فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

آتش داعش به استانبول ترکیه هم رسید

شبکه راشا تودی طی گزارشی از اعتراضات مردم ترکیه نوشت:معترضان به سیاست حمایتی دولت ترکیه از داعش، استانبول را به آتش کشیدند.معترضان دولت را به عدم اقدام جدی برای کمک به ساکنان شهر مرزی کوبانی و ایجاد ممانعت برای ارسال کمک به آنها متهم می کنند.

به گزارش پایگاه اطالع رسانی شبکه خبر از فارس، درگیری ها و اعتراضات در ترکیه به دلیل عدم اقدام جدی دولت آنکارا در قبال ساکنان شهر کوبانی همچنان ادامه دارد. شبکه راشا تودی در گزارش روز جمعه خود نوشت: «معترضان به سیاست دولت ترکیه در قبال کوبانی، استانبول را به آتش کشیدند.»

آتش داعش به استانبول ترکیه هم رسید

این شبکه تلویزیونی در گزارش خود خبر داد: فعالان و معترضان خشمگین در چهارمین روز متوالی اعتراضات به وضعیت شهر مرزی کوبانی سوریه، در خیابان های استانبول تجمع کرده و با نیروهای پلیس ترکیه درگیر شدند.

آتش داعش به استانبول ترکیه هم رسید

آتش داعش به استانبول ترکیه هم رسید

آتش داعش به استانبول ترکیه هم رسید

درگیری های چهار روز اخیر در مناطق مختلف بسیاز خونین بوده تا جایی که وزارت کشور ترکیه رسما کشته شدن حداقل 31 نفر طی این درگیری ها را تایید کرده است.

این اعتراضات در حالی تشدیده شده که دولت ترکیه از چندی پیش و به دنبال تصویب طرح اقدام فرامرزی ارتش این کشور، تانک ها و ادوات نظامی آنکارا در مرز سوریه مستقر شده و تنها نظاره گر درگیری های شدید آن سوی مرز بین تروریست های داعش و کردهای سوری هستند.

در همین ارتباط، روزنامه نیویورک تایمز در گزارش روز پنجشنبه خود با اشاره به انفعال ترکیه نوشت: دولت ترکیه دست به شرط بندی خطرناکی در قبال کوبانی زده است. این روزنامه آمریکایی طی گزارش خود نوشت: با توجه به اینکه داعش فقط چند مایل از مرز ترکیه فاصله دارد، آنکارا اکنون با بزرگترین و شدیدترین چالش امنیتی دهه های اخیر خود مواجه است.

نیویورک تایمز همچنین در ادامه تصریح کرد: در بحبوحه تحولات منطقه، دولت ترکیه همزمان به دنبال دستیابی و تحقق اهدافی است که به نظر غیرممکن می آید؛ آنکارا درصدد مقابله با داعش، تغییر نظام سوریه و همچنین عقب راندن استقلال طلبی کردها است.

انفعال آنکارا تا جایی پیش رفت که عبدالله اوجالان رهبر در حبس پ.پ.ک به دولت اردوغان درباره سقوط شهر کوبانی بدست داعش و کشتار ساکنان آن هشدار داد. اوجالان درباره تاثیر این موضوع بر روند مذاکرات صلح کردها با دولت آنکارا به شدت هشدار داد.

جدید ترین مطالب سایت