لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

نمایش لباس هایی که آنها را نباید پوشید!

سعی می کنیم با نگاه متفاوتی به هنر بنگریم البته همه ی گالری ها در ابتدا، این حرف را می زنند، ولی باید در عمل ببینیم که چنین چیزی محقق می شود یا خیر؟

هموطن : یک گالری در تهران افتتاح می شود که تلاش دارد به صورت تخصصی به  طراحی انتزاعی روی لباس بپردازد.

مجید رحیمی جعفری  - مدیرمسول آکادمی هنر -  اظهار کرد: آکادمی هنر اقدام به راه اندازی یک گالری کرده است که 25 مهرماه افتتاحیه ی آن با حضور تعدادی از هنرمندان رشته ی هنرهای تجسمی برگزار می شود.

صاحب امتیاز گالری «رج» ادامه داد: دوست داریم در این گالری، در چند بخش فعالیت های خود را گسترش دهیم؛ ابتدا تصمیم داریم در حوزه ی طراحی فعالیت های گسترده ای انجام دهیم. مثلا تلاش می کنیم طراحی را از حالت انفرادی و مینی مال خارج و کاری کنیم که مردم برای دیدن آن بلیت تهیه کنند. باید به این نکته توجه کنیم که حمایتی از هنرمنداناین هنر نمی شود. بنابراین هنرمندان این شاخه بعد از این که یک دوره کار می کنند، از کار خسته می شوند و آن را رها می کنند.

او گفت: این در حالی است که هنرمندان شاخه های دیگر مانند نقاشی می توانند آثار خود را بفروشند،  این هنرمندان  کار خود را ارائه می کنند، ولی هیچ مبلغی برای کارشان نمی گیرند. این موضوع باعث شده است که تعداد کمی در این کار باقی بمانند.

جعفری همچنین بیان کرد: بخش دیگری از کاری که تلاش داریم در گالری خود به آن بپردازیم طراحی هنری لباس است؛ می توان به لباس با نگاهی دیگر نگریست. هدف ما از پرداختن به طراحی هنری لباس برپایی شوی لباس نیست. به این معنی که آنجا لباس هایی به نمایش درمی آیند که اصلا کاربرد ندارند و در آن ها هنر انتزاعی به کار رفته است و فقط یک کار هنری هستند و پوشیده نمی شوند.

مدیر گالری «رج» گفت: هر هنرمندی برای بروز کارش، از ابزاری استفاده می کند، یک هنرمند از نقاشی، یک هنرمند از ویدئو آرت و هنرمند دیگری هم ممکن است مدیوم طراحی لباس را انتخاب کند تا به وسیله ی آن، هنرش را نمایش دهد؛ ولی این هنر در کشور ما کاربرد چندانی ندارد. ما در این گالری سعی می کنیم به توضیح و معرفی این هنر و هنرمندان آن بپردازیم.

او همچنین اضافه کرد: سومین شاخه ی فعالیت های ما پرداختن به حوزه هایی مانند نقاشی و مجسمه سازی است. در این بخش هم سعی می کنیم با نگاه متفاوتی به هنر بنگریم البته همه ی گالری ها در ابتدا، این حرف را می زنند، ولی باید در عمل ببینیم که چنین چیزی محقق می شود یا خیر؟

گالری «رج» در خیابان بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه ی حکیمی پلاک 4 قرار دارد.

منبع خبر: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

جدید ترین مطالب سایت