فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

"هفته ای مهم برای بلند پروازی های تهران"

روزنامه انگلیسی زبان "نشنال " چاپ ابوظبی نوشت: بر خلاف تصورات آمریکا، ایران کشوری منزوی نیست و اکنون با تغییر شرایط جهانی به نفع این کشور، قادر است بدون توجه به نتیجه مذاکرات با کشورهای غربی، تحریم ها را از میان بردارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از  روزنامه نشنال،  در مقاله این روزنامه با عنوان "هفته ای مهم برای تهران و بلندپروازی های بین المللی آن " آمده است : دو نشست در هفته جاری می تواند پیامدهای مهمی برای رویارویی بر سر برنامه هسته ای ایران داشته باشد.

نشست اول در وین گردهمایی دیگری از مذاکره کنندگان ایران با همتایان خود از گروه 1+5 است،  توافقی در این زمینه قریب الوقوع به نظر نمی رسد اما در صورت تمدید دوباره مهلت مذاکرات که برای 24 نوامبر تعیین شده است ، هر دو طرف با چالش های سیاسی رو به رو می شوند.

"هفته ای مهم برای بلند پروازی های تهران"

نشست دوم این هفته  14 اکتبر (22 مهر) برگزار می شود که عبارت است از کنفرانس سرمایه گذاری اروپا،  ایران که در آن مقامات بانکها و شرکتهای ایران درصدد جلب سرمایه خارجی بر می آیند دورنمای نتیجه بخش بودن کنفرانس اقتصادی لندن تا حد زیادی بر نتایج نشست وین بستگی دارد.

در هر حال آمریکا و متحدانش تصریح کرده اند که تحریم ها تنها در صورت رفع نگرانی های غرب در خصوص برنامه هسته ای ایران - لغو می شود.

روزنامه اماراتی نشنال در ادامه افزود: اما این درحالی است که هر چند بن بست هسته ای ایران تا حد زیادی بصورت ایستا و راکد باقی مانده است ، اما متن منطقه ای و جهانی پیرامون این موضوع مدام در حال تغییر و تحول است.  واشنگتن مایل است اینگونه تصور کند که تهران در سطح بین المللی منزوی است و تا زمانی که به خواسته های غرب تن در ندهد در مخمصه اقتصادی و دیپلماتیک باقی خواهد ماند،   اما مدارک و شواهد رو به افزایشی در اثبات عکس این موضوع در دست است. 

ماه گذشته - نیروی دریایی چین اولین رزمایش مشترک خود را با ناوگان دریایی ایران اجرا کرد. 

این اقدام یک ماه پس از آن صورت گرفت که روسیه اعلام کرده بود 500 هزار بشکه نفت ایران را برای فروش در بازارهای جهانی خریداری می کند.

ایران همچنان روزانه یک میلیون بشکه نفت به چین و هند می فروشد تحریم ها بر ضد بخش های انرژی و بانکی ایران هرگز به تصویب شورای امنیت سازمان ملل نرسیده اند و اقتدار قوانین بین المللی را پشت سر خود ندارند.  تداوم و اجرای این تحریم ها با پشتوانه فشارهای آمریکا برای متقاعد کردن دیگر کشورها صورت می گیرد و این در حالی است که بسیاری از کشورها الزاما از این تحریم ها حمایت نمی کنند. روسیه و چین نیز  توجه زیادی به تحریم های یکجانبه آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران نشان نمی دهند.

پکن از مداخله آمریکا در مناقشه های چین با همسایگانش در دریای چین جنوبی عصبانی است  و روسیه نیز خود به هدف تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر موضوع اوکراین تبدیل شده و انگیزه ای برای اجرای تحریم ها بر ضد ایران ندارد.

چین و روسیه به طور فزاینده ای سیاست خارجی خود را برای به چالش کشیدن آمریکا هماهنک می کنند و با هماهنگی دیگر کشورها درصدد پایان دادن به استیلای دلار بر اقتصاد جهانی هستند.

در نتیجه ایران شاهد تغییر شرایط جهانی به نفع خود بوده است و اکنون می تواند اطمینان بیشتری داشته باشد که با استفاده از این تغییر شرایط قادر است بدون توجه به نتیجه مذاکرات با 1+5 تحریم ها را سست کند.

جدید ترین مطالب سایت