فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

تاکید دوباره ایران بر ارائه کمک ها و تجربیات نظامی به لبنان

وزیر دفاع کشورمان با تشریح توانمندی های دفاعی ایران، گفت: آماده ایم با هدف تحکیم اقتدار ملی و تقویت امنیت لبنان، ضمن تامین نیازمندی های ارتش این کشور، تجارب خود را برای مقابله با گروههای تروریستی و تکفیری در اختیار ارتش این کشور قرار دهد.

تاکید دوباره ایران بر ارائه کمک ها و تجربیات نظامی به لبنان

پس از استقبال رسمی وزیر دفاع کشورمان از آقای سمیر مقبل، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان و ادای احترام وی به شهدای گمنام دفاع مقدس نخستین دور مذاکرات وزرای دفاع دو کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار دهقان در این دور از مذاکرات طی سخنانی با ابراز خرسندی از سفر وزیر دفاع لبنان به جمهوری اسلامی ایران در این برهه حساس منطقه ای، از لبنان به عنوان کشوری با تمدن و پیشینه تاریخی که انبیاء بزرگ الهی از آن برخاسته  اند یاد کرد.

سردار دهقان با اشاره به پیوستگی ها و اشتراکات فراوان فرهنگی، اجتماعی و دینی میان دو ملت تصریح کرد: لبنان به عنوان یک کشور مستقل، با ثبات و برخوردار از موقعیت ژئوپلتیک همیشه از جایگاه مهمی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران برخوردار بوده است و جمهوری اسلامی ایران همواره مدافع امنیت، استقلال و تمامیت ارضی این کشور بوده و خواهد بود.

وی از روابط ممتاز و ارتقای همکاری و رایزنی های سودمند دو کشور در عرصه های مختلف ابراز خرسندی و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش بیش از پیش روابط دوجانبه با دولت لبنان در همه زمینه ها، تأکید کرد.

وزیر دفاع کشورمان، با تبیین شرایط حساس منطقه و اشاره به سیاست های برخی کشورهای فرامنطقه ای که با هدف تضمین امنیت رژیم صهیونیستی و تضعیف حلقه های محیطی اطراف این رژیم جنگ افروز صورت می گیرد گفت: از دل این سیاست غلط گروهک های تروریستی ریز و درشت با حمایت مالی – اطلاعاتی و نظامی غرب و برخی کشورهای منطقه متولد شد که داعش یکی از نمونه های آن است.

سردار دهقان با بیان این که، تروریست های داعش و صهیونیست های کودک  کش دو روی یک سکه  اند و با قتل عام انسان های بیگناه، نابودی زیر ساخت های اقتصادی و تضعیف توان مقاومت در فلسطین، سوریه، لبنان و عراق امنیت و ثبات کشورهای اسلامی را هدف گرفته  اند، تصریح کرد: تنها راه مقابله و رهایی از این خطرات مهلک، وحدت، همبستگی و همکاری کلیه عناصر مقاومت است.

وزیر دفاع کشورمان خاطر نشان کرد: دفاع جانانه مردم لبنان و فلسطین در جنگ های 33 روزه ، 22 روزه و 51 روزه نشان داد در سایه وحدت، همبستگی و مقاومت می توان ضمن دفع خطر استیلای متجاوزان و حفظ تمامیت ارضی، زمینه ثبات و امنیت پایدار را فراهم کرد.

سردار دهقان، با ضروری توصیف کردن تقویت ارتش لبنان به عنوان مظهر اقتدار لبنان و سدی بزرگ در برابر اقدامات گروهک های تروریستی و اختلالات امنیتی، از لبنان به عنوان کشور خط مقدم جبهه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی یاد کرد و افزود: مقاومت لبنان متعلق به یک گروه و مذهب خاص نیست و همکاری ارتش لبنان و مقاومت با حمایت آحاد مردم این کشور موجب افزایش توان لبنان در مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی و تحرکات گروهک های تروریستی شده است.

وزیر دفاع کشورمان در پایان با تشریح توانمندی های دفاعی جمهوری اسلامی ایران که با اتکاء به توان داخلی بدست آمده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران با هدف تحکیم اقتدار ملی و تقویت امنیت لبنان، آماده است ضمن تأمین نیازمندی های ارتش لبنان، تجارب خود را برای مقابله با گروههای تروریستی و تکفیری در اختیار ارتش این کشور قرار دهد.

سمیر مقبل، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع لبنان نیز در این ملاقات با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران گفت: ما در این سفر قصد داریم موضوعات مورد علاقه و اهتمام دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

مقبل گفت: لبنان اکنون در شرایط ویژه به سر می  برد و کمک  های جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور دوست بسیار مهم تلقی می شود.

وی گفت: گسترش همکاری های ایران و لبنان در همه زمینه ها از جمله در حوزه دفاعی مورد تأکید است و امیدوارم این سفر سرآغاز همکاری های مشترک و مؤثری را فراهم کند.

وزیر دفاع لبنان از رژیم صهیونیستی و گروهک های تکفیری تروریستی به عنوان دشمنان لبنان یاد کرد و گفت: همه طوائف و گروه  ها، سیاسیون و مردم لبنان پشت سر ارتش لبنان قرار دارند و ارتش با این پشتوانه از آمادگی کامل برای مقابله با دشمنان لبنان برخوردار و حافظ امنیت این کشور است.

سمیر مقبل تصریح کرد: تجهیز ارتش لبنان به سلاح های مورد نیاز و پیشرفته می تواند قدرت عملیاتی آن را در مقابله با گروه های تکفیری و تروریستی افزایش دهد و اجازه ندهد ثبات و آرامش این کشور خدشه  دار شود.

پیشتر شمخانی دبیرذ شورای امنیت ملی کشورمان در سفر به لبنان از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای انتقال تجربیات نظامی و همچنین کمکهای تسلیحاتی به لبنان خبرداده بود.

منبع خبر: خبرگزاری فارس

جدید ترین مطالب سایت