فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

دستگیری متهمان اسید پاشی در اصفهان؛ واکنش معاون رئیس جمهور

این  روزها فضای عمومی شهر اصفهان برای زنان، مملو از ترس درباره اسیدپاشی موتور سواران ناشناس است. ترسی که اطلاع  رسانی نادرست و جولان شایعات در بازار داغ شبکه های اجتماعی به آن دامن زده است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، اطلاع  رسانی درباره اسیدپاشی ها روی صورت زنان و دختران اصفهانی از چندین روز قبل در شبکه های مجازی آغاز شد و جانشین فرمانده نیروی انتظامی و فرماندار اصفهان نیز آن را تأیید کرد، اما برای تأیید زنجیره  ای بودن یا اهداف ویژه  این افراد را به آینده موکول کرد.

در پیامی که در شبکه های مجازی منتشر شده آمده است: «در روزهای گذشته در اصفهان در مدت  یک هفته، 6 مورد اسید پاشی در پشت چراغ قرمز چهار راهها مشاهده شده که در تمام موارد هدف خانم ها بوده  اند لطفاً اطلاع رسانی کنید و شیشه خودروهای خود را بسته نگه دارید.

بیشتر این اسید پاشی ها در حوالی خیابان بزرگمهر بوده و  که بیشتر موتورسواران هستند که به خانم های بدحجاب اسیدپاشی می کنند.»

در پیام های مشابه نیز تأکید شده است که بیشترین افرادی که مورد هدف این موتورسواران قرار گرفته  اند، خانم های بدحجاب بوده  اند.

یکی از قربانیان درباره حادثه می گوید : یک موتورسوار حدود دو لیتر اسید از شیشه پایین ماشین و سمت راننده به صورت، دست، پا و همه بدنم پاشید. تاکنون درباره این اسیدپاشی زنجیره  ای در اصفهان نشنیده بودم و فکر می کنم جزو اولین افرادی هستم که قربانی شدم.

این خانم جوان می گوید: من بارها سوختن دست را با بخار آب یا قابلمه و غیره  تجربه کردم، اما این سوختن متفاوت بود، لباس هایم در تنم پودر شد. مردم مرا به مغازه  ای بردند و سریع به صورتم آب پاشیدند.

او می افزاید: یکی از قرنیه هایم را از دست دادم و باید پیوند قرنیه انجام دهم. بدنم به شدت آسیب دیده، یک قسمت از سر من سوراخ شده و هنوز متحیرم که چطور یک نفر با انسان این کار را می کند؟ آیا او هم انسان است؟!

در اطلاع  رسانی شبکه های مجازی آمار و اطلاعات از 13 تا پنج نفر متفاوت اعلام شده است، اما بر اساس آنچه که مورد تأیید رسمی قرار گرفته تنها چهار مورد صحت داشته است.

 سردار اشتری، جانشین فرمانده نیروی انتظامی امروز(شنبه) در جمع خبرنگاران گفت: چهار فقره اسیدپاشی در اصفهان گزارش شده است که البته با تلاش پلیس شماری از متهمان دستگیر شده  اند و تحقیقات ادامه دارد.

وی گفت: افراد مورد هدف، از گروه یا قشر خاصی نبوده  اند و افراد متعددی مورد هدف قرار گرفته  اند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این باره گفت: لازم است تدابیری برای مقابله با خشونت علیه زنان اتخاذ شود و این تدابیر باید در حوزه بازدارندگی قانونی و حمایتی باشد.

شهیندخت مولارودی افزود: در معاونت امور زنان  ریاست جمهوری نیز تدابیری اندیشیده  و در چارچوب لایحه تامین امنیت زنان به این موضوع پرداخته  ایم.

مولارودی گفت: فعالیت هایی نیز در زمینه توانمند سازی زنان برای بازدارندگی از خشونت علیه آنان انجام می دهیم.

دستگیری متهمان اسید پاشی در اصفهان؛ واکنش معاون رئیس جمهور

شهیندخت مولارودی افزود: امنیت در هر سطحی پیش شرط هر فعالیتی برای زنان است و لازم است زنان توانمند شوند که به منظور توانمندسازی زنان و حضور جدی آنها در برنامه های توسعه  ای لازم است به امنیت آنان نیز توجه کنیم. متلک گویی، اسید پاشی و غیره مصداق خشونت علیه زنان در اجتماع و جامعه است و زنان باید چه در حریم خصوصی و چه در جامعه از خشونت در امان باشند و قربانی یکی از اشکال خشونت قرار نگیرند.

خبر اسید پاشی به 4 زن در اصفهان که از  پنج  شنبه رسانه  ای شده و از سوی جانشین فرمانده ناجا نیز مورد تائیید قرار گرفته و سبب نگرانی های در میان مردم اصفهان شده است،

این در حالی است که مسئولان سیاسی امنیتی استان اطمینان داده  اند که موضوع را تا حصول نتیجه نهایی، پیگیری خواهند کرد.

جدید ترین مطالب سایت