لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

حادثه‌دیده پارک «ارم» گرفتار هزینه بیمارستان

هزینه درمان نگار تاکنون بالغ بر 50میلیون  تومان شده است. پارک ارم در آغاز روند درمان پنج میلیون از هزینه ها را پرداخت کرد و به صورت شفاهی متعهد شد همه هزینه ها را بپردازد اما وقتی بعد از سه ماه فاکتور 27میلیونی را به آنها دادم، گفتند هزینه درمان خیلی زیاد شده است و ما اختیار پرداخت این مبلغ را نداریم...

یکی از حادثه دیدگان پارک ارم که بیش از بقیه آسیب  دیده، همچنان در بیمارستان بستری است و این در حالی است که خانواده اش برای تامین مخارج درمان او با مشکل مواجه شده اند.

پدر نگار قربانی درباره وضعیت فعلی دخترش به شرق گفت: «نگار به خاطر صدمه ای که به نخاعش وارد شده بود، هنوز قادر به راه رفتن نیست و به فیزیوتراپی نیاز دارد. او هنوز در بیمارستان بستری است اما دو دوست او پس از بهبود نسبی با آتل و گردن  بسته مرخص شدند و به خانه رفتند. هزینه درمان نگار تاکنون بالغ بر 50میلیون  تومان شده است.

پارک ارم در آغاز روند درمان پنج میلیون از هزینه ها را پرداخت کرد و به صورت شفاهی متعهد شد همه هزینه ها را بپردازد اما وقتی بعد از سه ماه فاکتور 27میلیونی را به آنها دادم، گفتند هزینه درمان خیلی زیاد شده است و ما اختیار پرداخت این مبلغ را نداریم و باید با روسای خودمان صحبت کنیم. در نهایت بعد از پنج ماه حالا می گویند نمی توانیم این پول را بدهیم چون از طرف دادگاه مقصر قلمداد نشده ایم. ما به این موضوع اعتراض داریم. چطور ممکن است پارک ارم که این اتفاق در مجموعه آنها رخ داده، تقصیری در ماجرا نداشته باشد.»

او همچنین گفت: «مسوولان بیمارستان وقتی فهمیدند فعلا از پول خبری نیست تعداد ویزیت ها را کم کردند و در حالی که مراحل مداوا در حال طی شدن است و دخترم عفونت ادراری دارد، گفتند او را باید ترخیص کنیم. ما برای اینکه بتوانیم بخشی از دیه را از بیمه بگیریم بارها به نهاد ریاست جمهوری رفتیم. یک بار گفتند پنج میلیون به ما می دهند و یک بار گفتند 10میلیون تومان می پردازند ولی هنوز پولی پرداخت نشده است. در نهایت قرار شد کارشناس پزشکی بیمه پس از معاینه نظر خود را درباره مبلغ دیه اعلام کند تا فعلا بخشی از آن را برای تامین هزینه ها بگیریم اما هنوز با وجود انجام معاینه و اعلام نظر این بخش پولی پرداخت نشده است. از طرفی در بیمارستان از من می پرسند هزینه ها را چه می کنی؟ به مدیر مالی بیمارستان گفته ام از شرکت می خواهم مبلغ دیه را مستقیم به حساب آنها بریزند و بقیه مبلغ را هم چک می دهم اما آنها می گویند تا زمانی که 50میلیون تومان را واریز نکنید اجازه ترخیص نمی دهیم و حتی رفتارشان با دخترم هم عوض شده است.»

وی گفت: «در حال حاضر من و خانواده ام به عنوان یک ایرانی احساس بی پناهی و آسیب دیدگی شدید می کنیم. در حالی که دادستان تهران در روزهای نخست از رسیدگی ویژه به پرونده خبر داده بود ما هنوز تغییری در روند قضایی نمی بینیم و حتی شرکت های بیمه بخشی از دیه را به ما نمی دهند تا نگار را مرخص کنیم و او در فضایی آرام درمانش را پیگیری کند.»  

در همین حال خدایی، بازپرس شعبه 16 دادسرای ناحیه پنج تهران که برای رسیدگی به پرونده پارک ارم ابلاغ ویژه دریافت کرده است، درباره روند قضایی پرونده گفت: «هر سه طرف مقصر ماجرا با قید ضمانت آزاد هستند و در حال حاضر منتظر نظر کارشناسان برای گواهی پزشکی نهایی و تعیین مقدار دیه هستیم البته به بیمه ها نامه داده ام تا بخشی از دیه را به عنوان مساعدت مالی به حادثه دیدگان بدهند، اما پدر نگار قربانی باید زودتر در مورد ترخیص دخترش تصمیم می گرفت. آنها خیلی دیر برای این کار اقدام کردند و با توجه به هزینه های سرسام آور تعجبی هم ندارد هزینه بیمارستان مبلغ زیادی شده باشد. از طرفی پارک ارم هم تعهدی به پرداخت هزینه درمان ندارد و بر اساس قانون فقط در صورت مقصرشناخته شدن باید دیه را بدهد. خانواده نگار قربانی باید خودشان در این زمینه تدبیر می کردند و قرار نیست مقصران هم هزینه درمان و هم دیه را بدهند و هم مجازات شوند.»

خدایی درباره آخرین وضعیت پرونده نیز گفت: «مقصران حادثه با نظر کارشناس سه شرکت طراح، مجری و ناظر تعیین شده اند و با اعتراض یکی از طرفین که بیشتر از بقیه مقصر دانسته شده پرونده قرار است در هیات سه نفری مورد بررسی قرار گیرد، البته از هیات سه نفره خواسته ام به طور مشخص در مورد احتمال قصور پارک ارم اعلام نظر کنند. کار هیات سه نفره کارشناسی پس از پرداخت هزینه آغاز خواهد شد.»

اخبار اجتماعی -شرق

جدید ترین مطالب سایت