لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

جزئیات جدید از سرقت اسناد توسط بی‌بی‌سی/ اقدامات داعش در چتر اطلاعاتی ایران

وزیر اطلاعات گفت: در ماجرای سرقت اسناد رسمی کشور توسط بی بی سی یک رابط در امارات و یک رابط در داخل کشور شناسایی شدند واقدام لازم انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات عصر امروز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره موضوعات مختلفی از جمله تحرکات داعش، حفاظت از دانشمندان هسته ای، تایید صلاحیت ها، برقراری امنیت اقتصادی و . . . سخن گفته است. مشروح مهمترین محورهای این نشست خبری را در ذیل و مشروح سخنان وزیر اطلاعات را نیز در انتهای مهمترین محورها می توانید بخوانید:

(مهمترین محورهای سخنان وزیر اطلاعات)

وزیر اطلاعات گفت: درزمینه صلاحیت امنیتی کسانی که برای تصدی مسئولیت و سمت از وزارت اطلاعات مورد استعلام قرار می گیرند، امانت دارهستیم. وی با اشاره به اینکه نمی توانیم به سادگی با آبروی افراد بازی کنیم، گفت: وزارت اطلاعات خود رامجاز نمی داند با آبروی افراد بازی کند، حتی اگر افرادی که مورد استعلام قرار می گیرند و جایگاه اجتماعی دارند، نسبت به آنها حساسیم.

** تشکیل شورای تایید صلاحیت برای بررسی صلاحیت افراد

وزیراطلاعات خاطرنشان کرد: برای بررسی صلاحیت افراد شورای تایید صلاحیت تشکیل داده ایم که نظام نامه ای مشخص دارد.

** با بسیاری از سرویس های اطلاعاتی تبادل اطلاعاتی داریم

حجت الاسلام علوی تصریح کرد: امروز با بسیاری از سرویس های اطلاعاتی کشورها تبادل اطلاعاتی در منافع مشترک داریم.

وی افزود: علیه سرویس هایی مانند موساد و ام آی سیکس و سی آی ای که به دنبال اهداف منفی در ایران هستند، وارد عمل می شویم. این سرویس ها از فضای مجازی در کشورمان استفاده می کنند.

** عناصر رابط در فضای مجازی را شناسایی و مدیریت می کنیم

وزیراطلاعات با تاکید بر اینکه در فضای مجازی دستگاه های اطلاعاتی کشورمان هوشیاری خود را حفظ کرده اند، گفت: عناصر رابط را شناسایی و مدیریت می کنیم و درصورتی که به انتقال اخبار سری از کشور بپردازند اقدامات لازم را انجام می دهیم. حجت الاسلام علوی در ادامه اظهار داشت: دستگاه اطلاعاتی کشورهای خصم در نفوذ اطلاعاتی خود با دیوار آهنین هوشمند کشورمان مواجه می شوند.

** در مناطق حساس هسته ای و موشکی آموزش لازم داده شده است

وی افزود: مناطق حساس هسته ای، دفاعی، موشکی و تکنولوژی های پیشرفته، عرصه هایی هستند که سرویس های اطلاعاتی خارجی به دنبال کسب اطلاعات هستند که نوعاً در این مراکز آموزش های لازم توسط کارشناسان وزارت اطلاعات داده شده است.

** جزئیات جدید از سرقت اسناد کشور توسط بی بی سی

وزیر اطلاعات به ماجرای سرقت اسناد رسمی کشور توسط بی بی سی اشاره کرد و گفت: در ماجرای سرقت اسناد رسمی کشور توسط بی بی سی یک رابط در امارات و یک رابط در داخل کشور شناسایی شدند واقدام لازم انجام شد.

علوی تصریح کرد: طی بررسی ها مشخص شده شبکه های تلویزیونی تکفیری به سرویس های اطلاعاتی انگلیس وصل هستند و کمک های مالی به این شبکه ها از طریق دو یا سه نفر واسط انجام می شد که آخرین واسط در چهره یک انسان خیراندیش ظاهر شده است.

وزیر اطلاعات در ادامه تاکید کرد: کسانی که به رهنمودهای خیراندیش رهبر انقلاب درباره عدم بی احترامی به بزرگان اهل سنت عمل نکنند دستگاه اطلاعاتی اقدام می کند.

وی در ادامه گفت: هرگونه حرکت اختلاف انگیز بین مسلمانان را با حساسیت دنبال می کنیم و از اثرگذاری آنها جلوگیری می کنیم. علوی ادامه داد: با جریان های اهل سنت افراطی هم برخورد مشابه می کنیم. هر چه عملکردهای جریان افراطی رنگ و بوی ضدامنیتی بیابد شدت عمل ما هم با عمق همان اقدام صورت می گیرد.

حجت الاسلام علوی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه داعش خارج از مرزهای ماست نمی توانیم اشرافی که بر این گونه جریان ها در کشور داریم، بر آنها داشته باشیم، اما این دلیل عدم اشراف ما بر تهدیدات داعش نیست، چون تهدیدهای داعش مورد توجه سوریه و عراق است و خواه ناخواه امنیت ملی ما را هم با تهدید مواجه می کند.

** وزارت اطلاعات از قبل با همکاری کشورهایی که امنیت آنها توسط داعش به چالش کشیده شده بود، همکاری اطلاعاتی داشت

وزیر اطلاعات تصریح کرد: وزارت اطلاعات از سال های پیش در بیرون از مرزها با همکاری کشورهایی که امنیت آنها توسط داعش به چالش کشیده شده بود همکاری اطلاعاتی داشته و اشراف کاملی بر آنها برقرار بوده است.

وی با بیان اینکه برنامه های داعش را پیش بینی کرده و به مقامات مسئول اعلام کردیم، گفت: قدم به قدم برنامه های آنها در عراق را به مقامات مسئول اطلاع رسانی کردیم و همین پیش بینی ها موجب اقدام در زمان مناسب علیه آنها شد که اگر اینها نبود عراق و سوریه امروز وضع دیگری داشتند.

** عناصر مرتبط با داعش را شناسایی کرده ایم

علوی تاکید کرد: اقدامات داعش در چتر اطلاعاتی ما قرار دارد و هرگاه احساس کنیم مصالح امنیتی ما را مورد تهدید مستقیم قرار می د هند یا به دنبال به کار گرفتن عناصر در داخل کشور هستند، وارد عمل می شویم و تاکنون نیز عناصر مرتبط با داعش را شناسایی کرده ایم و در چنگ سربازان گمنام امام زمان(عج) قرار گرفته اند که به دستگاه عدالت معرفی شده اند.

** وزارت اطلاعات مانند وزارت ورزش است که باید بی طرف باشد

وی ادامه داد: در این موارد نمی توانیم تمایل و مسائل سیاسی را در کارمان مدنظر قرار دهیم. وزارت اطلاعات مانند وزارت ورزش است که باید بی طرف باشد. اگر وزیر ورزش طرفدار تیم آبی باشد نمی تواند کاری کند که او پیروز شود. فقط می تواند دعا کند که تیم مورد علاقه اش پیروز شود.

علوی تصریح کرد: ما سیاسی کاری را مغایر با عدالت اطلاعاتی می دانیم. ما اصولا شکایتی از افراد نداشته ایم که بخواهیم آن را پس بگیریم. اگر شکایتی باشد به دستگاه قضایی اطلاع می دهیم و آن دستگاه اقدامات لازم را انجام می دهد.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: وقتی پرونده ای را بازنگری کرده و با نگاه حرفه ای آن را بررسی می کنیم، مشاهده می کنیم آنچه در پرونده آمده ممکن است صددرصد صحت نداشته باشد، لذا اتهامات وارده به آن فرد را مجددا بررسی می کنیم و اگر صحت نداشت، وظیفه شرعی خود می دانیم نسبت به اصلاح آن اقدام کنیم.

وی افزود: پرونده ای بود که به فردی اتهاماتی وارد شده بود. ما آن را به صورت حرفه ای بررسی کردیم و توسط قائم مقام بنده به دفتر رهبر انقلاب اعلام شد که اتهامات وارد شده خلاف است که اعلام کردند وظیفه شرعی دارید که آن را به دستگاه قضایی اعلام کنید و ما هم اعلام کردیم، بنابراین در این مسائل کاری به ابعاد و جریانات سیاسی نداریم.

علوی در ادامه اظهار داشت: اگر یک مجموعه صنفی در چارچوب های صنفی خود عمل نکند، مسئول مربوطه که وزارت ارشاد یا وزارت کشور باشد باید با آن برخورد کند، اما اگر عملکرد ضدامنیتی داشته باشد، ما نیز وارد عمل می شویم.

** وزارت اطلاعات در عرصه امنیت اقتصادی فعالیت جدی دارد

وی درباره جلوگیری از فسادهای اقتصادی گفت: وزارت اطلاعات در عرصه امنیت اقتصادی فعالیت جدی دارد و هرجا ناامنی در سرمایه گذاری بوجود آید آن را برطرف می کند.علوی درباره برنامه های وزارت اطلاعات درباره ورود و خروج بدون دردسر نخبگان و فرهیختگان خارج از کشور نیز اظهار داشت: صاحبان سرمایه و توانمندان علمی، هرگز برای دستگاه اطلاعاتی به عنوان یک نقطه منفی به حساب نمی آیند.

"کسانی که به خاطر سرمایه علمی و اقتصادی وارد کشور شده یا خارج می شوند هیچ گاه مورد تعرض اطلاعاتی ما قرار نمی گیرند و ناامنی برای آنها وجود ندارد. ایران، کشور خودشان است و می توانند بیایند و بروند و الان هم زمینه بسیار مساعدی برای رفت و آمد آنها وجود دارد.".

وزیر اطلاعات اضافه کرد: اگر افرادی نمی توانند بیایند، قطعا دلیل دیگری دارد و خدایی نکرده ممکن است دست شان به جنایتی آلوده باشد که قطعا دستگاه قضا به آن رسیدگی خواهد کرد.

علوی با بیان اینکه مردم باید درباره عملکرد وزارت اطلاعات قضاوت کنند، تصریح کرد: به نظرم احساس مردم نسبت به وزارت اطلاعات نسبت به قبل متفاوت شده است.وی درباره ماجرای بابک زنجانی گفت: امید داشتیم قبل از بازداشت، مذاکراتی با او انجام دهیم که او گفت در تاجیکستان و روسیه پول هایی دارد که می تواند بدهی خود را پرداخت کند، اما اظهارات او تو خالی بود، لذا این اطلاعات را به دستگاه قضایی منتقل کردیم و سرانجام سرنوشتش به دستگاه قضایی کشید.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: ما همکاری تنگاتنگی با قوه قضائیه در این زمینه داشتیم و اطلاعات لازم را منتقل کردیم.

علوی ادامه داد: ما با اشراف اطلاعاتی خود افراد موثر در این پرونده را شناسایی کرده و در اختیار دستگاه قضا قرار دادیم. وی درباره حفاظت از دانشمندان هسته ای گفت: در این زمینه شورای امنیت کشور تصمیم می گیرد که از چه کسانی و با چه سطحی حفاظت صورت گیرد.

** تهدیدات علیه دانشمندان هسته ای را به اطلاع شورای امنیت کشور می رسانیم

وزیر اطلاعات اضافه کرد: ما با اشراف اطللاعاتی خود، اگر تهدیدی دانشمندان هسته ای را مورد توجه قرار دهد، بلافاصله آژیر خطر را به صدا در می آوریم و به شورای امنیت کشور اطلاع رسانی می کنیم

وزیر اطلاعات درباره عضوگیری موساد در کشور گفت: این امر تازگی ندارد و سرویس ها از هر ابزاری برای عضوگیری استفاده می کنند و فضای مجازی عرصه کارآمدتری برای آنان است.

(مشروح کامل سخنان وزیر اطلاعات را در ذیل بخوانید)

وزیر اطلاعات در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک عید غدیر خم و میلاد امام هادی(ع) و تبریک سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات، گفت: هرچند بسیاری از حرف های وزارت اطلاعات به دلایلی گفتنی نیست، اما این به دلیل عدم پیوند وزارت اطلاعات با مردم از طریق رسانه ها نیست. مردم ما باور دارند که وزارت اطلاعات تلاش خود را معطوف به آسایش و آرامش مردم کرده و از جان مایه می گذارد و سربازان گمنام در این زمینه با مایه گذاشتن از جان شان در این مسیر حرکت می کنند.

وی افزود: سربازان گمنام در عین بی نامی و خاموشی علاقمندند تا جایی که می شود و ممکن است به مردم خدمت کنند. امیدوارم این پیوند همیشگی معنادار و سازنده بین مردم و وزارت اطلاعات برقرار باشد که امیدواریم در این زمینه رسانه ها عاملی بین تشکیلات اطلاعاتی و مردم بزرگوار ایران باشند که همیشه این گونه بوده است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه بنده در دوره های مختلف چه در ارتش، چه در مجلس خبرگان رهبری و چه در دوران وزارت همیشه رسانه ها را به عنوان دستدار خود می دانستم و در مراجعه ام به رسانه ها از نقش تاثیرگذار آنها و همچنین توجهات آنها نسبت به حساسیت های وزارت اطلاعات آگاه شدم، گفت: در عین حال وزارت اطلاعات حرف های زیادی نیز برای گفتن دارد، وزارت اطلاعاتی محیطی است که در بیرون زیاد شناخته شده نیست ولی درون زیبایی دارد. وقتی خودم به مانند شما بیرون از وزارت بودم درک روشنی از آن نداشتم و شاید تصوراتی داشتم که وقتی به داخل وزارت آمدم دیدم که هیچ کدام از آن تصورات با واقعیت منطبق نیست.

علوی ادامه داد: اکثریت کارکنان وزارت اطلاعات از بچه های مومن، و لایتمدار، متدین ، انسان دوست و علاقه مند به خدمت هستند. هرچقدر که شناخت من نسبت به وزارت و کارکنان آن بیشتر شد علاقه  من نسبت به آنها بیشتر شد، علاقه من با شناخت من آغاز شد و شناختم با ورودم به وزارت آغاز شد. حیف است که لازمه شناخت از وزارت ورود به وزارت باشد اینجا واقعیت زیبایی دارد دیانت بچه ها، پایبندی به اصول و آیات قرآن از ویژگی های سرباز گمنام امام زمان (عج)است که شبانه روز خدمت می نند.

وی با بیان اینکه وزارت اطلاعات رویکرد سازنده و ارزنده ای در جهت ایجاد امنیت  و خنثی کردن توطئه های دشمنان در جامعه دارد، گفت: امروز مشت آهنین وزارت اطلاعات در هر نقطه ای گلوی دشمنان این مردم را هدف گرفته و از آنها فرصت توطئه و اقدام را سلب کرده و امیدواریم به برکت این ایام چهارمین دهه وزارت با دعای خیر مردم با موفقیت های بیشتر آغاز کند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: وزارت اطلاعات امروز یک سازمان و یک تشکیلات دانش بنیان است. کارکنان وزارت از تحصیلات عالی برخوردارند. تعداد زیادی عناصر وزارت اطلاعات تحصیلات دکترای خود را در رشته های مختلف جامعه شناسی، روابط بین الملل، روانشناسی و حقوق بین الملل گذرانده اند و بسیاری از کارکنان که هم اکنون مقطع ارشد را دارند در حال تحصیل و رفتن به سمت دکترا و همچنین کسانی که مدرک کارشناسی دارند براساس سیاست وزارت اطلاعات این عزیزان به سمت کارشناسی ارشد حرکت کنند.

جدید ترین مطالب سایت