لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

حد کامرون را در اندازه‌ای نمی‌دیدیم که رئیس‌جمهور به او پاسخ دهد

وزیر خارجه کشورمان در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه هیچ عجله ای برای برقراری ارتباط با انگلیس نداریم، گفت: کامرون را در اندازه ای نمی دیدیم که رئیس جمهور یا وزیر خارجه به او پاسخ دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست امروز این کمیسیون، گفت: در ابتدای جلسه امروز محسنی ثانی رئیس کمیته امنیت این کمیسیون گزارش بررسی حادثه حمله به یکی از پاسگاه های مرزی به صورت انفجاری در شهریور ماه در سراوان ارائه کرد، که براساس این گزارش در این حمله تروریستی که سه ساعت و نیم طول می کشد، با رسیدن نیروهای کمکی و مقاومت نیروهای مستقر در پاسگاه، حمله آنها با شکست روبرو می شوند، از این رو این کمیسیون ضمن تقدیر از تمامی نیروهای مستقر در پاسگاه، خواستار تشویق نیروهای جان بر کف و شجاع مستقر و عمل کننده شد.

وی افزود: این کمیسیون پاکستان را به جهت استفاده تروریست ها از خاک پاکستان محکوم کرد و خواستار پذیرش مسئولیت و برخورد با گروه های تروریستی استفاده کننده از خاک این کشور شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه اظهار داشت: همچنین در این جلسه مقرر شد هیأتی از کمیسیون با هدف بازدید و تقدیر و تشکر از زحمات نیروهای مستقر در هند، به منطقه سفر کنند. از طرف دیگر در این جلسه آقابابایی مدیرکل امور مرز وزارت کشور، عملیات تروریست ها و مقاومت دلیرانه نیروهای مستقر در پاسگاه را تشریح کرد.

نقوی حسینی با اشاره به حضور ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در این جلسه، گفت: در این نشست ابتدا بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر، به سفر رئیس جمهور به نیویورک و مباحث آن و همچنین به شرایط منطقه و اقدامات غربی ها و گروه های تروریستی اشاره کرد.

وی ادامه داد: بروجردی در ادامه این جلسه گفت که بالاخره باید اهداف واقعی غربی ها را در منطقه رو کرد، همچنین بروجردی به اجلاس خزر و مذاکرات هسته ای نیز اشاره کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه تأکید کرد: ظریف در این نشست با اشاره به حساسیت سفر نیویورک، هم به لحاظ مذاکرات هسته ای و هم به لحاظ مواضع جهانی رئیس جمهور در سفر قبلی از جمله طرح خطر جهانی افراطی گری و تروریسم، گفت که فقط نتانیاهو و صهیونیست ها بودند که به دنبال ایجاد انحراف در ایده مذکور بودند، در غیر اینصورت همه کشورها به خطر افراطی گری و تروریسم اعتراف داشتند که ایده و تشخیص جمهوری اسلامی در سفر سال گذشته به نیویورک درست و دقیق بوده است و دیگران اشتباه کردند که ما از آنها با عنوان توبه کنندگان یاد کردیم.

نقوی حسینی اضافه کرد: ظریف دراین نشست ادامه داد که رئیس جمهور در این سفر تعادل خوبی در ملاقات ها ایجاد کردند. ملاقات با سران کشورهای آمریکای لاتین، آفریقا، خاورمیانه، کشورهای غربی، جنوب شرق آسیا و ... صورت گرفت. همچنین رئیس جمهور نشست های مختلفی از جمله فقط سه نشست با ایرانی های خارج از کشور برگزار کرد که در همه این دیدارها، درخواست تعامل با ایران وجود داشت، به ویژه حضور در عرصه های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران از طرف همه ملاقات کننده ها وجود داشت.

وی افزود:  وزیر امور خارجه در این جلسه گفت که رئیس جمهور در تمامی ملاقات ها شفاف و صریح صحبت و نظراتش را در چارچوب حقوق و منافع ملی کشور قاطع و شفاف مطرح می کردند که به ویژه در قبال مسائل هسته ای و داعش اینگونه بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: همچنین ظریف گفت ؛ درارتباط با اظهارنظرهای کامرون نخست وزیر انگلیس، ما حد کامرون را در اندازه ای نمی دیدیم که رئیس جمهور یا وزیر خارجه به او پاسخ دهد، پاسخ قاطع سخنگوی وزارت خارجه کافی بود؛ کامرون بسیار بد و بی ادبانه صحبت کرد اما اصل حرف او عجز در مقابل ایران و نیازمندی آنها به کمک ایران بود، درعین حال که این مطالب را در ملاقات با رئیس جمهور مطرح نکرده بود، از طرف دیگر ما هیچ عجله ای برای برقراری ارتباط با انگلیس نداریم و در رابطه با این کشور کاملا معقول و منطقی حرکت خواهیم کرد.

نقوی حسینی گفت: در ادامه ظریف با اشاره به سایر ملاقات ها و گفت وگوهای رئیس جمهور و هیئت همراه، برخی از ملاقات های مهم را توضیح داد. همچنین سفر برخی از سران کشورها به ایران در آینده نزدیک از جمله اردوغان و العبادی در پی ملاقات ها و نشست های مذکور در این سفر تصمیم سازی شد.

وی تصریح کرد: ظریف در مورد مذاکرات هسته ای گفت که شرایط داخلی به لحاظ سیاسی آمریکا، شکننده است و لابی های صهیونیست ها هم فعال هستند تا شعار توافق بد، بدتر از توافق کردن است را جا بیاندازند، زیرا صهیونیست ها هر نوع توافق با ایران را خطرناک می دانند به همین جهت آمریکایی ها به دنبال حل مشکلات نیستند و نمی خواهند توافقی حاصل شود، بنابراین باید بتوانیم به دنیا ثابت کنیم که خواهان توافق بودیم اما آمریکا و غربی ها نخواستند و مانع توافق شدند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: وزیر امور خارجه در این نشست تأکید کرد که ما اعتقاد داریم که با اجماع و همدلی داخلی و استحکام و مقاومت در حفظ منافع و اصول کشور در سیاست خارجی، موفق و پیروز خواهیم شد و مشی زیان خواهی آمریکایی با شکست روبرو خواهد شد. در ارتباط با تروریست های داعش نیز وحشت آمریکا، اروپا و عربستان کاملا واقعی است، زیرا چیزی را که خودشان درست کرده اند، به هیولایی تبدیل شده که خودشان از آن وحشت دارند و در مقابله با آن مانده اند.

نقوی حسینی در ادامه تصریح کرد: ظریف همچنین گفت که روابط ایران با عربستان براساس حفظ عزت و احترام متقابل پیگیری خواهد شد و ما به عنوان وزارت خارجه باید حداکثر فشار را علیه دشمنان بیاوریم تا حداقل فشار متوجه ایران شود.

وی درپایان خاطر نشان کرد: در این جلسه کوثری، حقیقت پور، فتح الله حسینی، کریمی قدوسی و بخشایش اردستانی، دیدگاه ها و نظرات شان را مطرح کردند و آقای ظریف نیز پیرامون نظرات آنها توضیحات مفصلی ارائه کرد.

جدید ترین مطالب سایت