لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دستگاه های افزایش قد برنج در ایران مجوز ندارند/ روش تولید دانه های برنج با قد بلند!

برنج فرآوری شده ای تحت عناوینی مانند 'برنج ماکارونی' و 'شبه برنج' یا هر عنوان دیگری از سازمان غذا و دارو مجوزی دریافت نکرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در روزهای اخیر برخی رسانه ها خبر از ورود دستگاهی چینی به بازار ایران را داده بودند که برنج های خرد شده پس از ورود به این دستگاه به خمیر تبدیل شده و این خمیر با قالب بندی یا در واقع 'رنده '  تبدیل برنج های قد بلند می شوند که به شبه برنج یا برنج ماکارونی معروفند.

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو هیچ گونه مجوزی در مورد این محصول (برنج مصنوعی دانه بلند ) صادر نکرده ودر خواستی هم در این زمینه نداشته است

اسکندری گفت: نظارت بر چگونگی ورود این دستگا ه ها برعهده سایر وزارتخانه ها است اما نظارت بر محصولی که این دستگاه ها تولید می کنند از نظر اینکه سلامت مردم را تهدید نکند، برعهده وزارت بهداشت است.

دستگاه های افزایش قد برنج در ایران مجوز ندارند/ روش تولید دانه های برنج با قد بلند!

وی افزود: این سازمان در زمینه برنج چه ایرانی و چه خارجی برنامه های خوبی را اجرا کرده است . در زمینه برنج وارداتی از اول فروردین ماه امسال اجرای طرح ردیابی و کد گذاری برنج از کشور مبدا با توجه به انجام ثبت منبع و محصول الزامی شده است. به محموله های فاقد برچسب گذاری مناسب اجازه ورود به کشور داده نخواهند شد.

اسکندری گفت: ازاول فروردین ماه امسال علاوه بر بازرسی و انجام آزمون های کنترل سلامت و کیفیت بر روی هر محموله وارداتی، این محموله ها مشمول ثبت منبع و محصول شدند و فقط به محموله هایی اجازه ورود به کشور داده می شود که محصول خود را از مزارعی درکشور مبدا تامین کنند که حداقل آلاینده ها در خاک آن مناطق وجود داشته باشد و در واحدهای فراوری و بسته بندی مناسب از نظر بهداشتی تولید شوند.

دستگاه های افزایش قد برنج در ایران مجوز ندارند/ روش تولید دانه های برنج با قد بلند!

معاون اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی سازمان غذا و داروافزود: درمورد برنج داخلی نیز به منظور امکان ردیابی در سطح عرضه، واحدهای بسته بندی برنج در داخل کشورازابتدای مهرماه امسال مشمول اخذ پروانه ساخت یا شناسه نظارت کارگاهی شدند و مقرر شد واحدهای بسته بندی برنج  نسبت به تامین شرایط لازم بهداشتی و اخذ پروانه ساخت یا شناسه نظارت کارگاهی اقدام و شماره پروانه تولید و الزامات برچسب گذاری را مطابق ضوابط سازمان غذا و دارو روی بسته بندی درج کنند.

جدید ترین مطالب سایت