لوله آتشخوار

فروش ویژه اسلایسر هندوانه

هم اکنون این محصول با 65 درصد تخفیف عرضه شده است

فقط 10000 تومان 

خرید اینترنتی

»

سورنا، روبات انسان نمای ایرانی + تصاویر

روبات سورنا ۱ و سورنا ۲، دو نمونه ربات انسان نمای ساخت ایران هستند که توسط محققان و مهندسان دانشگاه تهران طراحی و ساخته شده اند.

روبات سورنا ۱ و سورنا ۲ دو نمونه ربات انسان نما هستندکه توسط محققان و مهندسان دانشگاه تهران طراحی و ساخته شده اند.

سورنا، روبات انسان نمای ایرانی + تصاویر

 روبات سورنا ۱ اولین ربات انسان نمای ایرانی ساخت دانشگاه تهران است که در سال ۱۳۸۷ ساخته و در ۲۴ آذر همان سال رونمایی شد. این ربات دارای ۱۶۵ سانتیمتر قد و ۶۰ کیلوگرم وزن است.

ربات سورنا ۲ ربات انسان نمای ایرانی ساخت دانشگاه تهران است که قرار بر رونمایی آن در تاریخ شنبه، ۱۲ تیر ۱۳۸۹ بود اما قرار است به زودی رونمایی شود. این ربات دارای ۱۲ درجه آزادی در پاها، ۸ درجه آزادی در دست ها و دو درجه آزادی در سر است. سورنا ۲ دارای قدی ۱۴۵ سانتیمتری، وزنی ۴۵ کیلوگرمی است. 

سورنا، روبات انسان نمای ایرانی + تصاویر

سورنای ۲ محصول بیش از ۱۰ هزار نفر ساعت کار فشرده است. دینامیک غیرخطی، اینرسی بالا و حفظ تعادل و پایداری ضمن حرکت و تغییرات پیکربندی سورنا۲، مباحث سخت افزاری و نرم افزاری پیچیده ای را مطرح می سازد.

سورنا، روبات انسان نمای ایرانی + تصاویر

 طراحی مکانیکی بدنهٔ سورنا۲ به گونه ای صورت گرفته است که بیشترین درجات آزادی قسمت های مختلف بدن تأمین گردد. جهت تأمین حرکت روان، با دقت بالا و بدون لقی مفاصل، از هارمونیک درایو استفاده شده است. علاوه بر تأمین پایداری به صورت دینامیکی، از سنسورهای فشار در کف پا نیز بدین منظور استفاده گردیده است.

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران

جدید ترین مطالب سایت