فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

طرفین مذاکرات بسیار جدی اند/ به ائتلاف آمریکایی اعتمادی نداریم

سید عباس عراقچی: «سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده در وین مذاکرات از سرگرفته می شود.» «مذاکرات به مراحل حساسی رسیده است.» «طرفین بسیار جدی اند و امیدواریم کمال استفاده مطلوب را در زمان مذاکرات، داشته باشیم.»«به ائتلاف آمریکایی ضد داعش، اعتمادی نداریم.»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سید عباس عراقچی، معاون وزیر  امور خارجه کشورمان، ظهر جمعه (امروز، 18 مهر 1393) در حاشیه همایش مدیران قضائی کشور، در مشهد مقدس، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی می گوید: مذاکره سه جانبه ظریف، اشتون و کری چهارشنبه آینده در وین، پایتخت اتریش، برگزار می شود.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان گفت: سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده، در وین مذاکرات از سرگرفته می شود؛ روز سه شنبه گفتگویی دوجانبه با (وزیر امور خارجه) آمریکا و کاترین اشتون(، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا) و روز چهارشنبه مذاکره سه جانبه ظریف، اشتون و جان کری برگزار می شود.

عراقچی گفت: مذاکرات به مراحل حساسی رسیده است و فرصتی که برای این مذاکرات داشتیم تا سوم آذرماه بوده  که در حال اتمام است.

وی افزود: در نیویورک انتظار پیشرفت داشتیم که این اتفاق رخ نداد اما طرفین بسیار جدی اند  و امیدواریم کمال استفاده مطلوب را در زمان مذاکرات داشته باشیم.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان تصریح کرد: سه شنبه و چهارشنبه هفته آینده در وین مذاکرات از سرگرفته خواهد شد، روز سه شنبه گفت وگویی دوجانبه با امریکا و اشتون و روز چهارشنبه مذاکره سه جانبه ظریف، اشتون و کری برگزار می شود.

وی تاکید کرد: در مذاکرات هفته آینده در وین درباره موضوعات کلیدی مانند تحریم ها و راه هایی برای چگونگی رفع آن و ابعاد غنی سازی بحث می کنیم، امیدواریم مسیر جدیدی بتوانیم باز کنیم.

عراقچی بیان کرد: آقای ظریف درباره اظهارات دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس، در مجلس توضیح داد و گفت اظهارات وی، در شان یک مقام انگلیسی همچون نخست وزیر انگلیس نبوده و نیست؛ با وجود این، ما نیز در این زمینه برای پیگیری روابط و بازگشایی سفارت ها شتابی نداریم.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان گفت: باید همه دولت ها و کشورها بفهمند که باید با مردم ایران با زبان عزت و کرامت برخورد کنند و این عزت و کرامت را فدای مسائل منطقه ای نمی کنیم و باهیچ چیز عوض نخواهیم کرد.

وی افزود: حفظ شان و عزتمان مهم ترین چیز بوده و به عنوان یک اصل اساسی در سیاست خارجی ایران لحاظ شده است.

عراقچی تصریح کرد: عقیده مقام معظم رهبری در زمان ترخیص از بیمارستان در زمینه مسائل منطقه این بود که مواضع مضحکی توسط غربی ها بیان شده و محتوای آن هم این بود که گروهک تروریستی را با نام اسلام در راس گذاشته اند تا اسلام ناب محمدی را خدشه دار کنند.

وی بیان کرد: آنها خودشان هم دم از مذاکره و ائتلاف می زنند و ما هیچ وقت اعتمادی به این ائتلاف نداریم و نگران مقاصد پشت پرده آنهاییم؛ کماکان معتقدیم باید با گروهک تروریستی داعش مبارزه شود و این گروهک، تهدیدی جدی برای جهان اسلام بوده است.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان تصریح کرد: هنوز هم ناامید نیستیم و در صورتی که تغییری در مواضع طرف مقابل ایجاد نشود، در سوم آذر ماه هم به نتیجه مطلوبی نخواهیم رسید.

جدید ترین مطالب سایت