فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

خیانت مغز متفکر فعالیت های مجازی داعش به آمریکا

۵۰ هزار دلار جایزه برای یافتن مغز متفکر فعالیت های گروه تروریستی داعش در فضای مجازی است که از او به عنوان " احمد ابوسمره " یاد شده و تربیت شده آمریکاست. یکی از مسئولان اف.بی.آی از تلاش های گسترده برای یافتن ابوسمره در سراسرجهان خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از پایگاه الوسط، اف. بی .آی آمریکا حکم بازداشت ابوسمره را به اتهام ارتکاب جنایت های تروریستی صادر کرده و 50 هزار دلار جایزه برای کسی تعیین شده که او را شناسایی و معرفی کند.

ابوسمره 32 ساله  که از سال 2009 در فهرست عناصر تروریستی قرار دارد؛  گرداننده پایگاه های اجتماعی و صفحات تبلیغاتی گروه تروریستی داعش است و با فعالیت در فضای مجازی به جذب افراد و نیرو برای این گروه تکفیری می پردازد.

روزنامه انگلیسی دیلی میل سپتامبر گذشته در گزارشی نوشت، ابوسمره متولد فرانسه و بزرگ شده ایالت بوستن آمریکاست و تابعیت آمریکایی و سوری دارد.

او در یک مدرسه کاتولیک دوران دبیرستان خود را گذراند، سپس در رشته فناوری های نو در دانشکده ای آمریکایی  درس خواند وهمزمان در یک شرکت مرتبط به رشته خود مشغول به کار بوده است.

"ابوسمره در دانشکده ای آمریکایی، تحصیل کرده و همزمان در یک شرکت مرتبط با رشته خود مشغول به کار بوده است."

تبحر ابوسمره در زمینه رایانه و پایگاه های اجتماعی اینترنت موجب جذب او به داعش شد تا اتباع آمریکایی، انگلیسی و کانادایی را برای پیوستن به داعش از طریق این پایگاه ها ترغیب کند.

مقام های آمریکایی اعتقاد دارند که ابوسمره توان و مهارت خود در فناوری را برای گسترش افکار افراطی از طریق فیسبوک، توییتر و یوتیوب به کار گرفته است.

به نوشته پایگاه امریکایی ای بی سی نیوز، ابوسمره در سال 2004 به عراق عزیمت کرد و در واحد تبلیغات و رسانه ای سازمان القاعده به فعالیت پرداخت.

کران رامسی یکی از مسئولان دفتر تحقیقات فدرال امریکا( اف.بی.آی) از تلاش های گسترده برای یافتن ابوسمره در سراسر جهان خبر داد.

گروه تروریستی داعش تحت نظارت و مدیریت  ابوسمره برای به اشتراک گذاشتن ویدئوها و فایل های صوتی و تصویری خود در پایگاه های اجتماعی از فناوری های جدیدی استفاده می کند که در آن، برای پیوستن افراد بیشتر از کشورهای مختلف غربی و انگلیس تلاش می شود.

جدید ترین مطالب سایت