لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

برندگان جایزه صلح نوبل ۲۰۱۴ معرفی شدند

"ملاله یوسف زی" و "کایلاش ساتیارتی" (Kailash Satyarthi) به طور مشترک به عنوان برنده جایزه صلح نوبل امسال (۲۰۱۴) اعلام شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس کمیته نروژی نوبل اعلام کرد که ملاله یوسف زی پاکستانی به دلیل تلاشهایش برای ارتقای سطح تحصیل بانوان در پاکستان برای این جایزه برگزیده شده است.

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، با اهدای جایزه نوبل به ملاله ١٧ ساله، او جوانترین فرد برنده جایزه نوبل شده است.

ساتیارتی نیز از فعالان حقوق کودکان در هند و از افراد پیشرو در مبارزه با کار کودکان محسوب می شود و تاکنون سازمانش 80 هزار کودک را از کار اجباری خلاص کرده و به بازپروری و تحصیل آنها کمک کرده است.

نام ملاله یوسف  زی زمانی بر سر زبان ها افتاد که شروع کرد به نوشتن یادداشت های روزانه  اش .

وی درباره زندگی زنان دره سوات پاکستان می نوشت؛ منطقه  ای که زندگی مردم، به ویژه کودکان و دخترانش، زیر سایه سنگین آزار و خشونت طالبان است.

ملاله زمانی که یازده سال بیشتر نداشت، فعالیت اش را آغاز کرد اما خشم طالبان خیلی زود متوجه ملاله شد.

نهم اکتبر سال ۲۰۱۲ میلادی زمانی که ملاله با بقیه بچه ها در اتوبوس مدرسه نشسته بود، گروهی از مردان طالبان اتوبوس را متوقف می کنند و بالا می آیند.

مردی فریاد می زند: «بگویید کدام  شما ملاله  اید، اگر دهانتان را باز نکنید، همه  را می کشم» ملاله شناسایی می شود و مردان به سرش شلیک می کنند.

او به شدت زخمی می شود، اما زنده می ماند و برای درمان به انگلیس منتقل می شود.

برندگان جایزه صلح نوبل ۲۰۱۴ معرفی شدند

از ملاله به عنوان مظهری از آموزش برای دختران پاکستانی و نمادی برای ترغیب زنان این کشور برای مقابله با اقدامات وحشیانه یاد می شود.

جدید ترین مطالب سایت