فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

انزجار عمومی از اسیدپاشی ها در اصفهان/ناجا: سرنخ های محکمی در اختیار داریم

مسئولان دولت، مقامات قضایی، نمایندگان مجلس، هنرمندان و گروه های مختلف اجتماعی بر پیگیری ماجرای تکان دهنده اسیدپاشی زنجیره ای اصفهان و معرفی عاملان آن تأکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از نیروی انتظامی و قوه قضاییه خواست موضوع اسید پاشی را با قاطعیت و جدید پیگیری کنند.

انزجار عمومی از اسیدپاشی ها در اصفهان/ناجا: سرنخ های محکمی در اختیار داریم

شهیندخت مولاوردی درباره ماجرای اخیر و تکان دهنده اسیدپاشی زنجیره ای در شهر اصفهان افزود: با توجه به اینکه مجرمان هیچگونه حجت شرعی برای این گونه اعمال ندارند، از این رو لازم است، نیروی انتظامی و قوه قضاییه در تعقیب و پیگیری موضوع، قاطعیت و جدیت به خرج داده و با فوریت به این اعمال و شایعات پیرامون آن خاتمه دهند.

امام جمعه اصفهان هم اسیدپاشی های اخیر در این شهر را محکوم و تصریح کرد: این گونه کارها در قانون و شرع هیچ مجوزی ندارد و هدف این افراد بدنامی به اسم دین است.

حجت الاسلام محمدتقی رهبر در واکنش به اسیدپاشی های اخیر اصفهان، افزود: این کار محکوم است، پیگرد قانونی، مجازات شرعی و دیه دارد و اگر کسی مرتکب چنین کاری شده، باید پیگیر بود چون این گونه کارها در قانون و شرع هیچ مجوزی ندارد.

امام جمعه اصفهان گفت: یک مسلمان اگر بخواهد امر به معروف و نهی از منکر کند باید ناصحانه و مشفقانه و به صورت مؤدبانه این کار را انجام دهد. نیروی انتظامی و قوه قضائیه اگر می خواهند برخوردی انجام دهند باید در چارچوب قانون برخورد کنند.دادستان اصفهان خبر داد

دادستان اصفهان درباره پرونده اسیدپاشی به زنان در اصفهان گفت : سرنخ های خوبی در این زمینه به دست آمده، تمام نیروها بسیج شده اند و در آینده نزدیک نتایج خوبی به دست خواهد آمد.

وی با بیان این که «جرم انجام شده یک جرم عمومی و غیر قابل گذشت است» افزود: حتی اگر شاکیان از ابتدا هم اعلام شکایت نکنند، وظیفه دادسرا است که به عنوان مدعی العموم موضوع را تعقیب کند.

انزجار عمومی از اسیدپاشی ها در اصفهان/ناجا: سرنخ های محکمی در اختیار داریم

دادستان اصفهان با بیان این که «بر اساس قانون مجازات اسلامی، مجازات اصلی این جرم علی القاعده مشروط به رعایت مسائل و شرایط قصاص است و اگر شرایط محقق شود اسیدپاشی مستوجب قصاص است» تصریح کرد: اگر قاضی رسیدگی کننده به پرونده جرم انجام شده را صدق محاربه کند، مجازات عامل و یا عاملان یقیناً اعدام است اما این موضوع بستگی به تشخیص دادگاه رسیدگی کننده دارد.

یکی از مقام های جنایی پلیس آگاهی ناجا در خصوص اسیدپاشی های سریالی اصفهان می گوید: مطمئن باشید مدارک و سرنخ های محکمی در اختیار پلیس است و با دستگیری اسیدپاش ها نه تنها انگیزه هایشان رسانه ای خواهد شد، بلکه به خاطر صدمه زدن به زنان بی گناه که واقعاً صدمه و لطمات زیادی دیده اند باید مجازات شوند و امنیت عمومی که با این اقدام های جنایتکارانه به خطر افتاده است به جامعه باز خواهد گشت.

چند روزی است که اخبار اسید پاشی در اصفهان فضای این شهر را ملتهب کرده و توانسته علاوه بر این خطه، افکار عمومی در سراسر کشورمان را تحت تاثیر خود قرار داده است .

اخبار رسیده حکایت از آن دارد که موتورسواران ناشناس روی صورت رانندگان زن اسید می پاشند و در زمانی کوتاه خود را از نظرها محو می کنند و با این شیوه تا کنون چندین زن و دختر را سوزانده و صورتشان را ذوب کرده اند.

 "ندا- م" 27 ساله، "مریم- د" متاهل، "سارا- ق" 25 ساله متاهل و "سهیلا جورکش" چهار قربانی اسید پاشی هستند  که اسامی آنها از سوی پلیس اعلام شده است .

جدید ترین مطالب سایت