لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

لحظات سخت یک هزار مسافر مترو

یکی از قطارهای خط یک مترو بین ایستگاه های سعدی و امام خمینی(ره) داخل تونل از کار افتاد...

هموطن: مسافران قطار داخل واگن ها یک ساعت پراسترس را گذراندند

  با قطع برق و از کار افتادن ناگهانی یکی از قطارهای خط یک مترو بین دو ایستگاه سعدی و امام خمینی(ره) حدود یکهزار مسافر زن و مرد گرفتار شدند و بیش از یک ساعت بی آنکه راه به جایی داشته باشند و راه نجاتی بجویند، در میان واگن های تاریک لحظات سختی را گذراندند.

به گفته شاهدان کمبود اکسیژن به علت از کار افتادن شبکه تهویه هوا، در اتاقک  واگن هایی که چشم چشم را نمی دید، زنان و مردان دچار ترس شدند.

عقــربــه هـــا ساعت17 و 45 دقیقه را نشان می داد که قطار به ایستگاه سعدی رسید تا پس از توقف کوتاهی راهی ایستگاه امام خمینی(ره) شود. پس از سوار شدن مسافران درهای واگن ها بسته شد و قطار به سمت ایستگاه امام خمینی(ره) حرکت کرد ولی هنوز لحظاتی از ورودش به تونل نگذشته بود که قطار ناگهان با ترمز شدیدی ایستاد، با قطع برق تاریکی واگن ها را فراگرفت و در حالی که بر اثر ترمز ناگهانی قطار، به تکان های شدیدی افتاده بود. ترمز قطار باعث شد مسافران بشدت شوکه شوند و تاریکی باعث اضطراب آنها  شد. با گذشت پنج دقیقه نور ضعیفی در قطار روشن شد و مسافران در انتظار حرکت قطار بودند اما هیچ کس نمی دانست چه حادثه ای رخ داده است.

نفس کشیدن به تدریج دشوار می شد. در این میان تلاش ها برای بازکردن درها ادامه یافت تا اینکه تعدادی از مسافران دو در را در یکی از واگن ها که نزدیک به قسمت زنان بود باز کردند و به طرف آن هجوم بردند.

بلاتکلیفی ها باعث  شد چند تن از بانوان تصمیم به پیاده شدن از قطار گرفتند و قصد داشتند خود را به ایستگاه بعدی برسانند که راننده قطار به آنها هشدار داد احتمال برق گرفتگی در بین ریل ها وجود دارد و همین اخطار کافی بود همه در واگن ها به انتظار بمانند.

یک ساعت در انتظار گذشت تا اینکه راننده قطار اعلام کرد برق های قطار و ریل ها قطع شده و رفت و آمد تمامی قطارها در سراسر خط یک مترو متوقف شده است و مسافران باید با پای پیاده به سمت ایستگاه امام خمینی(ره) حرکت کنند.

مسافران پشت سر هم و در میان ریل ها زنجیروار به راه افتادند و با گذشت دقایقی به ایستگاه امام خمینی(ره) رسیدند.

یکی از مسافران گرفتار دراین قطار به شوک گفت: وقتی قطار ترمز شدیدی کرد همه ابتدا فکر می کردند مثل همیشه یک ترمز عادی است اما با گذشت زمان شرایط سخت تر می شد. در تاریکی بعضی ها دچار ترس شدند.

یک دختر جوان که از مسافران بود، گفت: با گذشت یک ساعت مأموران مترو به کمکمان آمدند و ساعت 7 شب بود که از مترو خارج شدیم. اشک ذوق را روی گونه های بعضی مسافران می دیدم که از این حادثه جان سالم به در برده بودند. بنابر این گزارش، شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اعلام عذرخواهی از مسافران گرفتار شده در قطار اعلام کرد نقص فنی قطار رفع شده و حرکت قطارها از ساعت 30/19 به حالت عادی برگشته است.

به گزارش خبرنگار  قطار از کار افتاده داخل تونل با کمک یک قطار دیگر از ریل خارج شد.

منبع خبر: روزنامه ایران

جدید ترین مطالب سایت