لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نجفی: مذاکره با بازرسان آژانس صریح و سازنده بود

رضا نجفی سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی، پس از دو روز مذاکره هیات های ایران و آژانس در تهران گفت:  هیات های ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از دو روز مذاکره به کار خود پایان دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی مذاکرات دو روزه ایران و آژانس در تهران را بسیار سازنده، جدی،  محتوایی و صریح خواند و گفت:  قرار است در آینده نزدیک نشست دیگری برگزار شود که به احتمال زیاد در اوایل آبان خواهد بود.

وی افزود:  در این دو روز تمامی مسایل فی مابین از جمله نحوه تکمیل دو اقدام عملی توافق شده و راههای پیش رو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نجفی در پاسخ به سوالی راجع به خبر رویترز در باره روادید یک کارشناس به عنوان عضو جدید، یادآور شد: لازم به توضیح است که ایران در چند ماه گذشته علاوه بر اعضای اصلی و همیشگی برای سه تن از کارمندان آژانس به عنوان اعضای  جدید تیم کارشناسی آژانس روادید صادر کرده است.

سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس با ذکر این نکته که ایران بر اساس مقررات آژانس هیچ تعهدی برای صدور روادید برای کارمندان آژانس ندارد، گفت:  حتی در خصوص بازرسان انتصابی نیز حق ایران برای رد آنها محفوظ است و ایران از این حق در گذشته استفاده کرده است.

به گفته نجفی عدم صدور روادید برای عضو چهارم معرفی شده با تابعیت خاص که تنها کارمند است و بازرس انتصابی هم نیست حق حاکمیتی ایران است.

«تریو واریورانتا» معاون مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در امور پادمان ها به همراه هیاتی از آژانس برای ادامه گفت وگوها در خصوص مسایل فیمابین دوشنبه شب وارد تهران شد.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی این سفر را به منظور گفت وگو درباره دو اقدام عملی از پنج اقدام گام سوم توافقات ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی برشمرده بود.

مذاکرات هیات آژانس و سازمان انرژی اتمی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (15 و 16 مهر ماه) در محل سازمان انرژی اتمی برگزار شد.

لازم به ذکر است در پی سفر یوکیو آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و گفت وگوهای انجام شده با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در تاریخ 20 آبان ماه 1392 (11 نوامبر 2012) بیانیه مشترکی صادر و قرار شد که ایران شش اقدام عملی را انجام دهد.

ایران و آژانس در طی دو روز مذاکره در 19 و 20 بهمن ماه 1392 نیز در خصوص 7 اقدام عملی که توسط ایران تا 25 اردیبهشت ماه 1393 اجرا خواهد شد، توافق کردند.

جمهوری اسلامی ایران تاکنون 13 اقدام عملی را اجرا کرده است.

در طی نشست نمایندگان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در 30 اردیبهشت ماه در تهران به ریاست «ترو واریورانتا» معاون یوکیو آمانو مدیرکل آژانس در امور پادمان ها و رضا نجفی سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی دو طرف ضمن مرور پیشرفت خوب حاصل شده در زمینه اجرای 7 گام عملی توافق شده، درباره 5 اقدام عملی دیگر تا 25 اوت (سوم شهریور ماه) اجرا شود، توافق کردند که سه موضوع حل شده و 2 موضوع باقیمانده است.

از 5 موضوع بین ایران و آژانس در حال حاضر دو موضوع باقیمانده که علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی اخیرا در جمع خبرنگاران عنوان کرد: راجع به دو مورد باقیمانده هم قدم هایی دارد برداشته می شود.

جدید ترین مطالب سایت