران آمریکایی تا شروط عدم قصاص ریحانه

سخنگوی قوه قضائیه در مورد آزاد شدن یکی از خبرنگاران واشنگتن  پست، گفت: از آزادی امروز این خبرنگار اطلاعی ندارم اما دو نفر، همچنان بازداشت هستند.وی در موردباشگاه راه آهن که از اموال بابک زنجانی است، گفت: هنوز در این باره تعیین تکلیف نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از فارس، حجت الاسلام محسنی اژه ای در هفتادمین نشست خبری خود با رسانه ها،  در مورد آزاد شدن یکی از خبرنگاران واشنگتن  پست که امروز در اخبار منتشر شده گفت: از آزادی امروز این خبرنگار اطلاعی ندارم اما از مجموعه افرادی که آزاد شده اند دو نفر بوده و دو نفر نیز همچنان بازداشت هستند.

وی در پاسخ به گلایه برخی نمایندگان در رابطه با عدم همکاری دو جانبه بین قوه قضائیه و مجلس گفت: همکاری قوه قضائیه و مجلس در مورد لوایحی که از ناحیه قوه داده می شود، بسیار خوب است و اگر نیاز به اسناد و توجیهات باشد، ارائه می شوند.

از آخرین وضعیت خبرنگاران آمریکایی تا شروط عدم قصاص ریحانه

وی افزود: همچنین طرح هایی که مجلس می دهد قوه قضائیه به خوبی با آنها برخورد کرده و در حیطه بازرسی کل کشور کمیسیون اصل ۹۰ و سایر کمیسیون های مجلس کاملاً همکاری دارند، بنابراین در مورد تحقیق و تفحص قوه همکاری را داشته و جایی نیست که این همکاری کم یا ضعیف باشد.

وی همچنین در مورد وضعیت باشگاه راه آهن که از اموال بابک زنجانی است، گفت: هنوز در این باره تعیین و تکلیف نشده و نسبت به اینکه توافقات اولیه مبنی بر انتقال آن باشد یا نه، هنوز تعیین تکلیف نشده است.

سخنگوی قوه قضائیه در رابطه با وجود سه هزار و ۷۰۰ پرونده بورسیه و انتشار سه هزار نفر از این افراد در سایت های خبری و شکایت  آنها، گفت: در این رابطه وزارت علوم بیانیه ای صادر کرده و انتشار اسامی را رد کرده است اما چنانچه شکایت خصوصی انجام نشود، این موضوع دنبال نخواهد شد از این حیث که به صورت سندی طبقه بندی شده باشد موضوع دیگری است، اما اگر فردی حیثیتش در این زمینه خدشه دار شود می تواند شکایت خصوصی کند.

نقدینگی بابک زنجانی در بانک های تاجیکستان و مالزی اثبات نشده است

حجت الاسلام محسنی اژه ای درخصوص رفع تحریم بابک زنجانی از سوی دولت انگلیس گفت: من هم این خبر را شنیده ام اما در حد شما مطلع هستم و از جزئیات اطلاعی ندارم.

وی در خصوص اینکه آیا این رفع تحریم تاثیری بر بازگشت اموال وی در خارج از کشور به ایران دارد، گفت: موجودی و نقدینگی که وی ادعا می کرد در تاجیکستان و مالزی دارد هنوز اثبات نشده ضمن اینکه وی مدعی بود مقداری ارز در خارج از کشور یا در فلان بانک اروپایی دارد که آنهم اثبات نشده است.

محسنی اژه ای تصریح کرد: البته وی مقدار ناچیزی پول در این بانک ها داشته ضمن اینکه وی یکسری اموال غیر منقول مثل سهام شرکت ها را در برخی کشورهای همسایه دارد که مورد شناسایی قرار گرفته است.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه وکلای متهم در جریان این موضوع هستند، گفت: در حال حاضر این تحریم یا رفع تحریم تاثیر چندانی ندارد البته اگر پول هایی که ادعا می کرد که در بانک های خارج از کشور دارد ثابت شود می تواند، تاثیرگذار باشد.

محسنی اژه ای همچنین در خصوص پرونده بیمه توسعه و تجمع شکات در چهارراه جهان کودک گفت: در مورد بیمه توسعه پرونده ای در شعبه 15 در حال رسیدگی است؛ ضمن اینکه در ستاد مفاسد اقتصادی که سه قوه حضور دارند نیز این موضوع پیگیری می شود.

اگر رضایت بدهند، ریحانه جباری قصاص نمی شود

حجت الاسلام محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت اجرای حکم ریحانه جباری گفت: اگر همه ما ملتزم به قانون باشیم این موضوع به نفع همه است.

وی افزود: قصاص از قوانین مسلم است و یک حق شخصی برای صاحبان دم به شمار می رود، به همین جهت اگر اولیای دم تقاضای قصاص نکنند اصلاً با این عنوان بررسی نمی شود.

سخنگوی دستگاه قضایی ادامه داد: اگر خانواده مقتول تقاضای قصاص کنند، جرم قاتل و عمدی بودن قتل ثابت شود و حکم به قطعیت برسد و از سوی دیگر خانواده مقتول اصرار به اجرای قصاص داشته باشند باید قصاص اجرا شود.

در ادامه خبرنگاری گفت، عده ای از علما اقدام ریحانه جباری را دفاع مشروع عنوان کردند که اژه ای گفت: اصولاً مرجع تقلید مصداق پرونده را تعیین نمی کند، این پرونده با حضور وکیل به دقت مورد رسیدگی قرار گرفت و اولیای دم هم تقاضای قصاص کردند اما در حال حاضر خانواده متهم در مقام گرفتن رضایت هستند.

اژه ای گفت: اگر مصالحه انجام شود و خانواده مقتول رضایت دهند طبیعی است که قصاص انجام نمی شود، اما در صورتی که رضایتی حاصل نشد بدیهی است که حکم به اجرا در می آید.

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: متاسفانه در برخی از فضاهای مجازی تبلیغ می کنند که به خاطر فشار ما و تشکیل کمپین برخی از احکام اجرا نمی شود که اصلاً چنین چیزی نیست و در این پرونده چون درخواست مصالحه مطرح شده، زمان اجرای حکم به تأخیر افتاده است.

خبرنگاری از انتقاد مدیرکل بازرسی محیط زیست از رسیدگی به پرونده های زمین خواری خبر داد و گفت، آیا شما فساد اداری را در بحث زمین خواری قبول دارید که سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ گفت: دستگاه قضایی صرف تخلف وارد نمی شود و تنها در صورتی که جرمی واقع شود قوه قضائیه ورود پیدا می کند و اگر آن جرم جنبه عمومی داشته باشد دادستان می تواند وارد شود.

وی افزود: من بارها توضیح داده ام که زمین خواری چند مدل است و گاهی ممکن است بین دو دستگاه دولتی و شهرداری ها اختلاف پیش بیاید و همین امر فرایند رسیدگی را طولانی کند چرا که یک دعوای قبلی باید حل شود تا قوه قضائیه بتواند نظر دهد.

سخنگوی دستگاه قضایی با اشاره به اینکه گاهی اوقات منابع طبیعی حریمی را خارج از شهر می داند و شهرداری آن را حریم شهری می داند، گفت: در اینجا اختلاف بر سر صدور مجوز پیش می آید ضمن اینکه گاهی اوقات شورای اسلامی روستا و یا دهیار اقدام به صدور مجوز می کند بنابراین اینگونه مشکلات باید برطرف شود تا قوه قضائیه بتواند نظر نهایی خود را ارائه دهد.

سخنگوی دستگاه قضایی با اشاره به تماس تلفنی معاون رئیس جمهور و مسئول محیط زیست گفت: در هفته گذشته خانم ابتکار طی یک تماس تلفنی به من گفتند که تعداد قابل توجهی حکم تخریب وجود داشته که علیرغم ابلاغ در مجموعه  خودشان به اجرا در نیامده که من به ایشان قول دادم که این موضوع را پیگیری کنم.

گزارش مجلس از رانت 7 هزار میلیاردی هنوز به دستگاه قضا نرسیده است

حجت الاسلام محسنی اژه ای در خصوص پرونده بابک زنجانی گفت: در این پرونده نام سه وزیر دولت گذشته و رئیس بانک مرکزی مطرح شده بود که درباره هر چهار نفر اینها تحقیقات به عمل آمد.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر وضعیت پرونده شرکت لیزینگ آفتاب نیز اظهار داشت: از مردم خواهش می کنم که توجه کنند و با دقت عمل مشخص می شود که این شرکت ها وعده هایشان وعده قابل عمل نیست. همچنین پرونده هایی که مورد شکایت قرار می گیرد در قوه قضاییه رسیدگی می شود مشکل از آنجایی آغاز می شود که آن شرکت های لیزینگی توان انجام تعهدات شان را ندارند.

اژه ای ادامه داد: این شرکت ها اغلب موجودی ندارند و پرونده ای لیزینگی با شکات بسیار زیادی در قوه قضائیه موجود است. معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر گزارش نمایندگان مجلس درباره رانت 7 هزار میلیاردی که در نوسانات ارزی در دولت قبل اتفاق افتاده است، اظهار داشت: گزارش مجلس هنوز به قوه قضائیه نرسیده است و بعد از ارسال گزارش مورد بررسی قرار می گیرد.

پرونده «م - ر» به تجدیدنظر می رود

حجت الاسلام محسنی اژه ای با اشاره به اعتراض «م - ر» به حکم محکومیتش گفت: هم ایشان و هم وکیلش لایحه ای را ارائه کردند و پرونده در مرحله آماده شدن برای ارسال به مرجع برای تجدید نظر است.

وی درباره جلوگیری از تخریب فضای سبز بیان داشت: این مسئله چند شکل پیدا می کند شکل نخست اینکه اینگونه تخریب ها مجوز ندارند، شکل دوم اینگونه تخریب ها مجوز دارند ولی غیرقانونی است که در هر دو شکل با آنها برخورد می شود اما در شکل سوم مواردی است که مورد اختلاف است و باید به آن اختلاف رسیدگی شود و تا زمانی که آن اختلاف در قوه قضائیه یا بیرون از آن حل نشود تخریب نباید انجام بگیرد و اگر جرمی ثابت شود آن وقت مراجع قضایی ورود پیدا می کند.

اژه ای در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره عاقبت سه پرونده پایانی 3 هزار میلیاردی اظهار داشت: از سه پرونده پایانی مطلع نیستم اما در کل برای بخشی از متهمین این پرونده حکم صادر شده بعضی از متهمین در زندان هستند آنهایی که حکم رد مال و جزای نقدی برای شان صادر شده در حال اجرا است.

وظیفه قوه قضائیه مبارزه با فساد در فضای مجازی وغیرمجازی

حجت الاسلام محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در ادامه، گفت: در رابطه با فیلترینگ شبکه های مجازی و موضع گیری قوه قضائیه گفت همه مایل هستیم که از فناوری نوین و تکنولوژی جدید بیشترین بهره را ببریم.

وی افزود: از شبکه های اجتماعی هم مسائل خوب پخش می شود و هم مسائل مجرمانه و بد بنابراین وظیفه قوه قضائیه این است که در هر شرایطی جلوی جرم و فساد را بگیرد. این فساد فرقی نمی کند در فضای مجازی باشد یا غیرمجازی.

وی ادامه داد: بنابراین جرائمی که مشهود باشد و در معرض دید همگان وظیفه قوه قضائیه این است که با آن برخورد کند. برخی جرائم در فضای مجازی در اختیار افراد زیادی قرار می گیرد و ممکن است میلیون ها نفر در برابر جرم قرار بگیرند.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: خواسته ای که وجود داشته این بوده که اقدامات لازم انجام شود تا هم مردم از شبکه های اجتماعی استفاده کنند و هم از فساد و جرم جلوگیری شود.

وی افزود: جلسه ای نیز در قوه قضائیه با سازمان های مرتبط تشکیل شده و آنها گفته اند که نهایت تلاش خود را برای پالایش و فیلترینگ انجام می دهند و برای مصادیق مجرمانه محدودیتی برای عقد قرارداد یا پول خرج کردن وجود ندارد.

محسنی اژه ای گفت:  امیدوارم از فساد و جرائمی که در شبکه های اجتماعی می شود بتوانیم جلوگیری کنیم. خواسته همه ما این است بنابراین هر کاری که لازم باشد از عقد قرارداد تا اعتبارات برای اینکه جلوی محتوای مجرمانه گرفته شود محدودیتی وجود ندارد.

وی همچنین در رابطه با عدم رسیدگی به پرونده هایی که از سوی نمایندگان مجلس مطرح شده، گفت: اینکه گفته می شود به این پرونده ها رسیدگی نشده، اشتباه است گاهی پرونده ها زمان بر هستند و گاهی پرونده قضایی برایشان تشکیل نشده حتی ممکن است در پرونده از نماینده مجلس هم شکایت شود؛ بنابراین روند رسیدگی به آن را طولانی می کند.

وی افزود: رسیدگی به پرونده های مجلس مورد توجه قوه قضائیه است، اما مخصوصا پرونده هایی که نیاز به بررسی مجدد و تحقیق و تفحص دارد زمان بر هستند.

معتادان پرخطر باید توسط نیروی انتظامی دستگیر شوند

حجت الاسلام محسنی اژه ای درباره حضور علنی معتادان پرخطر در جامعه و اقدام نیروی انتظامی گفت: اگر چنانچه مشخص شود که معتادی پرخطر است و یا تظاهر به اعتیاد می کند بنابر ماده 15 و 16 قانون برخورد معتادان مصوب سال 89 اینگونه معتادان به دلیل جرم مشهود باید توسط نیروی انتظامی دستگیر شوند.

بازداشت 2 نفر در جریان خروج اسناد تاریخی از کشور

حجت الاسلام محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در خصوص 400 نفر زندانی در زندان های ترکمنستان گفت: پیگیری اصلی این امور با وزارت امور خارجه است و امرو بین الملل قوه قضائیه هم تنها در مواردی که گزارشی به آنها ارجاع شود موضوع را پیگیری می کنند، این عددی را که گفتید من به درستی نمی دانم.

یکی از خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت غنچه قوامی و اعتصاب غذایی در زندان سوال کرد که وی گفت: من در مورد شخص ایشان سوالی نپرسیده ام اما به طور کلی اعلام کردم که اخیرا هیچ اعتصاب غذایی نداشتیم بیشتر از این نمی توانم چیزی بگویم.

وی در خصوص خبر وزارت اطلاعات مبنی بر خروج اسناد تاریخی از کشور گفت: در این خصوص دو نفر شناسایی و بازداشت شدند و افراد دیگری هم تحت تعقیب هستند.

معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: متاسفانه بی بی سی و کسانی که وابسته به آنها هستند، اقدام به جاسوسی و دسترسی به اسناد طبقه بندی کردند که وزارت اطلاعات به دنبال شناسایی سایر افراد در این پرونده است.

جدید ترین مطالب سایت